Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Burç

18 yıl önce - Cum 05 Arl 2003, 21:18
İstanbul Bostancı Kavşağı E-5

Pek iyi çıkmadı ama şimdilik idare edin.

Faruk

18 yıl önce - Cmt 06 Arl 2003, 00:30

Zaten aksam resimleri çekmenin en zoru bu, yogun ve hareketli olan bir
yerin resimini çekmek istersen hep böyle çikiyor arabalarin veya insanlarin hareketli olduklarindan dolayi

alimemo
18 yıl önce - Cmt 06 Arl 2003, 00:34

Yakın gelecekte filmlerin hassasiyeti artacak mı? Mesela gece 1/250 saniyede çekim yapılması kaç yıl alır dersiniz? Keşke bilgisayar teknolojisi hızı ile gelişse her şey?

CAN
18 yıl önce - Pts 08 Arl 2003, 00:34

Böyle fotoğraf çekmek için insanlar eğitim alıyorlar bildiğim kadarıyla digitalde nasıl olduğunu bilmiyorum ama mono makinem var minolta 505si marka onda uzun uğraşlar sonucunda bu pozu yakalıyorsun ve ben eğitim alırken en çok bu gece çekimlerinde zorlanmıştım fakat nefis çıkmış ellerine sağlık...

Okan

18 yıl önce - Pts 08 Arl 2003, 01:19

On sene once bile 3200 ASA filmler vardi. Belki simdi daha yuksegi de cikmistir, (tabii bu biraz "grain"/karincalanma verir.)..

f1.4 lens ve 3200ASA filmle belke 1/250 enstante yakalanabilir, hatta iki basamak da "under expose yapilabilir"..

Dijital'e gelince daha oyle delikanli bir makine yok simdilik (belki Canon EOS dijital serisinden olabilir).

Ama bu is filmden cok objektif'in diyaframina bakar. Yani genis aci, ve gayet kalin zoomsuz bir objektifin faydasi olur bu durumlarda.

Burc'un fotolari yine de guzel. Ama o zannederim arabalarin ISIKLarindan degil de kameranin sallanmasindan dolayi olan flulukdan yakiniyor. Tripod yokmus, eli azcik titremis.. Bir de hava soguksa onun da etkisi olmustur.

EKLENTI: Fotolara bir daha baktim, oyle fazla bir titremede farkedemedim, bayagi iyi cikmis ikinci bakista.

CAN
18 yıl önce - Pts 08 Arl 2003, 01:30

Elde titreme olmadığını düşünüorum sadece yürüyen objelerin ışık kayması olması ve yol lambalarının sabit olması buna ispat niteliğindedir sanırım....Makinenin nasıl yaptığını bilmiyorum ama yine de güzel olmuş...

Burç

18 yıl önce - Pts 08 Arl 2003, 01:53

pek özel bir ayar yapmıyorum, sadece sağlam bir yere dayamaya çalışıyorum.
Hava karardıkça (ışık azaldıkça) karlanma artıyor.
Resmi küçültünce biraz düzeliyor.

Burç

15 yıl önce - Pts 11 Hzr 2007, 03:18

4 sene sonra, sonunda daha güzelini çekmeyi başardım...  

(+)

deniz1764

10 yıl önce - Pzr 04 Mar 2012, 23:35

(+)

kaygusuz2007
10 yıl önce - Pts 05 Mar 2012, 13:53

Anadolu yakasında e5 in adam gibi bir düzenlemeye ihtiyacı olduğunu düşünmekteyim transit yol ve yan yollar yeniden düzenlenmeli ...

Beki böyle bir konu vardır ama konuyu açınca aklıma geldi ve yazdım.

Fotolar ise gayet güzel benim bakışımla elinize sağlık.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM