Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ayhan
13 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2007, 01:53
İzmir yardım sayfası

Bu başlık altında İzmir ile ilgili kültür-sanat, bilim, eğitim, coğrafya, tarih, semtler, ilçeler vs. hakkında sorular iletebilirsiniz. Böylelikle İzmir forumunda fotoğraflı mesajların arasında sorularınız kaybolmamış olur ve burada güzel bir arşiv oluşturmuş oluruz.

egemenozsuer
13 yıl önce - Prş 07 Hzr 2007, 16:48

merhabalar,

Siteye bir müddettir üye olmama rağmen şimdiye kadar sadece fotoğraflara bakmakla yetindim.Ancak mütemadiyen takip ediyorum,emeği geçen herkese teşekkürler.
Lafı fazla uzatmadan sadede geleyim.Bu haftasonunu iki arkadaşımla beraber Seferhisar-Siğacık'ta geçirmeyi planlıyorum.Birkaç konuda yardımınıza ihtiyaç duydum,kısaca anlatayım;
-Çadırda kalmayı planlıyoruz,ulaşımı ESHOT otobüsü ile halledeceğiz-730 nolu otobüs F.Altay-Seferhisar otobüsü- ancak Seferhisardan Sığacık'a düzenli çalışan araçlar var mı bilmiyorum,minibüs kolay bulunabilir mi?
-Nette araştırdığım kadarıyla Ekmeksiz plajında çadır kampı ,duş,WC,büfe varmış.Burası kamp yapmak için bana uygun geldi,sizin önerileriniz olursa memnun olurum.Daha başka alternatifler var mıdır?(ücretsiz çadır kurulabilecek yerler mesela)
-Son olarak oraya gidince "mutlaka gör" diyebileceğiniz yerler neresi?Ben biraz boğazıma düşkünüm,orada da yöresel yemeklerin yapıldığı özel mekanlar var mıdır?Teos antik Kenti burayla birlikte anılıyor,buraya Sığacık merkezinden yaya olarak ulaşılabilir mi?

Önerilerinizi bekliyorum,şimdiden teşekkürler...

osman hanesiviran
13 yıl önce - Çrş 13 Hzr 2007, 01:43
afedersiniz bir adres sorabilir miyim?

arkadaşlar İzmir'de Buca denen bir yer var imiş, oraya gitmem gerekecek ama tam olarak nasıl giderim bilemiyorum... açık adres vermeyi isterdim ama daha güzelini yapıp wikimapia ile tam yerini göstermek isterim... http://wikimapia.org/#y=38359998&x=27150264&a ...=h&v=2 resimde görüldüğü üzere ulaşmak istediğim yer Buca Anadolu Lisesi...

Ankaradan İzmir Buca Anadolu Lisesine nasıl gelebilirim..
tren ile seyahat tercihimdir.. buna göre binmem gereken otobüs, dolmuş neler ise ve nereden binmem gerek biliyorsanız bi zahmet yardımınıza ihtiyacım var...

Armağan Örki
13 yıl önce - Çrş 13 Hzr 2007, 01:48

Treni bence seçmeyin. Çok uzak bir yerde (sanırım Çiğli'de) ineceksiniz. TCDD'nin ücretsiz servisleri ile Basmane'ye gelirsiniz ve oradan da Buca otobüsüne binip Buca'ya varırsınız.

Otobüsle gelirseniz daha iyi gibi. Bazı firmaların direkt Buca'ya servisleri var. Eğer servis yoksa, Yeni Garaj-Buca dolmuşlarına binebilirsiniz...

osman hanesiviran
13 yıl önce - Cum 15 Hzr 2007, 21:26

Yardımınız için teşekkür ederim, inşallah kolayca ulaşacam tabii eğer garajda inersem.. dolmuş ile gitmek aklıma yattı, o nedenle otobüs firması seçmeye başlasam iyi olacak.. var mı öneriniz.. (çok pahalı olmasın lütfen )

Armağan Örki
13 yıl önce - Cum 15 Hzr 2007, 21:29

Kamil Koç, Pamukkale ve Hakiki Koç'a sorun öncelikle bence. Fiyatları daha uygun gibi ve servisleri de bunlarla aynı olan diğer firmalara göre daha iyi. Sanırım Buca yönüne de servisleri var... Ankara'da bilet almadan önce gene sorup Buca'ya servislerinin olup olmadığını öğreniniz...  

m.gökhan bölek
13 yıl önce - Prş 28 Hzr 2007, 12:01

herkese selamlar.bu hafta sonu kpss sınavına gireceğim de tam yeri neresidir bu okulun bilen var mı??
MUSTAFA KEMAL LİSESİ ÖZKANLAR-BORNOVA.merak ettiğim karşıyakadan dolmuşa binince yakınından geçer mi sabah sabah onu aramasam tam süper olacak.bu arada sınava girecek herkese şimdiden başarılar.Allah yardımcınız olsun..

Ayhan
13 yıl önce - Prş 28 Hzr 2007, 12:09

Evet geçer. Çamkıran Sitesi'nden hemen sonra Uzay Pastanesi'nin önünde inip karşıya geçersen orada kime sorsan gösterirler. www.izmir.bel.tr/kentrehberi adresinden de krokiye ulaşabilirsin... Başarılar...

Mehmet44
13 yıl önce - Cum 29 Hzr 2007, 20:34
İzmir Buca Ulaşım Sorunsalı

Merhabalar,
Forumda aradım taradım net bir bilgiye ulaşamadım,benim sorular zincirime yanıt vereceklere şimdiden teşekkür ederim  

Bu yaz DEÜ İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi'nde yaz okulum var. Ama sorun nasıl gideceğim? 2 alternatifim var.

1-Otogar'dan Buca'ya gitmek.
2-Bornova'dan Buca'ya gitmek.

Buca'ya metro yok bunu biliyorum. Bu yüzden bu 2 alternatifi göze alırsak,otobüs mü minibüs mü hangisine binmem gerek? Ayrıca her iki alternatiftede yol kaç saat sürüyor?
Birde Buca'ya gittikten sonra başka bir araca binmeme gerek var mı fakülteye gitmem için?

Eğer otobüs kullanmam mümkünse Kentkart olayını biraz açıklayabilir misiniz? Kentkart ne kadar ve yolculuk başına ne kadarlık ücret gerekli?

İzmir dışından günübirlik gidip geleceğim,otobüs ya Bornova'da bırakıyor yada 15 dakika daha giderek Otogar'da bu yüzden ancak ya Bornova'dan yada Otogar'dan gidebilirim. En kestirme ve en otobüslü yolu açıklarsanız memnun olacağım.

Tekrar teşekkürler,saygılar...

Bu arada konuyu Haberler ve Sohbet bölümüne değilde ana kategoriye açmışım,taşınırsa sevinirim.

Ayhan
13 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2007, 00:04

Alıntı:
1-Otogar'dan Buca'ya gitmek.

Otogar'dan Buca'ya sanırım otobüs yok tam bilmiyorum ama Buca'lı arkadaşlar daha iyi bilir. Geldiğiniz otobus firmasının servisini kullanabilirsiniz.

Alıntı:
2-Bornova'dan Buca'ya gitmek.

Bornova'dan Buca'ya 515 ve 518 numaralı otobüsler var, 515'i tavsiye ederim yoğunluğa göre 40-50 dk'da gider.

Kentkart ücretleri mesafe uzunluklarına göre değişiyor. Ücretlendirme, hareket saatleri vs. için www.eshot.gov.tr internet adresine bakabilirsiniz...

sayfa 1
123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet