Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
musty324
15 yıl önce - Cmt 26 May 2007, 20:19
BUR » A7.49. Gazcılar Caddesi
Arkadaşlar şehrin en işlek ve önemli caddelerinden gazcılar caddesi için bir ihale yapıldı 15 mayısta.tretuvar inşaatı için.bu ihale hakkında bilgisi olan varmı.gerçekten bu iş yapılacakmı?ayrıca sadece tretuvar inşaatımı olacak.bu caddenin gözüken bir sürü eksiği var.örneğin elektrik telleri ve yolun bir kısmının bozuk olması.sizce bu caddeye daha başka ne yapılabilir??


M.Erdoğan
15 yıl önce - Pzr 27 May 2007, 16:40

gerçi bu başlık ulaşım bölümü içinde daha uygun olur ama farketmez ben buraya yazayım yinede.

Gazcıların çok ciddi bir tretuar sorunu olduğu gerçek. Aynı şekilde darmstad caddesinde de tretuar çalışmasına çok ihtiyaç var.
Ama bu iki caddede tretuar çalışması yapmadan önce elektrik hatlarının yer altına alınmasını isterim en başta. Yoksa 2-3 sene sonra yine kazılmak  zorunda kalır.  

Gazcılar caddeside yetkililerce vaktinde sorunlu imara göz yumulmuş. Bazı yerlerde 4-5m genişlikte kaldırım varken bazı yerlerinde 1m kadar oluyor. yani binalardan kimisi yola çıkarak yapılmış ve bu durum yaya akışını bazen sonulu yapıyor.  Bölge esnafının hepsi sadece kendi kapıları önünde kalmak üzere farklı farklı döşemelerle kaldırım düzenlemesi yapmış. bence bu durum da göze çok rüküş geliyor. O yüzden önce elektrik direkleri yer altına alınıp ardından caddede komple bir tretuar düzenlemesinin gerekli olduğu görüşündeyim.

Önemli bir şeyde bursada yerel yönetimlerin güya yeşil alan yaratmak adına bu tip tretuar düzenlemelerinde akılları sıra zate 2-3 m olan kaldırımların yol boyunca kenarlarına çiçek ekmesi durumu var. Aynı şeyi umarım burda yapmazlar çünkü gazcılar zaten çok aktif bi cadde olduğundan o çiçekler ezilip, çiçek ekilen yerler çöplüğe döner. Belediye sürekli bakım yapsa bile o kadar çok ticarethanenin olduğu, süreki mal indirilip durulan caddede o çiçeklere yazık olur Bence çiçeklendirme çalışmasını hiç denemeden adam gibi tretuar yapılsa daha iyi olur. Hiç olmazsa ezilen çiçekleri görüp ne bölge esnafına kızar stres oluruz nede ek masrafla uğraşmamış olur belediye.


musty324
15 yıl önce - Pzr 27 May 2007, 18:02
Gazcılar Caddesi


arkadaşlar bilindiği gibi gazcılar caddesi şehrin göbeğindeki en yoğun caddelerden birisi.bu bölgede trafik çok fazla sıkışıyor.ayrıca kaldırımlarda düzensiz olduğundan yayalar içinde sorun yaratıyor.2 hafta önce bu cadde için ihale yapıldı.tretuvar ihalesi.bunun hakkında bir bilgsi olan varmı?ayrıca bu caddenin rahatlaması için daha başka ne yapılabilir??

Not:tokinin yapacağı toplu konut çalışmaları nedeniyle kamyon ve dozerler bu caddeyi kullanacağından dahada artacaktır yoğunluğu


yavuz_016
15 yıl önce - Pzr 27 May 2007, 18:30

evet gazcılar caddesinin kaldırım ve yol düzenleme işleri ihale edilmiş..Oranın lakrom düzenleme işini yapan firma öncelikle temenyeri parkınının düzenleme işini gerçekleştirdikten sonra gazcılar ve ordan da çarşamba istikametine doğru kaldırım düzenlemesi işine başlayacakmış...Ama umarım fevzi çakmak ve şehrin diğer arterlerindeki o basit,kalitesiz,estetikten son derece uzak o çirkin kaldrırım taşlarını gelişi güzel döşemezler...Mallesef bursa'mız kaldırım taşlarından yana estetikten çok ama çok çok uzakta...Ne demek istediğimi cumhuriyet ve fevzi çakmak caddesinden geçerken geçerken kaldırımlara döşenen taşlara bakarak anlarlar....Tüm wowturk üyelerine sevgilerimle...

musty324
15 yıl önce - Pzr 27 May 2007, 22:20

arkadaşım lakron düzenleme işi demişsin.o ne oluyor.kusura bakma cahillik ettiysem.ayrıca bu işlere başlanması yaklaşık olarak nekadar zamanı bulur acaba??esnaf olarak merak ediyoruzdasayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA