Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Öğrencilik
« önceki   123456789   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 5

öğrencilerin en büyük sıkıntısı sizce nedir?
derslerin zorluğu 6.8%  6.8%  [10]
eğitim sistemi 40.8%  40.8%  [60]
gurbet 5.4%  5.4%  [8]
konut sıkıntısı 2.7%  2.7%  [4]
gelir sıkıntısı 19.0%  19.0%  [28]
ulaşım sorunu 0.7%  0.7%  [1]
tembellik 11.6%  11.6%  [17]
acımasız hocalar 12.9%  12.9%  [19]
Toplam Oy : 147

Figen
site denetçisi

10 yıl önce - Cmt 16 Hzr 2007, 18:55

Alıntı:
Ben 11 dersin 6sından bütünlemeye kaldım. bu derslerden 4 tanesinden 0.6  puan verilmediği için  bırakılmışım. Mağlesef bazı hocalar gerçekten azımasız
.
Yazdığınız iki cümle içerisinde çok sayıda yazım hatası var. Her zaman hocaları suçlamamak lazım..

Kemal Bayır
10 yıl önce - Cmt 16 Hzr 2007, 19:10

Genç Arkadaşımız Mehmet Solmaz, çiçeği burnundan yeni düşen bir öğrenci olarak,
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=42682& ...p;start=30 yaklaşımları ile, adeta yol
gösteriyor, gençlere. Hani aramızdaki kuşak farkına rağmen örtüşen fikirlerimiz ve bu fikirlere
katılanlarla birlikte, gereken mesaj alınmalıdır, derim gençler tarafından.

Bütünün çeyreğine ya da daha küçük parçasına bakarak genelleme yapmak ve öğrencileri sefa
aleminde görmek, Ülkemizin gelir dağılımı hakkında fikir sahibi olmamak demektir ki,...
Alıntı:
ögrencilerde para var, çoğunu TOPHANE de Nargile içerken  ve okey oynarken...
bu satırlara katılmak olası değil. Sonuç olarak diyebilirim ki;
önündeki engeller, mevcut "ahval ve şerait" ne olursa olsun, aşmayı becerenler başarıya ulaşacak,
aşmayı beceremeyenler ve mazeretlerin arkasına sığınanlar ise başarıya ulaşamayacaktır.

Gerektiği için küçük bir ekleme:
Belli okullarda üstüste takdir teşekkür alıp, okulda yüksek başarı oranı sağlanırken,
ÖSS sınav sonuçları sonrası bu çocukların hepsinin hüsrana uğradığını sık sık görmekteyim.
Bu mu öğrencilere şirin gözükmek ve "İyi Öğretmen" olmak ?

En son Kemal Bayır tarafından Cmt 16 Hzr 2007, 19:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

fyilmaz
10 yıl önce - Cmt 16 Hzr 2007, 19:17
öğrencilik

Eğitim sisteminde bozukluk, bizim öğrencide de tembellik olduktan sonra bu kervan ağır yürümeye devam eder. Bu arada şu acımasız hocalara bir örnekte ben veriyim. Bizim öğrenci bırakmasıyla meşhur bir hocamız daha dönemin başında ilk derslerde sınıfa hitaben:
"Hiç heveslenmeyin. Bana bir ders borçlusunuz. Ne demek istediğimizi eskilere sorun size anlatsınlar. Seneye görüşürüz." demişti.

onderyolbakan
10 yıl önce - Cmt 16 Hzr 2007, 19:20
Öğrencilik

Öğrenciliğin soruları burada sıralanandan daha çok ama okulu bitirip mezun olunca bu zorluklar unutuluyor, bu seferde hayatın zorluklarıyla karşı karşıya gelip çeşke okulum devam etseydi diye hayıflanıyoruz.
Lakin hayatın bir gerçeği olarak okulu her zaman her yerde kabullenmeliyiz, tabi hep iyi ve düzgün eğitim olmasını dilerirz.

dyg_g
10 yıl önce - Pts 18 Hzr 2007, 00:53

ben de öğrencilik yıllarımda dışarda okudum çok güzel günlerdi.derslerim çok iyi değildi belki çalışmadığımdan belki de hocalardan.ama biliyorumki çalışınca isteyince ve kendine güvenince başarıyor insan.ne hocalar ne de zor dersler kalıyo o zaman...insan başaracağına inanmalı.mezun oldum sonunda.sevinemedim bile.sevgilim daha mezun olmadı.keşke uzatsamıydım acaba daha... okumak güzel ama bi yerden sonra mezun olmayı 4gözle bekliyo insan.en kötüsü de hocalar uzatan öğrencilere yardımcı olmak yerine daha da zorlaştırıyo herşeyi.ben 5senede bitirdim iyiki de bitirdim...darsı mezun  olmayı bekleyenlerin başına

hekimkubilay
10 yıl önce - Pts 18 Hzr 2007, 01:23

hayatın esinlikle tıp fakültesinde geçirilmemesi gereken dönemi

Ahmet Çetin

10 yıl önce - Pts 18 Hzr 2007, 01:35
Öğrencilik.

Bence öğrençiliğin en sıkıntılı yanı, tembelliktir.

Öğrencilik; esasında en güzel bir uğraştır. Çünkü  adı üstünde öğreniyorsun. Bilgiler , beceriler, tecrübeler kazanıyorsun. Bütün bunlar için yapacağın tek şey var ÇALIŞMAK.  Sen öğrencisin. Eve ekmek getirmeni, evin içinde bozulan musluğu onarmanı senden isteyemezler. Çünkü senin işin derslerine çalışmak, yapılacak olan sınavlarda başarılı olmandır. Bunun haricinde, diğer işler, onu yapması gerekenler tarafından yapılır.  

Şıklar arasında, parasızlık, ulaşım, evden ayrı kalma gibi türlerde var. Eğer devam etmekte olduğun okulda "ben bu okulu bitireceğim ve diplomamı alacağım." ön yargısı ile okursan, sayılan şıklar detay olarak kalır. ""Zor öğretmen"" kavramı da bir detaydır. Eğer çalışıyor ve yazılı sınavlarda verilen soruları doğru olarak cevaplayabiliyorsan, senin için  zor öğretmen diye bir  kavram olmaz.

Öğrencilik yıllarında çok dikkat isteyen diğer bir konu, arkadaş seçmek. "Arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyliyeyim"" diye bir söz vardır. Çünkü hayatta başarılı olmanın, arkadaşlarla çok büyük ilgisi vardır.

Emir ERTEN

10 yıl önce - Pts 18 Hzr 2007, 01:39

Öğrencilerin çoğunun lise son sınıfta Öss stresini çektiği bir dönemdir.Öğrencilik dönemi zorlu engellerle doludur.sınavlardan alınan kötü puanlar,türlü disiplin suçları,hocalar...

uA_HAKAN
10 yıl önce - Pts 18 Hzr 2007, 01:47

Öğrencilik çok zor çok dışarıda okuduğuum için çok iyi tattım.Ama hala o günleri özlüyorum.Evde kaldım temizlik nöbeti,yemek nöbeti yapardık.Öğrencinin en önemli yemeği makarna,yumurta,menemen,hazır çorba..Cebimde az biraz para olduğu halde babamın göndereceği paraya kadar tasarruflu kullanırdım.Örneğin;okula yürüyerek giderdim 5 km gidiş 5 km geliş=10 km yürürdüm.Bir de hocalardan çok çektim kendini zor gösteren hocalar yok mu onlara sinir oluyodum 80-90 puan almayı düşündüğüm yazılı kağıdına 30-40 verdikleri oluyodu kağıdı bomboş verenler 70-80 alırken ben kitabın hepsini yazdığımız halde istediğim puanı alamıyodum.4 yıllık okulu bi hocanın takması yüzünden 5 yılda bitirdim.1 dersten 1 yılım gitmişti

Oktay Kasman

10 yıl önce - Pts 18 Hzr 2007, 01:47

Öğrenmenin yaşı yoktur,fakat öğrenciliğin yaşı vardır. Bu deyimi hiç unutmam. İnsan gençken,güçlü iken öğrencilik yıllarını tamamlamalıdır. Sonraları çok güç hatta bazan imkansız oluyor. Ayrıca öyle Hayat Mektebi gibi varsayımlara itibar etmemek gerekir diye düşünüyorum. Şurası muhakkak ki Öğrencilik yılları ,insan hayatının en güzel yılları oluyor. Ben bütün Öğrencilere ,Öğrencilik yıllarının keyfini çıkarmalarını dilerim.Şurasını da unutmamak gerekir; Çok büyük başarılar,çok büyük mücadelelerden sonra gelir.

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET