Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
musty324
15 yıl önce - Cum 01 Hzr 2007, 14:29
BUR » A7.51. Cumhuriyet Caddesi Trafiğe Kapatılıyor mu?

Arkadaşlar ortada dolaşan söylentiye göre cumhuriyet caddesi araç trafiğine kapatılıp tamamen yaya yolu olarak düzenlenecekmiş.bunun doğruluğu nedir?bilgilerinizi ve düşüncelerinizi bekliyoruz.Bunun sonuçları getireceği yarar ve zararlar yada başka çözümler nelerdir?

ersindonmez

15 yıl önce - Cum 01 Hzr 2007, 17:22

Böyle bir şeyden haberim yok ama aylardır burada konuşuluyor bu tarz konular.Şahsi gikrim çok güzel olur özellikle orası bir cazibe merkezi haline getirilebilrse yani ulucami ve kozahanın önündeki gökçen işhanı ortadan kaldırılabilirse harika bir yer olur düşüncesindeyim.Bursamın böyle yerlere gerçekten ihtiyacı var.

ufuk1978

15 yıl önce - Cum 01 Hzr 2007, 17:48

Cumhuriyet caddesi kapanırsa Bursa trafiği tamamiyle arapsaçına döner.Çünkü şu an için bu caddenin alternatifi yok ayrıca orada sayısız işyerleri var.Özellikle perdecilerin yoğun olduğu o bölgeye mal sevkiyatları nasıl olacak?Bunların düşünülmesi lazım.O yüzden trafiğe kapatılması çok zor bir ihtimal gibi geliyor bana.Bilmem siz ne düşünürsünüz.

Cem Telgeren
15 yıl önce - Cum 01 Hzr 2007, 18:43

Alıntı:
Arkadaşlar ortada dolaşan söylentiye göre cumhuriyet caddesi araç trafiğine kapatılıp tamamen yaya yolu olarak düzenlenecekmiş.bunun doğruluğu nedir?bilgilerinizi ve düşüncelerinizi bekliyoruz

Mevcut caddelerin bile yetmediği Bursa'da yeni caddeler açmak için kafa yormak gerekirken mevcut caddeleri araç trafiğine kapatmaktaki mantığı ben anlamıyorum.Anlayan kimse varsa bana da anlatabilir mi?

Cumhuriyet Caddesi araç trafiğine kapatılırsa Atatürk Caddesi,Haşim İzcan Caddesi ve hatta Gazcılar ve Uluyol Caddelerinde oluşacak trafik yoğunluğunu devamlı bu caddeleri kullanan birisi olarak düşünmek dahi istemiyorum.

musty324
15 yıl önce - Cum 01 Hzr 2007, 21:50

trafikteki yoğunluğu haşim işcan caddesini 6 şeride çıkartarak hafifletmek istiyorlarmış.cumhuriyetteki trafiğide buraya vereceklermiş.6 şeride çıkarmak sorun olmaz çünkü tokinin yapacağı konutlar nedeniyle yolun sol  tarafı tamamen boş alana dönecek buradan 3 şeritlik daha pay almayı düşünüyorlarmış.nasıl olur bilmem?

Cem Telgeren
15 yıl önce - Cmt 02 Hzr 2007, 00:53

Alıntı:
trafikteki yoğunluğu haşim işcan caddesini 6 şeride çıkartarak hafifletmek istiyorlarmış.cumhuriyetteki trafiğide buraya vereceklermiş.6 şeride çıkarmak sorun olmaz çünkü tokinin yapacağı konutlar nedeniyle yolun sol  tarafı tamamen boş alana dönecek buradan 3 şeritlik daha pay almayı düşünüyorlarmış.nasıl olur bilmem?

Nasıl olacağını ben de bilemiyorum ancak şunu çok net söyleyebilirim.Tüm bunların gerçekleşmesi en az beş-altı yılı bulacağından bence Cumhuriyet Caddesi'nin araç trafiğine kapatılması yakın vadede mümkün olmayacaktır.

Salih Kuş

15 yıl önce - Cmt 02 Hzr 2007, 01:28

Haşim işcan altı şeride çıksa bile ardından uzanan fevzi çakmak ve altıparmak caddeleri yine dar kalacağından yoğunluk yine oluşacaktır.sorunu çözüm olamaz böyle bir değişim.

musty324
15 yıl önce - Prş 07 Hzr 2007, 16:14

yine bir başka iddaaya göre altıparmak caddeside kapanıp onun trafiği bir altta açılacak yeni yola verilecekmiş.nekadar doğru acaba?yada olmalımı böyle bişey?altıparmak sadece yayalar için mükemmel ötesi bir mekan olur aslında

hakan1616
15 yıl önce - Prş 07 Hzr 2007, 18:44

musty, Seni savunmuyorum ama sende kendine göre haklısın duyduğun bir bilgiyi yazmışsın.

Evet böyle bir şeyi bende duydum, ne zaman cumhuriyet caddesinde işim olsa esnaflara sorarım, ne zaman o caddeden dolmuş ile geçsem gene sorarım şoförlere ve her ikisininde verdikleri cevap, böyle proje varmış ama ne zaman olur bilemeyiz ama beş sene ama on sene sonra.

Birde ekleme yaptılar, heykel caddeside dahil, cumhuriyet caddeside kapanıp, o bölge aynı istanbuldaki  taksim-istiklal caddesinin bir benzeri olacakmış.

Bu söylentiler uzun zamandır dolaşıyor, fakat ilk kimin ağzından ortaya atıldı bilemiyorum, eski başkanlardan birisi tarafından ortaya atılan bir hayalda olabilir, eski yöneticiler tarafından oya dönüştürülebilir düşüncesiyle söylenmiş bir projede olabilir.

Zamanla bu projenin kaynağı kimmiş ortaya çıkacaktır. Bide bakarsın yakın zamanda o caddelerdeki trafiği kaldırıyorlar, o zaman araçlarımıza kanat takıp o bölgeden uçarak gideriz artık.
Gerçektende insan düşündüğü zaman çok mantıksız geliyor, arkadaşlarımızında dediği gibi zaten o caddeler Bursa trafiğinin bel kemiği konumundalar. Tabiki herşeyin hayırlısı.

Salih Kuş

15 yıl önce - Prş 07 Hzr 2007, 23:26

Cumhuriyet caddesinin kapanmasından önce cadde kapanana kadar bu caddenin yükü nasıl hafifletilir bunuda konuşmak gerekir.Bu caddeden geçen otobüslere alternatif güzergah verebilir mi?
Hatta Haşim İşcan kapanmadan önce bu caddeyi kullanan araçlar halen Cumhuriyet Caddesini kullanıyorlar.örneğin 9-P/a.  bunlar ne zaman Haşim İşcan güzergahına dönüş yapacaklar?

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara