Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli ulaşımından haberler
« önceki   123 ... 167168169   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
kemalcanhakkı

11 yıl önce - Cum 06 Tem 2007, 22:37

Alıntı:
Öncelikle Kocaelimize hoşgeldiniz demek istiyorum. Umarım Kocaeli'de sıkıntılar yaşamazsınız. Kocaeli genelinde 2200 ' e yakın Özel Halk Otobüsü var.  

zaten asıl sorunda burada tacettin bey 2200 ozel halk otobusu oldugu içinde
buyuksehir bazı hatlara otobus seferi koyamıyor benim bildigimsuadiye,uzunciftlik,köseköy,masukiye,derbent,yuvacık,bahcecik
istikametine calısan belediye otobusu yok ozel halk otobuslerinin cok olusu
aslında belediyenin oturtmak istedigi kent kart sisteminide engeliyor bence

Meriç Erdem
11 yıl önce - Cum 06 Tem 2007, 23:28

Alıntı:
zaten asıl sorunda burada tacettin bey 2200 ozel halk otobusu oldugu içinde
buyuksehir bazı hatlara otobus seferi koyamıyor benim bildigimsuadiye,uzunciftlik,köseköy,masukiye,derbent,yuvacık,bahcecik
istikametine calısan belediye otobusu yok ozel halk otobuslerinin cok olusu
aslında belediyenin oturtmak istedigi kent kart sisteminide engeliyor bence

Nasıl yani??? Özel Halk Otobüsleri'nde kent kart geçmiyor mu???

Tacettin TEZER

11 yıl önce - Cmt 07 Tem 2007, 11:34

Kocaeli de sadece Gebze ilçemize  ve Kullar beldesine belediye otobüsü var. Bunun dışındaki tüm ilçe ve beldelerde belediye otobüsümüz bulunmamaktadır. Kemal Beyin bahsetmiş olduğu bölgelerde ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Burada bulunan kooperatifler bölgeye gerekli hizmeti vermektedir. Otobüslerin çok olması ile Kent Kart arasında bir bağlantı bulunmadığını düşünüyorum. Nihayetinde hepsi ayrı bir kooperatife bağlı... Kooperatifler arasında en çok otobüse 5 nolu şehir içi minibüsçüler kooperatifi sahiptir. ( 322 araç ) Şehir içinde çalışan diğer kooperatif ise 13 nolu kooperatif olup araç sayısı 144 'tür. Gebze bölgesinde Kent Kart epey yaygınlaşmış bulunmaktadır. Modern çağın gereksinimlerinden biri olduğuna inandığım Kent Kart'ın tüm Kocaeli'ye yaygınlaşması gerektiğini düşünüyorum. Kocaeli'de yaşayan vatandaşlar önümüzdeki aylarda kavşak ve tünel çalışmalarımızın bitmesinin ardından ulaşım konusunda daha da rahat edeceklerdir.

kemalcanhakkı

11 yıl önce - Cmt 07 Tem 2007, 14:15

Alıntı:
Kemal Beyin bahsetmiş olduğu bölgelerde ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Burada bulunan kooperatifler bölgeye gerekli hizmeti vermektedir.

belediyenin bir bolgeye hizmet etmesi için o bolgedeki ulasım araclarının
iyi hizmet etmemesini beklemesi gerekliligine inanmıyorum belediye ulasım
hizmetini daha ucuza yapması gerekiyor gebzeye yapılan belediye otobusu
seferleri halk otobuslerinden ucuz o zaman gebzedeki sehir içi koparatifin
sucu ne? hizmeti aynı sekilde her yere ulastırmanız gerekir dusuncesindeyim

Alıntı:
Otobüslerin çok olması ile Kent Kart arasında bir bağlantı bulunmadığını düşünüyorum. Nihayetinde hepsi ayrı bir kooperatife bağlı...

eger tüm koparatifler kent kart uygulamasına gecirebilseydi buyuksehir o zaman
ilk alıntıdaki soyleminize katılabilirdim yinede buyuksehirin her belde ve ilçeye aynı
mesafede olması gerekir

Tacettin TEZER

11 yıl önce - Cmt 07 Tem 2007, 17:09

Belediye olarak tüm ilçe ve beldelerimize aynı mesafe de olduğumuzu belirtmek istiyorum. Ancak şu anda elimizde bulunan araçlar ile tüm ilçelerimize hizmet vermek mümkün değildir. Konu açılmışken 30 adet doğalgaz ile çalışan otobüs alımı için gerekli hazırlıklarımız başladı. İhale hazırlıklarımız devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyemize bağlı Plaj Yolundaki garajımızda doğalgaz dolum istasyonu yapımına başlanılacaktır. Şu anda toplu taşıma da kullandığımız 60 adet otobüs mevcuttur. Takdir edersiniz ki bu kadar otobüs ile yapılabilecek olanı yapmaktayız. Yeni alacağımız otobüsler ile toplu ulaşımda en çok sıkıntılı olan yerlerden başlanmak üzere yeni güzergahlar açılacaktır. Bu güzergah belirlenmesinde ise ilk başta söylediğim gibi ilçe yada belde gözetmeksizin ihtiyaç olan yerden başlanılacaktır. Kent Kart hakkındaki şahsi görüşüm şehir içinde bu sisteme geçilirse tüm Kocaeli'ye yaygınlaşması açısından büyük bir başlangıç olur. Ulaşım sorunu ile Kent Kart arasında nasıl bir bağ kurduğunuzu söylerseniz belki burada bu konuyu konuşabiliriz. Dolaylı yoldan belki birbirini destekleyen bir sistem olabilir. Ancak araçlarda Kent Kart'a geçildiğinde ulaşım sorunu çözüleceğini tahmin etmiyorum. Kent Kart'ın avantajlarını sayarsak; şoförle para alışverişi olmayacağından soförler daha dikkatli araç kullanabilecekler, en çok şikayet sebeplerden birisi olan ücretsiz seyahat eden yolcularla ilgili şikayetler azalacak, araçların ne kadar yolcu taşıdıklarının tespit edilebilecek gibi... [/quote]

Murat Caner
11 yıl önce - Pzr 08 Tem 2007, 08:37

Yeni otobüs alımı olacak mı?

Birde Deniz ulaşım iskelelerine yüzük seferler neden konmuyor. Gölcük'te ve Tütünçiftlik'te bunun çok sıkıntısı çekiliyor. Bazı seferlerde yetersiz kara ulaşımı bağlantısı yüzünden gemi 2 dakika gecikse yolcular uzun süre araç beklemek zorunda kalıyor. ÖHO'lar da ayrı bir dert.

Kocaeli ulaşımında yapılacak en güzel iş bence D-100(ya da tamamen Salimdervişoğlu.) ve D130(İzmit içinde Salimdervişoğlu.) üzerinde ulaşım kuşakları tasarlamak.

Örneğin Altınova İzmit Marina(Hatta Cezaevi) ne bir kuşak konmalı. Bu yolun 60 dakika olduğunu düşünsek 20 dakikada bir araç kaldırmak için 10 araç yterli olacaktır. Altınova'ya her aracı göndermeyip Karamürsel'den geri döndürebiliriz. Böylece Karamürsel, Gölcük, Değirmendere, Halıdere-Ulaşlı(nerden çıktıysa böyle saçma bir kuşak) Karşıyaka ÖHOlarını seferden kaldırır. Bu da hem küresel ısınma, hem ülkenin petrol bağımlılığı için son derece sosyal bir tasarı olur. Hatta saydığım Öho'larda çalışanların hepsini işe alabilir, duraklarda güvenlik görevlisi , biletçi olarak çalıştırabilir, günde sekiz saat mesai verebilirsiniz.

Bana Karamürsel'e dek çalışan ÖHO sayısını verin size yılda ne kadar yakıt tutumu sağlayacağımızı bulayım.

sinan korkmaz

11 yıl önce - Pzr 08 Tem 2007, 15:49

Kemal bey mevcut filonuzu ve yeterlilik durumunuzu bilmiyorum ama iett ile ortak çalışıp yeni bir düzenleme yapsanız  , iett otobüsünden inen bir yolcu indiği duraktan  kocaeli büyükşehir belediyesinin otobüsüne binerek gebze veya izmite kadar devam edebileceği bir hat olsa bence çok güzel olur..Öğrenciler için ve dar gelirli vatandaşlarımız için güzel bir uygulama olur bence..

Meriç Erdem
11 yıl önce - Pzr 08 Tem 2007, 16:48

Alıntı:
Kemal bey mevcut filonuzu ve yeterlilik durumunuzu bilmiyorum ama iett ile ortak çalışıp yeni bir düzenleme yapsanız  , iett otobüsünden inen bir yolcu indiği duraktan  kocaeli büyükşehir belediyesinin otobüsüne binerek gebze veya izmite kadar devam edebileceği bir hat olsa bence çok güzel olur..Öğrenciler için ve dar gelirli vatandaşlarımız için güzel bir uygulama olur bence..

Çok güzel bir uygulama olabilir ama Kocaeli Belediyesi'nde maalesef bunu karşılayacak araç yok yeni otobüs alımları ile uygulanabilir. Ancak halk şikayet de edebilir. Mesela; Gebze'den Çarşı'ya giden de PlajYolu'ndan Çarşı'ya giden de aynı parayı ödememeli...

Bu arada Tacettin Bey, bu Conectolar filoya ne zaman katıldı? Çok rahat araçlar.

kemalcanhakkı

11 yıl önce - Pzr 08 Tem 2007, 21:09

Alıntı:
Örneğin Altınova İzmit Marina(Hatta Cezaevi) ne bir kuşak konmalı. Bu yolun 60 dakika olduğunu düşünsek 20 dakikada bir araç kaldırmak için 10 araç yterli olacaktır. Altınova'ya her aracı göndermeyip Karamürsel'den geri döndürebiliriz. Böylece Karamürsel, Gölcük, Değirmendere

bu onerin deniz ulasımını etkilemezmi
aslında karsı sahilere ben olsam deniz ulasımının calıstıgı yerlerden ozel halk otobuslerini
kaldırırım denizle kara ulasımını entegre etseniz denizulasımı yaygınlasır

Alıntı:
iett ile ortak çalışıp yeni bir düzenleme yapsanız  , iett otobüsünden inen bir yolcu indiği duraktan  kocaeli büyükşehir belediyesinin otobüsüne binerek gebze veya izmite kadar devam edebileceği bir hat olsa

bu uzak bir ihtimal aynı olayı istanbul belediyesi dusunuyormu ?
hem bu sekilde ozel halk otobusleri ne kazanacak bu işten evine ekmek yiyenleri dusunmek lazım

Tacettin TEZER

11 yıl önce - Pts 09 Tem 2007, 10:17

Alıntı:
Bu arada Tacettin Bey, bu Conectolar filoya ne zaman katıldı? Çok rahat araçlar.

4 adet Mercedes 0345 Model Conecto 21.11.2006 tarihinde filomuza katılmışlardır.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 167168169   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara