Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya Meramdere
123456   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
karakale42

10 yıl önce - Çrş 30 May 2007, 00:42
Meramdere

Yerleşim yeri adını coğrafi özelliğinden alır. Burada yerleşimin ne zaman başladığı konusunda bir kayda rastlanmamakla birlikte yüzyıllardır yerleşim alanı olduğu konusunda bir hemfikirlilik söz konusudur. Toros dağlarında göçebe olarak hayatını sürdüren yörüklerden bir kolun manavgat civarından gelip yerleştikleri anlatılmaktadır. Ancak bugün halkın yörüklükten getirdikleri kültürel özellikleri kalmamış gibidir.

Kaynak:
http://meramderem.reklam_link.com/

(+)

fotograflarınız ve bilgileriniz bekliyorum...

Muammer Ulutürk

10 yıl önce - Çrş 30 May 2007, 01:08
Meramdere'den birkaç görüntü

Meramdere, vaktiyle özellikle su değirmenleri ve değirmen ustalarıyla ünlü bir yöremizdi.  Bu ayrıntıyı fazlaca bilen olduğunu sanmıyorum. İbrahim kardeşimin Meramdere başlığı açması iyi oldu. Bu ve diğer özellikleriyle  ilgili derlemelerim var.
Merak edenler bloğuma bakabilirler.

(+)

(+)

(+)

42hakan42

10 yıl önce - Çrş 30 May 2007, 01:23

Konya Panoramaları başlığında bir tane Dere panoraması eklemiştim.
Aşağıdaki linkte panoramayı görebilirsiniz.

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr82/42hakan42_dere ...norama.jpg

Muammer Ulutürk

10 yıl önce - Cmt 09 Hzr 2007, 14:57

İbrahim'in açtığı meramdere başlığının altındaki kaynak link bana aittir. Biri müdahale edip, blog uzantısını reklam.com diye değiştirmiş. Burada bilgi vermek, tanıtmak niyeti taşıyor ve reklam yapmıyoruz. İçinde ticari hiçbir unsur yok. Tamamen bir yörenin tanıtımı var. Kural gereği böyle birşeye izin verilmiyorsa silersiniz. Bunu kim yaptıysa bana mesaj atabilir mi lütfen. Benim emek harcadığım bir işle dalga geçmekten farksız bu...

(+)

En son Muammer Ulutürk tarafından Cmt 09 Hzr 2007, 15:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Muammer Ulutürk

10 yıl önce - Cmt 09 Hzr 2007, 23:02
Su ile bir başka güzel Meram'ın deresi...

Koski, yılın ilk suyunu yeteri kadar olmasa da barajdan dün bıraktı. Yarın kesilecek.
Bir günün beyliği beylik demişler. Ne kadar keyiflendiğimi anlatamam.

(+)

(+)

(+)

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KONYA