Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
abhazyalı ugur
15 yıl önce - Pzr 27 May 2007, 00:10
İstanbul'da yeni yüksek tabanlı tramvaylar yolda

Zeytinburnu /kabataş tranvay hattında iki aya kadar alınan yüksek tabanlı merdivenli araçların gelmesiyle sabah saatlerinde yaşanan yogunluk büyük ölcüde azalacaktır aslında şu an bile rahat bir ulaşım sağlanır aslındada bilincsizce araçlara bindiğimizden belki araçları kullanamıyoruz ARAÇ TABELASI na bakmadan araçlara biniyoruz Her sabah beyazıd tabelası olan araçlara sacede Beyazıda kadar gidenler binse Akşamlarıda CevizliBag yazan araçlarada sadece Buraya kadar binse çok rahat bir şekilde rahat bir ulaşım imkanı yaşarız tekrar in tekrar bin derdimiz olmaz
ve orta boşluklara ilerlemekten korkmasak  

Esat San
15 yıl önce - Pts 28 May 2007, 01:14

Zeytinburnu-Kabataş tramvayı pik saatte 52 vagon çalışsa, 52X260=13520 yolcu, 8 Köln vagonu da 260 desek, 8X260=2080, 52 vagona bölersek, vagon başına 40 yolcu azalacak demektir aslında fena bir rakam değil, bayağı bir rahatlama sağlatacaktır.

abhazyalı ugur
15 yıl önce - Cum 08 Hzr 2007, 23:56

herhangi bir terslik olmazsa KÖLN den ilk yükleme yapıldı araçların ilk partisi 15 gün icinde istanbula gelmesi bekleniyor umarım istanbul ulaşım filosuna ekledigi bu araçlarla sabah ve akşam yogunluklarını büyük ölcüde rahatlatacak

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Cmt 09 Hzr 2007, 00:26

Yüksek tabanlı cadde tramvaylarından toplam 8 set alınacağı ifade edilmişti. Bunların çalışacağı hatlar hangileri olabilir?

Akın KURTOĞLU

sserhat
15 yıl önce - Cmt 09 Hzr 2007, 00:31

şuanda kullanılanlar alçak tabanlı değil mi? neden yüksek tabana alınıyor? inme, binme de sıkıntı yaşanmaz mı?

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Cmt 09 Hzr 2007, 00:41

Gelecek olan setler, daha evvelden kullanılmış araçlar olup, çok ucuz fiyata ve mevcut hatlara geçici olarak takviye amaçlı alınıyorlar...

Akın KURTOĞLU

abhazyalı ugur
15 yıl önce - Cmt 09 Hzr 2007, 02:17

bu araclar RİNG aracı olarak kullanıla bilir sabahları
sabahları BEYAZID CEVİZLİBAG
AKŞAMLARI İSE SULTANAHMET CEVİZLİBAG

adilarslanoglu

15 yıl önce - Cmt 09 Hzr 2007, 03:05
Çok hoşlar..

1 ay önceki Almanya gezimde çektiğim tramvaylar...(Yeri uygun mu bilemiyorum.Başka yer bulamadım.)

(+)

(+)

(+)

(+)

DOGUKAN1987
15 yıl önce - Cmt 09 Hzr 2007, 12:04

Bence bu araçlar Edirnekapı Sultançifliği Hafif Mtro hattına hizmet verecek benim fikrime katılan olan var mı bunun Zeytinburnu Kabataş hattı zaten alçak tabanlı araçlardan oluşuyor e bu araçlar diyelim Zeytinburnu Kabataş hattına hizmet veriyor ben yaşlı bi amcayım ben bu araçlara nasıl binecem ya kapılar sıkışırsa tam inecekken allah korusun ya bence bu araçlar Edirnekapı Sultançifliği hattına verilmeli

abhazyalı ugur
15 yıl önce - Cmt 09 Hzr 2007, 12:45

bu araçlar sabah ve akşam yogun saatler icin kullanılacak diye düşünüyorum ve sabahları kullanılar 6 adet CEVİZLİBAG BEYAZID aracıda normal tarifeye dönecek o yüzden yaşlı insanların degil iş yogunlugunda işe gidenlerin bunları kullanması cok daha uygun olur

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM