Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa - Atatürk Kent Ormanı
« önceki   1234567   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
egez
11 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2007, 22:18

Bahsettiğiniz ormanlık alana tam olarak nasıl gidebiliriz.Tarif ederseniz çok memnun olurum...Teşekkürlerimle...

alper can

11 yıl önce - Pts 04 Hzr 2007, 23:10
kent ormanı

Nilüfer belediyesinin hizmete açtığı kent ormanı bence de kötü sonuçlandı.Niyet iyi, uygulama iyi.Ama bizim insanımız yığın olarak nereye girse bir süre sonra hoş olmayan manzaralarla karşılaşıyoruz.Keşke bıraksaydık da o ormanlar öylece kendi hallerinde huzur içinde yaşasalardı.

yusuf bilal

11 yıl önce - Pts 25 Hzr 2007, 18:40

Okan C.
11 yıl önce - Pzr 15 Tem 2007, 15:28

Bana göre bu alanın parka çevrilmesi bir yönde iyi oldu.Böylece bu alan yapılaşmaya karşı bir korumaya alınmış oldu.Belki kısa zamanda bu alan hala eski orman yapısıyla kalacaktı.Ama uzun süreli zamanlarda buralara da bir yapılaşma olmayacagına güven duymak biraz zor.Kent büyüdükçe şehre yakın yeşil alanlar da gidecekti.Aynı botanik parkta oldugu gibi bu alanın da yeşil kalması için bu park çalışması Bursa nın gelecegi  açısından güzel bir yeşil proje bu proje.

Ama..Giden arkadaşlardan görüyorum ki bu parkın durumu da pek içiacıcı degilmiş.Parka gelenlerin tahmin edilen insan tiplerinden farklı olması,içki satılması,çöplerin atılması,ses kirliliginin fazlalıgı  oldukça olumsuz olarak gözüme gözüktü.Eger bu alan iyi bir dinlenme alanı olmayacaksa bu alan bir anlamda tam anlamıyla kullanılamayacak demektir.Belediyenin bu konularda acil önlem alması gerek bana göre.Çeşitli düzenlemelerle ve denetlemelerle olumsuzluklar iyileştirilsin bu alanda.Birde gördügünüz bu gibi  konularla ilgili durumları  kesinlikle Nilüfer Belediyesi ne de bildirelim.Bu sadece Nilüfer için de olmamalı,tüm Bursa y1  kapsamal1 kesinlikle.Unutmayalım ki bu kent hepimizin,oranın olumsuzlugu hepimiz için  bir olumsuzluktur.Bu kentin düzeni için ne yapabiliyorsak elimizden geleni yapalım.Yönetenleri olumsuzluklar hakkında bilgilendirmek,uyarılar yapmak bile bu şehirde birçok şeyin degişmesini saglayabilir.Ben daha önce bir konu üzerinde durmuştum örnegin ve dediklerimin dikkate alındıgını görüp oldukça mutlu oldum.Kısaca Bursa ya birşeyler yapmak için kesinlikle belediye başkanı olmak gerekmiyor.Dedigim gibi böyle olmusuzlukları gören arkadaşlar mail yada baska bir iletisim yoluyla mutlaka belediyeyi bilgilendirsin..

hasanduyar

9 yıl önce - Pts 03 Ksm 2008, 13:32
Ormanlarımız oksijen depolarımız..

Kent Ormanı'ndan yansımalar..

(+)

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA