Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
emrah basarol

15 yıl önce - Çrş 20 Hzr 2007, 09:23

istanbulda akbil dolum gişelerine ulasmak,bi yakadan bi yakaya saat 1900 da gecmek kadar zor olmustu artık merkezi yerler dışında yoktu ve de -benim gibi- merkezi yerler dışında calısan ve oturanlar için ulasmak zordu..bence cok cok dogru bir uygulama..sonucta dolum makbuzunu da veriyorlar.guvenlik acısından bir risk oldugunu sanmıyorum...zaten bazı sehirlerde bakkallardan bile ulasım kartlarına ulasıldıgını ben de duymustum.. hep eleştirecek deilim ya yetkilileri..bu sefer bravo  

Çağrı Tekin

15 yıl önce - Çrş 20 Hzr 2007, 15:08

Bazen bu işlemi yapan büfecilerin makineyi işler hale getirmesi uzun sürebiliyor.Belki sürekli dolum yapılmadığından makineleri kapatıyorlar ancak hiç bir zaman böyle yerlerde dolum yaparken bir dakikadan evvel çıkmadım.Akbil gişelerinde bir kaç saniye süren işlemin burada dakikaya sarkması biraz saçma.

İBRAHİM DİLBER
15 yıl önce - Çrş 20 Hzr 2007, 15:50

Çok güzel bir uygulama. Ama bazıyerlerde merkezi duraklardaki akbil gişeleri kaldırılıp yerlerine bayilik veriliyor. Halbuki merkezi duraklardaki akbil gişeleri kalmalı, akbil gişelerinin olmadığı bazı yoğun duraklarda bu sistem uygulanmalı. Hazır peşin parayla tıkır tıkır işleyen bir sistem üzerinde niye bu kadar oynama yapılıyor anlamıyorum. Şimdi bir de manyetik kart gündeme geliyor. Hatta kredi kartlarıyla entegrasyondan bahsediliyor.

alpersa84

13 yıl önce - Pts 29 Arl 2008, 22:28

Alıntı:
Ama bazıyerlerde merkezi duraklardaki akbil gişeleri kaldırılıp yerlerine bayilik veriliyor.

Evet malesef bugün vezneciler'de bu durumla karşılaştım üstelik asıl sorun bu bayilerden aylık akbil doldurulamıyor ve aylık akbil doldurmak için beyazıt taki akbil dolum noktasına gitmek tabi oradada yakalaşık 20 kişilik bir sıra beklemek zorundasınız böyle ana bi durak olan veznecilerde akbil gişesinin kapatılıp yerine bayilik verilmesine anlam veremedim doğrusu ben bu bayilik sisteminin yaygınlaşmasından yanayım,akbil dolum gişesi olmayan yerlerde bayilik verilmesi çok güzel fakat akbil gişesi varken bunu kapatıp bayilik vermek yanlış diye düşünüyorum

ümit 806

13 yıl önce - Cmt 03 Oca 2009, 12:42

Alıntı:
üstelik asıl sorun bu bayilerden aylık akbil doldurulamıyor

Bu sıkıntıyı ben de yaşıyorum. Maalesef aylık akbil doldurulamadığı için İETT gişesi aramak zorundayım. Enteresandır, çok merkezi yerlerde kapanan İETT gişelerine rağmen Ümraniye'de Çarşı ve Santral'de yani çok kısa mesafe arayla iki İETT gişesi hâlâ hizmet veriyorlar ve bu gişelerde 1 YTL ve bir fotoğraf ile Mavi Kart da yaptırılabiliyor. Umarım kapanmazlar.

abhazyalı ugur
13 yıl önce - Sal 28 Nis 2009, 21:34

İstanbul kartın devreye ğirmesi ile bu bayilerin durumu ne olacak umarım akbil dolumu yaptıkları cihazlar İstanbul kart dolumunada uyundur

Misafir 572

7 yıl önce - Cmt 10 Oca 2015, 20:00

Akbil bayiliğinin hiç bir cazibesi yoktur pirim sistemi içaçıçı olmadığından okadar parayı bağlamak akıl işi değil bunun la birlikte sahte para verenlerde oğraşmak parayı verdim ya üstünü versene diyenlerle yalan söyleyenlerle oğraşmak akıl işi değil arkadaşımdan alıntılar Allah yardımcısı olsun

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM