Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
hozdilek
4 yıl önce - Çrş 19 Mar 2014, 16:30

Ben daha ilkokula bile gitmeden önce, yani bundan tam 40 yıl önce, buraları yarı tarla şeklindeydi. Kenarında iğde ağaçlarının sıralandığı incecik bir dere, şimdiki bu arkeoloji müzesinin bulunduğu yerde akardı. Sonraları buraya bir bina yapılmaya başladığını ve kimsenin ne olduğunu bilmediğini hatırlıyorum. ( O yıllarda bir bilgilendirme kavramı / gerekliliği bilinmiyordu tabii ) Biz o mahallenin insanları ( Akarbaşı Mahallesi'dir orası; değişmediyse ismi ), sonradan müze binası olduğunu anladık. Yıllarca sürdü inşaatı diye biliyorum. Sonraları biz o mahalleden taşındık gerçi ama, gelip geçerken binayı gördük. O yıllara göre çok "çağdaş" bir mimarisi vardı. Öyle pek fazla da bir ziyaretçisi yoktu. Şimdiki gibi bir kültürel ortam da yoktu açıkçası. Ben bir kez okulla gittiğimi hatırlıyorum. Şimdi yenilenmiş resimleri görüyorum da, çok beğeniyorum. İlk Eskişehir ziyaretimde göreceğim orasını inşallah.

okanoksak

4 yıl önce - Sal 20 May 2014, 21:46

Arkadaşlar,
2013 Haziran Ayında gittim.
Teknolojik donanımlar katmışlar müzeye...
Bilgisayar ile kral mezarlarına, gizemli tünellere girebiliyorsunuz.
At arabası da var. Arabaya binip , muhteşem simülasyon ile çook eski zamanların Eskişehir' inde sokaklarda gezebiliyorsunuz.
Mezar ve Anıt Taşlarının olduğu bölümde gezerken "Kimler gelmiş, kimler geçmiş" demeden edemiyorsunuz.

30.06.2013 - ESKİŞEHİR ARKEOLOJİ MÜZESİ

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

okanoksak

4 yıl önce - Prş 22 May 2014, 01:01

Müze İçinde bulunan "Müze de Cafe" - 30.06.2013 Eskişehir Arkeoloji Müzesi

(+)

Arkadaşlar...
Müzedeki Eski zamanlarda şehir içinde yolculuk yapacağınız simülasyonun yüklü olduğu At Arabası fotolarına ulaştım.

At Arabası

At Arabasından Şehir Turu

FarukAcar22

4 yıl önce - Prş 22 May 2014, 01:05

Büyükerşen Balmumu müzesini gezdim, bilim kültür ve sanat parkını gezdim ve özellikle uzay evine hayran kaldım. Arkeoloji müzesi de yine başarılıydı.
Kültür alanında Eskişehir'i tebrik etmek istiyorum. Çok değerli çalışmalara imza atıyorlar.

okanoksak

4 yıl önce - Prş 22 May 2014, 01:14

Alıntı:
Büyükerşen Balmumu müzesini gezdim, bilim kültür ve sanat parkını gezdim ve özellikle uzay evine hayran kaldım. Arkeoloji müzesi de yine başarılıydı.
Kültür alanında Eskişehir'i tebrik etmek istiyorum. Çok değerli çalışmalara imza atıyorlar.

Faruk Bey,
Eskişehirliler, gerçekten şehirlerine sahip çıkıyorlar.
Çok modern bir şehir burası.
Kültürlü insanları var.

Arkeoloji Müzesi için çok az zamanımı ayırdım.
Aslında bir gün geçirilebilecek bir yer burası. Belki de 2 gün...
Eğer anıtların tercümesinin bulunduğu fotolara da ulaşırsam siteye yükleyeceğim.
2012 ler ile 2013 ler karışmış.
Tercümeler için ayrı dosya yaptım.

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR