Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kassbohrer - Setra
123 ... 767778   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
Kemal Dilmen
12 yıl önce - Cmt 26 May 2007, 03:10
Kassbohrer - Setra

Evet arkadaşlar düşündüm ki Setra markası ile ilgili merak ettiğiniz her soruyu burda paylaşabililelim.Diğer başlıklarda oluşan gerginliklere ve yanlış anlaşılmalara mahal vermeden burda her Setra ile ilgili her konuyo konuşalım ve arşivlerde ki resimleri paylaşalım.Sanırım böylesi daha güzel olucak.

En son Kemal Dilmen tarafından Cmt 26 May 2007, 03:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Kemal Dilmen
12 yıl önce - Cmt 26 May 2007, 03:13

Can B
12 yıl önce - Cmt 26 May 2007, 03:16

şu sinyalin camını ön far gibi şeffaf yapsalar daha güzel olmaz mı? hatta mercedes gibi aynaya sinyal de eklenebilir. hoş olur bence...

Kemal Dilmen
12 yıl önce - Cmt 26 May 2007, 03:25

Setra araçları ile ilgili kısa bir bilgi vermekte fayda var sanırım;

Setra Alman otobüs üreticisidir.Almanya'nın ve Avrupanın lüks anlamda ki ilk otobüslerini üreten firma olarak pek çok ödüle layık görülmüştür.

Firma otobüs kasalarını kendi üretmekte motorlarını MAN ya da Daimler/Benz'den almaktadır.

Aynı zamanda Daimler/Benz Setra'nın ortağı konumundandır.

Yine Avrupa otobüs üreticileri OMNIPLUS denilen bir araç güvenliği konsorsiyumu altında birleşmiştir.Avrupa'da üretilen bütün otobüsler bu konsorsiyum tarafından güvenlik testlerine tabi tutulmakta ve onayı verilmektedir.

Ayrıca bu konsorsiyum firmanların 2. el satışlarınıda gerçekleştirmektedir.

Setra'nın şuan için üretimini yaptığı araçları sınıf olarak listelemek gerekirse;

MULTİ CLASS                   COMFORT CLASS               TOP CLASS

-S 412 UL                        - S 415 GT                         - S 411 HD
-S 415 UL                        - S 415 GT-HD                   - S 415 HD
-S 417 UL                        - S 416 GT-HD                   - S 415 HDH
-S 419 UL                        - S 416 GT-HD/2                - S 416 HDH
-S 415 NF                        - S 417 GT-HD                   - S 417 HDH
-S 416 NF                                                                  - S 431 DT    

En son Kemal Dilmen tarafından Cmt 26 May 2007, 03:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Kemal Dilmen
12 yıl önce - Cmt 26 May 2007, 03:28

Yeni tasarımda yeni farklılıklar olacak mutlaka.Tanıtımını beklicez bende senin kadar çaresiz belkiyorum

Koray Cerit
12 yıl önce - Cmt 26 May 2007, 09:40

Ben SETRA'dan çok memnunum ve elimde şuanda 1 tane 2006 model SETRA S 417 HDH otobüsüm var eğer otobüs alacak biri varsa Setra'yı şiddetle tavsiye ediyorum. Yada mercedes benz

saimsecgen
12 yıl önce - Cmt 26 May 2007, 13:56

setra bir mercedes kadar dayananıklı değil diyorlar ama aşağı yukarı parçalar birbirine yakın bazılarıda mercedes tarafınfan üretiliyo galiba gerçekten setramı daha dayanıklı yoksa mercedes                         (417HDH İLE TRAVEGO 17)

Kemal Dilmen
12 yıl önce - Cmt 26 May 2007, 22:03

Şöyle diyelim.

Araçların çoğu parçaları (özellikle ön konsol herkezin dikkatini çekmiştir) ortak üretimdir.Ortak üretim olmasının yanı sıra parçalar üzerinde her iki firmanında geliştirme yetkisi bulunmaktadır.Arada oynayan ufak fiyat farkları var ama sonuçta ikiside aynı.

Setra mı Travego mu derseniz ben cevap veremem   Niye diye soran olursa;ben otobüs satıyorum hangi marka olursa olsun kötüleyemem

kkerem
12 yıl önce - Cmt 26 May 2007, 22:47

Merhaba;

Kässbohrer diye yazilir. Kashbohrer değil.  

Omniplus, Avrupalı otobüs üreticilerinin bir konsorsiyumu değildir. Omniplus, tamamen DaimlerChrysler grubu ile ilgili ticari bir müessesedir. (Bkz. http://www.omniplus.de/inter-omniplus/0-700-44723 ...-0-0.html)

Bir de, Avrupa'da üretilen otobüslerin OmniPlus'ça tabi tutuldukları güvenlik testleri konusunda bilgi verebilir misiniz? Bu testler, hangi ülkeler tarafından tanınmaktadır? Bu testler, AB normlarından fazlasını mı kapsamaktadır?

İyi akşamlar.

Abdullah_S
12 yıl önce - Cmt 26 May 2007, 22:51

Ülakemize setranın comfort class modelleri ne zaman gelecek örnegin s 417 gt hd

sayfa 1
123 ... 767778   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM