Ana Sayfa  

Alperen_dt

Pts 24 Tem 2006, 15:43  

Fatih agabey, haklisin ama bunu'da sormak lazim, Turk olarak bize ne? Birinci Dunya Savasinda Urdun-Filistin-Suudi Araplar Turkleri Inglizlerle berarber katliam edince Araplar hic acidimi? ozaman pisman oldumu?

Cecenistan, Kosova, Dogu Turkestan, Kasmir....... bunlar Orta Dogu Araplar gibi hic Musluman olmayanla Muslumana karsi savasmadi, ve durumlari Filistinden beter ama malesef pek iygilenmiyorlar.

Bak, eger Israel yaratilmasaydi bugun Orta Dogu hain Kralliklar bizim basimiza bela olacakti! Hatayi hergun isteyeceklerdi, Suriye ve Lubnan bize karsi Teror beslemeye devam edecekti, bize karsi propoganda yapacaklardi.

Israil bize karsi hainlik eden Filistin Araplarin elerinden soyuldu, baska neye hak ediyorlar? kotulugu isleyen birgun ona kotuluk isleyince sasirmasin.

Lubnan Pkk ve Asala'nin basladigi noktasidir.

Ayni zamanda, Yahudi hic hainlik etmedi, bize karsi birsey yapmadi, tarihi acidan iyi iliskilerimiz var ve Israel tum Arap devletlerinden daha gelismis ve kuvvetli.

Araplar icin, bizimle sorun olmadigi Yahudilerle sorun yaratmak devlet acisindan pek faydali degildir.

Israel Arap olduruyor, Arap Yahudi olduruyor, bu onlarin meselesidir. Onlar istediklerini yapsin, biz ortalik karisiken, kendi ulkemizi guclendirelim.

Ne Israel ne Filistin benim ulkem, Filistin bu devletden kacmak icin bizim Atalarimizi oldurdu, simdi Araplar sozde-serbest olmus, kendi sorunlari kendileri cozsun, herzamanki gibi Turklermi onlari yine kurtaracakmi  

Israel'in yaptiklari gercekten cok kotu, Lubnani maf etti, masum insanlari olduruyor ve dunya sadece seyretiyor. Ama biz ne yapmaliyiz? bizim savasimiz degil, bizim elimizden coktan cikti ve ortaligi bak simdi.

TURKLERIN GUCUNU ANCAK SIMDI GOREBILIYORSUN, BU BOLGEYI ADALET, AHLAK VE DURUSTLUKLE 1000 SENE YONETEN BIZDIK!

mesajı beğendiniz mi?
Burç

Pts 24 Tem 2006, 15:51  

Gene konu ile hiç alakası olmayan bir garip tartışmalar....

Bu arada bugün TGRT'yi NewsCorp satın aldı.
Sahibi kim? Rupert Murdoch. Yahudi olduğunu saklama ihtiyacı duyan bir yahudi...
(Babası yahudi bir kadın ile evlendiği için, Talmud kitabı kurallarına göre -ki Israil
kanunları da aynıdır, Murdoch bir yahudi sayılıyor)

mesajı beğendiniz mi?
lyonnais

Pts 24 Tem 2006, 16:15  

Anlamiyorum ne oldu da bir andan insanlar yahudilere karsi cephe almaya basladi dunyanin dort bir yaninda... Israil in lubnan a saldirmasindan hemen sonra tum dunyada bi yahudi dusmanligi basladi gene.. Bir kere israil vatandasi olmak ayri birsey musevi olmak bambaska bir sey...

mesajı beğendiniz mi?: -1
fatih kocaoglu

Pts 24 Tem 2006, 16:24  

Alıntı:
Anlamiyorum ne oldu da bir andan insanlar yahudilere karsi cephe almaya basladi dunyanin dort bir yaninda... Israil

Lyonnais,İsrailde yaşayan Türk kökenli Yahudi bir çok arkadaşlarımız bizlere şu bilgileri aktarmaktalar,Bizlerin dini lideri ''Yahudilerin'' fetva çıkartatark Müslümanlar'la hiç bir şekilde ilişki kurmamazı telkin ediyorlar,hatta bununda dinleri açısından günah olduğunu söylüyorlarmış ne günahı bu ? bunun hesabını verirseniz kimse size düşman olmaz...Şimdi Sormak istiyorum erkekçe savaşmasını dahi bilmeyen israil taraflarına.Gene suçlu müslümanlarmı acaba,yoksa bu fetvaları veren yobaz hahamlarmı..Yoksa İnsanlar arasında Din ve Irk ayrımı yapan,Katliamın Ortakları olan Hahamlarmı,Olaylarda Hiç bir şekilde İsrail'i tasvip etmyen hatta karşısında duran yahudilerlede hiç bir sorunumuz yok bu böyle biline.....

Alıntı:
Ronald Lauder Musevi lobisinin önemli ismi[/b] Güya,Yahudi antisemitizme karşı faaliyet gösteriyor

Ronald Lauder diplomat olarak ABD eski başkanlarından Ronald Reagan tarafından NATO'da görevlendirildi ve Avusturya'ya gönderildi (1986). Lauder burada Macar Yahudileri ile ilgilendi ve ABD'ye dönüşünde ``Ronald S. Lauder Vakfı``nı kurdu. Avusturya, Almanya ve Çek Cumhuriyeti'nde Yahudi eğitimi veren vakıf, yaz kampları ve okullar da açtı. Lauder aynı zamanda Amerikan Musevi Dernekleri Başkanlığı'nı yapıyor. Bu nedenle ürünleri Araplar tarafından boykot edilen Lauder'in, TGRT'ye talip olması ilgi çekiyor.
Lauder'in adına, bir başka jeostratejik yatırımda da rastlıyoruz. Benyamin Netanyahu'nun İsrail başbakanlığı döneminde (1996 - 1999), Suriye sınırından geçecek bir boru hattı aracılığıyla Türkiye'den su aktarma projesine destek vermişti. Bu projeyi finanse edeceği açıklanan isim de Ronald Lauder'den başkası değildi. Netenyahu'nun, Lauder'in aynı yıllarda Viyana'da yaptırdığı Avrupa'nın en önemli Yahudi ilkokulu olarak anılan ``Lauder Chabad``ın açılışını yapması, ikilinin dostluğunun belgesi olarak anıldı.

mesajı beğendiniz mi?
Necmettin K.

Pts 24 Tem 2006, 18:05  

Bazı sorulara cevap arıyorum...!
      Yahidi nüfusu gerçekten 13-14 milyonmu?
       Yahudilikte soy babadan mı yoksa anneden mi geçer?
     Dünyada yahidi olanların dışında,yahudileştirilenler varmıdır?
     Yahudi olmak isteyenler kimlerdir?
     Kendisini yahudi olmadığı halde yahudi hissetmek ne kadar gerçektir?
     Yahudi olmak kadar,yahudiden olmak önemlimidir?
     Biolojik yahudilik dışında yahudilik nasıl olmaktadır?
     Yahudi teşkilatları sadece insani yardım kuruluşlarımı,yoksa misyon teşkilatlarımıdır?
     Yahudi felsefesine göre hizmet eden İZM varmıdır?
     Bütün İZM'ler yahudilere hizmet eder mi?
     İsraildeki yahudiler,dünyadaki yahudilere göre ekonomisi vasat olan,ideolojik düşünen yahudilermidir?
     İsraile göç için,dünya ülkeleri ile bir kriz yaşanmışmıdır?
      İsraile göçü durdurulan yahudiler varmıdır?
      Tüm bu sorulara olumsuz cevap verilirse,veya çoğunlukla,onları idare eden erk,israil mi,yoksa başka bir merkezmidir?
     Buna benzer açıklanmayan sırlar olabilir mi?
     Tapınak şövalyeleri ve illüminati tarikatları ile yahudilerin bağı varmıdır?
     Dünyadaki gizli haberalma servisleri içerisinde yahudilere hizmet eden Mossad'dan başka SİS ve benzeri örgütler varmıdır?
    Vaadedilmiş toprakların sınırı İsrailin kuzeyinde nerede bitmektedir?

Bunlara benzer daha pek çok yazar-çizer tayfası tarafından ortaya atılan konu vardır.Tamamını veya daha fazla bir kısmını yazarak kafa karıştırmak ve yahudi düşmanı görünmemek kastı,yani peşin hükümlü olmamak adına onları yazmadım.
   Madem yahudiler,Türkler ve Türkiye hakkında hep iyi düşünceye sahipler,bizim topraklarımızda emelleri varmı yokmu onu bir açıklasınlar.
   Vaadedilmiş topraklar gerçekten sadece fırat havzasında bitiyormu?
   Örneğin hiç alakası olmayan topraklarda yahudi emelleri olup olmadığı da bir sırmıdır?
   Yani bir İrlanda veya Polonya toprakları yahudi toprağı olabilir mi?
   Topraklarını elegeçiremezseniz ekonomisine hükmedin biçiminden bir yahudi felsefesi varmıdır?
   Beni ikna edecek ciddi açıklama yapacak muhatap olamayacağını biliyorum.
   Bu güne kadar tüm başlıklarda,Türklerin,başka ülkelerin insanları ve topraklarında emelleri olduğunu söyleyemez.
   Türk kendi toprağı ve yurdu olmayan bir karış yerde gözü yoktur.
   Sadece bir farkla,tarihte kendisine kötü niyet besleyen devletleri cezalandırmış olmasını kimse emperyal zihniyet olarak kabul etmesin.
   Eğer öyle bir zihniyeti olsaydı,işgal ettiği topraklarda yaptığı  ve kurduğu medeniyet hala insanlığa hizmet edemezdi.
    Hiç vergi almadan,asker göndermeden,Habeşistanın güneyinde 1500 km su yolları yapmasını kimse emperyalist zihniyete bağlayamaz.
    Biz Avrupada binlerce Mostar köprüsünü açılış töreni yapmadan tarihin hizmetine sunduk.Oysa bugün yahudiler ülkemizde bir hastane yatağını Lions tabelası asmadan almıyorlar.
    Hangi medyanın TÜRK dostluğundan bahsediyorsunuz?
    Büyük körfez ve Düzce depreminden sonra hangi medya kuruluşunun bir yatırımı var?
    Kendine yetmeyen ülkemiz,dünyada nerede bir felaket olsa,bu Ermenistan,Yunanistan ve İsrail dahil orada insanların yarasını sarmaya çalışmıştır.
    Bugün kendi dışişlerimize bile yahudilerin hoşlanmadığı bir görevli atama şansımız ne kadar vardır bilemiyorum.Ya da böyle bir atama onları ne kadar rahatsız etmektedir?
    Yine düşündüklerimin sadece bir kısmını yansıttım.
    Yanıldığım konuda uyarılmak beni asla küçültmez.
    İddia ettiğim konularda mutlaka kaynak verebilirim.
    Huzurlu bir gelecek,saygılarımla.

mesajı beğendiniz mi?: +1
umit1

Pts 24 Tem 2006, 18:35  

Alıntı:
Hiristiyan sagcilarin Israil sevgisinin karsiliksiz olmadigini sanirim biliyorsunuz sayin Mordaney abi.Onlarin hepsi ,Isa(a.s) in gelmesi icin butun Yahudilerin kutsal toraklarda toplanmasi gerektigine inanirlar.Fakat bu inancin ikinci tarafi ise Isa(a.s) in tanri oldugunu kabul etmeyen yahudilerin de yok edilecegidir.

"Hiristiyan sagcilar" demekle herhalde Evangelistler demek isteniyor.Evet  isin dini yonu oyledir ama Evangelistlerin hedefi yahudilerin hiristiyanligi kabul etmeleridir.

Aslina bakarsaniz Evangelistlerin temel "dunyevi" fikirlerinin altina dunyadaki insanlarin %99 u rahatlikla imza atabilir.
Amerikali Evangelistlerin esas hedefi "materyalizm" dir .Materyalizmin dunyayi cokuntuye goturdugunu soylemekte buna karsi ABD de savas vermektedirler.
Bu bakimdan Amerikali Evangelistlerin soylemleri ile Iranli mollarin hatta bu forumda "Neden boyle olduk" basligi altinda nedenleri dile getiren arkadaslarin soyledikleri arasinda hic bir fark yoktur.Problemler ve nedenleri dunyanin her yerinde birbirine cok benzer.
Nedenlerin anasi ise insanliga "dayatilmis" olan materyalizmdir.Evangelisler ise Materyalizmi Materyalizmin katedrali sayilan bir ulkede yani ABD de tasviye etmeye soyunmuslardir.
Boyle yaparak ise suruyle fincanci katirini,birakin urkutmeyi,zangir zangir titretmektedirler.

Tabii urken fincanci katirlari ise ellerinde tuttuklari basin yayin yani medya organlarinda Evangelistlerin butun dunyadaki insanlarin onaylayacagi fikirlerine hic yer vermemekte,bunun yerine daima herkezin "oha" diyecegi fikirlerini on plana cikararak Evangelistleri dunya icin tehlike gibi gostermeye calismaktadir.Ayni sey mesela Iranli mollalar icinde soz konusudur.
Iranli mollalarla Evangelistlerin gorusleri %90 oraninda ortusur,ama fincanci katirlarinin kontrol ettigi medyada bu ortusen fikirlere hic yer verilmez,ama birbiriyle catisma halinde olan goruslerini her gun okursunuz veya dinlersiniz.

Bu arada Evangelistlerin ABD yonetimi icindeki en meshur temsilcisinin Disisleri bakani Rice oldugunuda belirteyim.

mesajı beğendiniz mi?
umit1

Pts 24 Tem 2006, 19:10  

Alıntı:
Bu arada bugün TGRT'yi NewsCorp satın aldı.
Sahibi kim? Rupert Murdoch. Yahudi olduğunu saklama ihtiyacı duyan bir yahudi...
(Babası yahudi bir kadın ile evlendiği için, Talmud kitabı kurallarına göre -ki Israil
kanunları da aynıdır, Murdoch bir yahudi sayılıyor)

Eger bu olcu kullanilirsa Hitlerin en hakiki yahudi oldugunu kabul etmek gerekir, zira soyu taa 10 kayip kavimden birine dayanir.

Alıntı:
Anlamiyorum ne oldu da bir andan insanlar yahudilere karsi cephe almaya basladi dunyanin dort bir yaninda... Israil in lubnan a saldirmasindan hemen sonra tum dunyada bi yahudi dusmanligi basladi gene.. Bir kere israil vatandasi olmak ayri birsey musevi olmak bambaska bir sey...

Iyi anlamissiniz,siz bir "Buyuk Oyun" oynamaya kalkarken bir bakarsiniz ki sizin "Buyuk Oyun" nunuz baskalarinin "Cok Daha Buyuk Oyun" unun ufak bir parcasi oluvermis ve size karsi bir oyun haline donusmustur.
Daha evvelde soyledim Israilliler icin en buyuk tehlike ne Irandir,ne Araplardir,ne Muslumanlardir ne de Hizbullahdir,bati ulkelerinde yukseltilmekte,ve dozaji gittikce artirilacak olan anti-semitizm dir.Ortadadogudaki olaylar ise sadece bu dozajin artirilmasina yardimci olmaktadir.
Sahin Ariel Sharon bile bunu farkettiginden geri cekilerek,Arap komsulari ile iliskileri asgariye indirecek bir politika takip etmeye baslamistir.
Bu yeni "Cok Daha Buyuk Oyun" da Israilde Araplarda kolaylikla harcanabilecek birer piyondan baska bir sey degildirler Roma Imparatorlugu icin.

mesajı beğendiniz mi?
fatih kocaoglu

Pts 24 Tem 2006, 20:07  

Yahudi kontrolündeki Amerikan medyasına Örnek Türkiyede Kendisi ile Çelişen,Bir yazar daha

Bu gazete daha birkaç yıl önce Güneri Civaoğlu'nu, Duygu Asena'yı İsrail'e göndermişti, İkisinin de söyledikleri ''İsrail tankçı generalleriyle görüştüler ve onların ne kadar barışçı olduğunu ve bu yüzden bu tanklardan korkmamamız gerektiğini'' Milliyet gazetesinde mantıkıszca yazdılar.....Bir gün O tanklar'da bu ülkenin Namusuna dönerse göreceğiz bunları hep birlikte...Acaba şu medyadaki Sosyal Dmeokrat geçinenlerden neden ses çıkmıyor hala daha...Yada ses çıkaranlar bu kadar cahilmi,Taraf seçmek için bayrakların rengine bakıyor,oldu güzelim be hatta gidip morglardanda,pazarda domates seçtiğin gibi Filistinli seç.

Alıntı:
Kefiye

Çok uzun yıllar Türkiye'de ve dünyadaki insanların akıllarına Filistin deyince o fotoğraflar geldi.
Gerilla eğitim kamplarında dünyayı değiştirmek isteyen genç insanların çektirdikleri hatıra fotoğrafları, uçak kaçıran Leyla Halit'in fotoğrafları, Arafat'ın yumruğu havada fotoğrafları... Ve elbette, esmer, cılız çocukların emperyalizmin oburluğuna, arsızlığına karşı verdikleri mücadeleyi anlatan bir simge olarak kefiye. Kefiye, hep bir inat fuları gibi sarıldı insanların boyunlarına 68'in Paris'inden bu yana.
Önceki gece Hizbullah lideri Nasrallah'ın televizyonda yayımlanan konuşmasını izlerken artık Filistin denince aklımıza gelen fotoğraflarda kefiye olmadığını fark ettim.
Kefiye yerine sarıklar ve kara maskeler var. Artık Filistinlilerin mücadelesine destek verenler de hiç kefiye takmıyor. Mitinglerde yeşil bayraklar dalgalanıyor hep, sarıklı adamlar bağırıyor. Bu yüzden soruyoruz kendimize:
Kefiyesiz bir Filistin bizim neremizde?

Kefiyenin tarafı
Hangi tarafta olduğumuzu söylerken giderek daha mütereddit olduğumuz bir çağa adım attık. Olaylar giderek bize tarafımızı seçmemiz için daha çok baskı yaparken, vicdana, adalete, en büyük güç olarak insanlığa inananlar, üçüncü seçeneğin varlığından söz edenler olarak azaldıkça azaldık. "Afganistan'da Taliban'dan yana mısın?" diye soruyorlar bize, "ABD işgaline karşı olduğuna göre"!
Irak'ta "Saddam mı kalsaydı yani?" diyorlar, koalisyon güçlerinin "sonsuz özgürlük operasyonunu" onaylamadığımızda. Kuzey Kore'deki diktatörü savunduğumuzu sanıyorlar Bush ve saz ekibinin politikalarına karşı çıktığımızda. Şimdi "kefiyesiz" bir Filistin de bizden cevap bekliyor acilen:
Yeşil bayrakların tarafında mısın yoksa bir silah yığınağı haline getirilen İsrail'in mi?
Dünya bizden giderek daha çok taraf olmamızı bekleyecek, gidilen yer orası.
Peki, "Ben kefiyenin tarafındayım" demek mümkün mü?

Antikomünizm yeşili
Elbette tek gerekçesi bu değil ama bu sarıklı adamları, bu kara maskelileri de üreten Ortadoğu'daki büyük Yeşil Kuşak Projesi'ydi. Sovyetlerin dağılmasının ardından Ortadoğu'nun ve Doğu'nun önüne atılan ve çözülmesi imkânsız "kimlik" yumağına dolanıp duran halklar zaten en genel anlamda emperyalist bir projenin nesneleri haline geldi. Başta Usame bin Ladin olmak üzere bütün bu "savaş lordları" bizzat Bush ailesi tarafından beslendi.
Bütün bu "kefiyesiz" adamlar sadece silah üreticilerinin kazanacağı savaşlar çıksın diye yaratıldı, özenle büyütüldü. Antikomünizmin büyük yeşili olarak Ortadoğu'nun bütün çehresini değiştiren bu yeni kahramanlar, şimdi Filistin için söz söylememizi zorlaştırıyorlar. Filistin'in tarafından olmamızı engelliyor yeşil projenin ürünleri.
Ben ve sanıyorum birçok insan, onlara bu yüzden kızıyor aslında; aşırı dinci oldukları için değil, inandıkları şeylerden ötürü değil. Filistin'i "kefiyesiz" bıraktıkları için...

Leyla Halit yaşıyor!
Herkes biliyor ki dünya bir gün çatlayacaksa ikiye, Gazze şeridinden başlayacak yarılma. Biliyoruz ki eğer İsrail Filistin'i işgal etmeye kalkarsa dağılıp, çoğalıp Filistin, bütün dünyaya yayılacak. Yeryüzü Batı Şeria olacak... Kim bilir, belki dünya bir gün kefiyenin ne olduğunu hatırlamayacak... Ama yine de...
Birkaç yıl önce okuduğum bir kitaba göre Leyla Halit hâlâ Filistin'de. Bildiğim kadarıyla çocuklarına bakıyor ve öğretmenlik yapıyor. Kefiyesi de muhakkak çekmecelerinden birinde duruyor.
Leyla Halit orada yaşadıkça, Filistin'de ve Beyrut'ta çocuklar pahalı silahlarla öldürüldükçe bizim vicdanın ve kefiyenin tarafını tutmamız gerekiyor. Bir de bu savaşı istemeyen İsraillilerin elbette... ECE TEMELKURAN/MİLLİYET

mesajı beğendiniz mi?
Husnu Kursun2

Pts 24 Tem 2006, 20:27  

Alıntı:
Bir kere israil vatandasi olmak ayri birsey musevi olmak bambaska bir sey...

Ben bunu daha oncede yazmistim, sunu eklemek isterim, " Amerikan politikasini destekleyen yahudi olmak" tamamen baska bir sey.

mesajı beğendiniz mi?
fatih kocaoglu

Pts 24 Tem 2006, 20:44  

Alıntı:
Bir kere israil vatandasi olmak ayri birsey musevi olmak bambaska bir sey...

Bu formül  Halka Savaş açan ve Halk ile dalga geçen Mine Kırıkkanat'ın Ezberleridir.

Bugünün İsrail,şimdi yok edilmiş olan 400’den fazla eski Filistin köylerinin üzerine kurulmuştur ve eski izleri yok etmek için İsrailliler her bölgeyi yeniden isimlendirmişlerdir.

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: