Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Öğrencilik
123456789   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

öğrencilerin en büyük sıkıntısı sizce nedir?
derslerin zorluğu 6.8%  6.8%  [10]
eğitim sistemi 40.8%  40.8%  [60]
gurbet 5.4%  5.4%  [8]
konut sıkıntısı 2.7%  2.7%  [4]
gelir sıkıntısı 19.0%  19.0%  [28]
ulaşım sorunu 0.7%  0.7%  [1]
tembellik 11.6%  11.6%  [17]
acımasız hocalar 12.9%  12.9%  [19]
Toplam Oy : 147

m.gökhan bölek
11 yıl önce - Sal 12 Hzr 2007, 17:51
Öğrencilik

kabul ediyorum tembel bir insanım ama akıllandım.dört yıllık okulumun ilk yılı hatalarla dolu ve bu hatalar beni derin pişmanlıklar içine itti.ipin ucu kactığı zaman elbet tutmak zor oluyor,hayata atılmak erteleniyor.daha bugün iki dersten kaldığımı öğrendim.aileme söyleyemeden burada sizlerle paylaşıyorum. bitsin artık şu okul..tabi bu ben,her öğrenci benim gibi tembel değil.görev ve sorumluluklarını zamanında yerine getirenler için sorun yok.herkesin sıkıntısı başka.
iyi günler

burakerkıral

11 yıl önce - Sal 12 Hzr 2007, 17:56

Öğrencilik baştan başa sorun ama adı üstünde ''öğrencilik'' bu öğrencilik sürecinde başımıza gelen zor ve sıkıntılı şeylerdende ders alıp bişeyler öğreneceğiz okul öğrencisi olduğumuz gibi aynı zamandada hayat okulununda öğrencisiyiz...

Erdem93

11 yıl önce - Sal 12 Hzr 2007, 18:33

Bence öğrencilikte en çok sıkıntı yaratan şey bazı derslerin zorluğudur.
Bu sene bana en zor ders Türkçe geldi mesela.Bütün sene boyunca çalıştım
ve ancak o zaman türkçeyi 5 getirebildim.
Tembel öğrenciler için sıkıntı veren şeylerden biri budur.

Bakalım lisede neler değişecek.

sezen_35
11 yıl önce - Sal 12 Hzr 2007, 18:44

şıklarda yazan bütün seçenekler bence sıkıntı..öğrencilik çok zor bi meslek bende yeni mezunum ve dışarda ailemden uzakta bitirdim zor bi durum ...ülkemizde eğitim seviyesini yükseltelim diyen çok kişi var ama eğitim için çabalayanlar yani öğrencilerin zorluklarını düşünen yok..karşılarına hep engel çıkaran bi toplumumuz var...hayatta en zor mesleklerden biri öğrencilik ama tam anlamıyla öğrenciyse..son dönemlerde çıkan öğrenci modellerinden değilse...

m.gökhan bölek
11 yıl önce - Sal 12 Hzr 2007, 20:51

5yıl ilkokul+3 yıl orta okul+4 yıl lise+7yıl üniversite==emekliliğe az kaldı

Armağan Örki
11 yıl önce - Sal 12 Hzr 2007, 20:54

Dersane, para...
Ulaşım, para...
Kırtasiye, kitap vs., para...
Stres için eğlence, para...
Özel ders, para...
GELİR bence...

yusuf35
11 yıl önce - Sal 12 Hzr 2007, 21:06

Yeterli paran olmadığından yaptığın zorunlu yürüyüşleri,kısıtlı imkanlarla yaptığın eğlenceleri,gurbeti,derslerin zorluğunu,(Ana yemeğin makarna yanına yazın menemen,kışın patetes kızarması )klasik yemeklerini,konut sorununu ve diğerlerini okul bittikten sonra öğle bir hatırlayacaksın ki diyeceksin keşke hala öğrenci olsam.

Emir ERTEN

11 yıl önce - Sal 12 Hzr 2007, 21:20

Öğrenciliğin en büyük zorluğu yazılılar öncesi(sınavlar) çalışmalardır.Özellikle ezberlenmesi gereken konular çok zorlar ve çalışmak sıkıcıdır.Şayet ezberliyeceğin konuyu ezberlemessen alcağın düşük notun tedirginliğide üzerinde olur.

turgutakbaş
11 yıl önce - Sal 12 Hzr 2007, 21:24

eğitim sistemi düzgün olsa her soruna katlanılır ama ...

Fahri

11 yıl önce - Sal 12 Hzr 2007, 21:51

Hollandadaki sisteme göre maddiyat birinci sırada geliyor  

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET