Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
İSMAİL ÇELİK

14 yıl önce - Sal 18 Mar 2008, 13:37

Gültepe'nin anacaddesi üzerinden Talatpaşa Cad. mümkün değil bunu yapmak.Bu bölgeye daha evvel yazdığım Taksim-Beşiktaş-Boğaziçi Üni,-Armutlu-4.Levent hattını daha uygun gördüğüm için fazla havaray düşünmüyorum buraya.Onun yerine kalabalık merkezleri ihtiva eden uzun bir metro hattının geçişi ile buranın meselesi çözülecek.Ama olursaki bir fikir illa yapılacak diye 4.Levent'ten TFF olduğu yerden ÇİLEKLİ semtinden Akatlar-Akmerkez'e ulaşılıp Otlukbeli cad. üzerinden Ali Yalkın İLKÖĞRETİM mektebinin oraya ulaşıp buradada Otlukbeli veya Hareket Sitesi adında istasyon tesisi edip Hareket Sitesi ve civarına ayrıca Arnavutköy'e yürüme mesafesi Akmerkez'in oraya nispeten 10dakika kıslacağı için buraya hizmet edecek bir istasyon olabilir ve buradan Etiler(durağın orası)buradanda Üniversite.

Murat Caner
14 yıl önce - Prş 20 Mar 2008, 16:49

Havaray için uygun bir geçke.

Mehmet Kasım
14 yıl önce - Prş 20 Mar 2008, 16:54

Aks:geçke.

Türkçe seninle gurur duyuyor Murat

İSMAİL ÇELİK

14 yıl önce - Prş 20 Mar 2008, 19:04

Tekrar yazıyorum burada 1,5km. havaray boş yatırımdır bunun Kağıthane'ye kadar gitmesi gerekir ilk etapta.

Mehmet Kasım
12 yıl önce - Sal 27 Ekm 2009, 06:07

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber.aspx?NewsID=17771
Alıntı:

diğer taraftan Emniyetevler’den Sanayi Mahellesi Metro İstasyonu’na uzanacak havarayların proje çalışmasını sürdürüyoruz. Yani buradan Emniyetevler ve Etiler bölgesindeki insanlarımız havaraya bindiğinde metro istasyonlarına kadar taşınacak toplu ulaşım sistemine dahil olacak. Bu şekilde yan noktalardaki yerleşimlerden dikey taşıma yaparak özel araç kullanımını azaltmayı, yoğunlaşmayı önlemeyi hedefliyoruz. Bu sayede Şişhane-Hacıosman Metro Hattı da önemli bir yolcu yoğunluğuna ulaşacak. İstanbullular toplu taşıma kullanımının keyfine erişecek.

Cemoli D18
11 yıl önce - Çrş 24 Ksm 2010, 14:22

peki bu proje ne durumdadır ibb mi açıklamış bunları ? sayfaya en son mesaj atılalı da epey olmuş

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM