Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ömer Çiçek

12 yıl önce - Cum 01 Hzr 2007, 19:45
Sakarya - Atatürk Stadı


STADYUM ULAŞIM BİLGİLERİ

Sakarya Atatürk Stadyumu
Adapazarı / SAKARYA

Tel : 0.264 264 64 64
Fax: 0.264 264 64 64

1950 ve 1960’lı yıllarda Adapazarı merkezinde o günkü şartlarda sadece amatör futbol takımlarına hizmet veren Adapazarı Şehir Stadı, daha sonraki şartlara göre küçük bir kapalı tribün altında soyunma odaları ile hemen karşısında tahtadan yapılı açık tribünü olan bir sahaya dönüştürülmüştür. 1965 yılında Sakaryaspor Profesyonel takımının kurulması ile birlikte saha, Adapazarı Atatürk Şehir Stadyumu adı altında beton tribünlere sahip kale arkaları duhuliye olan tribünsüz bir stat haline dönüştürülmeye başlanmıştır. 1973-1974 sezonunda toprak çim olan sahamız Serdivan Arabacıalanı çayırından kesilen paketleme çimlerle çimlendirilmiş ancak sağlıklı bir netice elde edilemeyince 5 aylık bir zaman içerisinde yapılan saha sökülerek tekrar toprak zemin haline dönüştürülmüştür. Ta ki 1980-1981 sezonunda 1. Türkiye Ligi’ne yükselen Sakaryaspor takımının çim sahada oynaması gerekir düşüncesi ile o günkü şartlarda Tuncer Tepe başkanlığındaki yönetimin gayretleri ile saha tekrar paket çim ile örtülmüş ve çok iyi bir bakım sonrası bu çim zemin 2000 yılına kadar devam etmiş, daha sonra deprem sonrası sahanın zemini Hollanda çimi ile yenilenmiştir.

Bugünkü adı ile Sakaryaspor A.Ş. Atatürk Stadyumu, Gençlik ve Spor il Müdürlüğü bünyesinde iken Başkan Nihat Ayyıldız zamanında 17.06.1996 tarihinde yapılan bir protokolle kulübümüze 49 yıllığına kiralanmıştır. Daha sonra deprem ile birlikte protokol nedense sona ermiştir. Bu defa 01.01.2004 tarihinde Sakaryaspor A.Ş. ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile Sakaryaspor A.Ş. adına 10 yıllığına kiralanmış olup, halihazırda stadın idaresi ve kullanımı Sakaryaspor A.Ş. kulübüne aittir.

Tesis, 30.119 m2 alan üzerine kurulu olup, 13.500 oturma kapasitelidir. Stadımızın üç tarafı kapalı tribüne sahiptir. Tesis 1965 yılında hizmete girmiş olup, drenajlı çim zeminlidir. Tesisimizin atletizm pisti olduğu gibi naklen yayın ve gece maçları için ışıklandırması mevcuttur.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MARATON TRİBÜNÜŞEREF TRİBÜNÜAÇIK KALE ARKASIDIŞARDANESKİ STADYUM TEPEDENKaynak : www.sakaryaspor.com.tr


Kadir Can Dedeoğlu
12 yıl önce - Prş 11 Ekm 2007, 21:24

Sakarya Atatürk Stadı'yla ilgili " Türkiye Futbol Stadyumları" başlığındaki mesajımı aktarmak isterim:

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=10221& ...p;start=90

Alıntı:
Gerçektende gecekondu gibi bir stadımız var. stadda mevcut bayanlar tuvaleti bile yok. ambulans çıkış kapısından atlayarak stada girmek çok kolay. deprem dolayısıyla şehrin çok büyük sorunları vardı ancak bunlar yok denecek kadar azaldı. stadın kapalı kale arkası kısmında vali konağı ve onun arkasında da yapımına kısa bir süre önce başlanan kent park var.

kent park projesi çok geniş bir alanı kapsıyor.Uygulama projesi; 130.000 m² Peyzaj Düzenlemesi ve peyzaj alanını sulayacak 750 m³ lük 2 adet Su Deposu yapımı; servis ve sosyal donatı alanları,14.000 m² büyüklüğünde gölet ve gölet üzerinde 2 adet bağlantı köprüsü yapımı, yürüyüş yollarının yapımını içermekte olup 159 dönüm arazi üzerine yapılacak. stad şehrin göbeğinde bulunuyor desek yeridir. mevcut stad yerine bir alışveriş merkezi yapılabilir. kayseri stadı gibi değerlendirilirse çok güzel bir projeyle sakarya türkiyenin en model stadlarından birine sahip olabilir aslında.


o dönemde yerel gazetelere yansıyan bir haber:

Alıntı:
Büyükşehir ve Merkez Belediyeleri Atatürk Stadının satışı konusunda anlaştı..

Parkta Stat pazarlığı

5 Haziran Salı günü Orman Park'ta gerçekleştirilen gizli toplantıda Atatürk Stadı'nın bulunduğu alanda alışveriş merkezi yapılması konusunda görüş birliğine varıldı

ALIŞVERİŞ MERKEZİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, Merkez Belediye Başkanı Süleyman Dişli, AKP İ Başkanı Yusuf Alemdar ve Belçika-Hollanda merkezli bir emlak yatırım şirketinin yönetcileri 5 Haziran Salı Günü Orman Park'ta bir araya gelerek Atatürk Stadı ve çevresindeki alanda yapılması planlanan alışveriş merkezi projelerini görüştü.

DEPREM MOLOZLARI
Görüşmede firmanın deprem molozlarının döküldüğü Gazeller bölgesindeki 80 dönümlük alanda büyük bir stat ve altyapı tesisleri yapma karşılığında Atatürk stadı ve çevresindeki 40 dönümlük alana alması konusunda prensip anlaşmasına varıldı. anlaşmaya göre bir komisyon iki arazinin değerini belrileyecek ve anlaşma bundan sonra netleşecek.

Sakarya Yenihaber
13.06.2007


henüz somut bir adım yok. geçen gün GSİM'e uğradım. bir görevli belediyenin şehirdeki bazı küçük stadların kullanım hakkını aldığını, Sakarya Atatürk Stadı'nın da belediyeye devri için çalıştığını belirtti. eğer Kayseri'deki gibi bir uygulama olursa stadın bulunduğu yerin dönüm fiyatı (yaptığım küçük çaplı emlak araştırmalarına göre)1 milyon ytl gibi yüksek bir mevlaya denk geliyor ki stad 40 dönümlük bir arazide kurulu. depremden bugüne kadar yapılan çalışmalar ele alındığında belediyenin kısa vadede buna açıklık getireceğini umuyorum.


engin76
12 yıl önce - Sal 16 Ekm 2007, 01:49
stad eskidi


atatürk stadı artık eskidi ve artık yenisini yapma vakti geldi ve geçiyor bile. birçok şehirde yeni stadlar yapılıyor özellikle kayseriye yapılan stad çok övgü alıyor. artık kısır siyasi ve rant çekişmeleri sona edirilmelidir.buranın satışından gelecek parayla ve hatta bu arsa üzerine yapılacak otel hastane alışveriş merkezi vb. gibi ticari faaliyetlere sakaryasporda en az %5-10 gibi ortak edilerek hem sakaryasapor devamlı bir gelire sahip olur hemde şehir yeni ve modern stada sahip olur. sakarya şehri sosyo ekonomik ve spor alanlarında devamlı geri kalıyor hiç olmazsa yeni stad yapma konusunda geri kalmayalım.muzaffer54
11 yıl önce - Pzr 11 Ksm 2007, 06:01
yeni bir stad mecbur


artik hem sakaryaspora hem buyuksehire bir guzel futbol stadi lazim.artik bir sorum var sakaryaspor stad projesi var mi ? yok mu? bunu bilmek isterim simdiden saolun

Kadir Can Dedeoğlu
11 yıl önce - Pzr 11 Ksm 2007, 16:45

Alıntı:
bir sorum var sakaryaspor stad projesi var mi ? yok mu?


şuan için somut bir adım yok. fakat stadın şuanki konumu (bulunduğu arsanın değeri) düşünüldüğünde kayseri modeli birşeyler yapılabilir. belediye şehirdeki bazı küçük stadların kullanım hakkını aldı. eğer Sakarya Atatürk Stadı da belediyeye devrolursa Sakaryasporun ligdeki konumuna göre somut adımlar atılabilir. tabi bunlar uzun vadeli varsayımlar.

aşağıdaki fotoğraf stadın arkasında bulunan altyapı tesislerinden. sahanın onarımı için 300bin ytl ödenek geldi. fakat haziran ayında dökülen o çakıllar hala orada duruyor ve hiçbir çalışma yok. bunlar da göz önüne alınırsa yeni stadın bu belediye yönetimi ile yapılamayacağı kesin.

sayfa 1
123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler