Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Erhan Aydoğdu
7 yıl önce - Cmt 26 May 2007, 00:28
Marmara Ereğlisi - İstanbul Silivri Minibüs Hattı

Selamlar...
Tekirdağ'ın şirin bir sahil ilçesi olan Marmara Ereğlisi'nden İstanbul'un Silivri ilçesine yeni bir minibüs hattı açılmış bulunmakta.Hatta 17 kişilik minibüslerden 20 adet çalışıyor.Her sabah saat 06:45 ten her 15 dakikada bir gece saat 21:00 a kadar servis bulunmakta.Yaz aylarında ise bu süre uzatılarak 24:00 a kadar servis yapılabilineceği beyan edildi.Silivri'den ise Marmara Ereğlisi'ne otogardan kalkmaktadır.Servis güzergahı aşağıdaki fotoğraflardan birindede belli ama ben yinede yazmayı uygun gördüm.
Marmara Ereğlisi - Sultanköy - Gümüşyaka - Kınalı - Sarten - Mavi Yelken - Altınorak - Maxi ve Silivri olarak belirtilmiş.
Bunlarda o araçların fotoğrafları...

(+)

(+)

(+)

Saygılarımla...

vestaerhan
7 yıl önce - Pts 28 May 2007, 10:19

Silivri'den Trakyada ki çeşitli ilçelere Minibüs hatları açılmış durumda. Bildiğim kadarıyla Silivri - Çorlu ve Silivri - Çerkezköy - Vize hatları da mevzut. Ancak Asıl yoğun yolcu talebinin bulduğu hatlara olan  Silivri - Otogar ve Silivri - Tekirdağ hatları malesef başkalarınca parsellenmiş durumda.

Erhan Aydoğdu
7 yıl önce - Cmt 02 Hzr 2007, 00:25

Selamlar...
Türkiye'nin hiç bir yeri yokki böylesine işlerin birileri! tarafından ele geçirilmesin.Belki iyi birşey değil ama insanlar için güzel birşey.Ben biraz değişik bir açıdan bakacağım olaya.Bu gibi yerleşim birimlerinde kısa mesafe yolculuk etmek nerdeyse işkence haline geliyordu daha önceleri.Şehirlerarası otobüsler ya durmaz yada kısa mesafe diye dursada yolcuyu almazdı eskiden.Yada benim bulunduğum yerden bahsedeyim.Örneğin eskiden Çorlu - Marmara Ereğlisi minibüsleri hattı açılmadan önce ben Çorluya gitmek istiyorum diyelim.Ya Beledeye otobüslerinin saatlerine uyacağım (08:00 -10:00 13:00 gidiş - 09:00 - 11:00 -13:00 - 15:00)ya taksi tutacağım (ki çok pahalı o zamanlar) ya yoldan gideceğim bu demek ki iki araç değiştireceğim.Birde kışsa hiç çekilmez.Araç dururmu dursada alırmı?Ama şimdi Çorluya her 30 dk da yazın her 15 dk da bir servis kalkıyor.Sahilden gidiyor belki biraz uzun sürüyor ama her zaman ulaşım var.Ve bu servisler kooperatife bağlı.Aynı şekilde Tekirdağa'da her 30 dk da bir servis var.Bu servislerin her  ikiside Yeniçiftlik beldesine uğruyor.Çorlu servisi Çorlu otogarından Tekirdağ servisi ise Tekirdağ otogarından Marmara Ereğlisine hareket ediyor.Marmara Ereğlisinde ise meydandan hareket ediyor bunuda not olarak ileteyim istedim.
Yukarıda bahsettiğim Sİlivri minibüslerinin sahibi kim bilmiyorum.Ama her kimse gerçekten iyi düşünmüş diyebilirim.Kısa mesafe taşımacılık önemli bir konu.Gerçi şehirlerarası taşımacılık yapan firmaların önüne biraz engel gibi oldular ama olması gerekende buydu bence...
Saygılarımla...

DOGUKAN1987
7 yıl önce - Pts 11 Hzr 2007, 22:38

Ya arkadaşlar güzel bu hat açılmış ulaşım çok kolay artık Tekirdağ'dan İStanbula mesela bir yolcu Yenibosna metrodan silivriye biner ordan da ereğliye biner iyi de bu hattan ücreti ne kadar

Erhan Aydoğdu
7 yıl önce - Çrş 13 Hzr 2007, 21:45

Selamlar...

Alıntı:
iyi de bu hattan ücreti ne kadar

Hattın ücreti :Marmara Ereğlisi - Silivri : 4 lira

Saygılarımla...

Anatolia1
6 yıl önce - Çrş 05 Mar 2008, 00:21
Otogardan Tekirdağ güzergahına yol ücretleri

Alternatifsiz ulaşımı olması bu bölgeye yolculuk yapanları bezdirmiş durumda. Denizi var ama gemisi, feribotu yok. Otobüs şirketlerinin fiatları ise birbirini asla tutmaz, insiyatiflerine kalmış. Çorlulular İstanbula trenle ve otobüsle ulaşabilmelerine rağmen, bu istikamette oturanlar bir kaç otobüs şirketine mahkum edilmiştir. Hep söylene geliyor, Sultanköy'e, M. Ereğlisi'ne feribot iskelesi yapılacak . Biz göremeyiz gibi....

derbeder2007
6 yıl önce - Sal 29 Tem 2008, 20:52

hat guzelama eskiden marmara ereglisi sultan koy arasi calisan minibuslerkaldirildi ve artik sitelere girmiyorlar yazin cok kotu bir durum e-5 e kada ryurumek zorunda kaliyoruz

sercaniku
3 yıl önce - Cum 10 Arl 2010, 12:18

Bu hattın ücreti ne kadar olmuştur? Ayrıca yeniçiftlikten geçiyor mu?

Semih Yaşar

3 yıl önce - Cum 10 Arl 2010, 18:08

Silivri- Marmara Uyumkent arası 2 TL idi, ama Marmara Ereğlisine kaç paraya gidiyor bilmiyorum. Bu hattın bir güzel yanı daha var, otogar kalkışlı diğer Minibüsler, Silivri şehir merkezine giriyor daha sonra anayola çıkıyorlar, halbuki Marmara Ereğlisi minibüsleri direk olarak anayola çıkıyor ve zaman kaybetmeden gidiyorlar.

Cem D18

3 yıl önce - Pts 13 Arl 2010, 18:11

bu hattı kullandım malum yazlık yeri )) ama ücreti 5 tl olması lazım 4 değil

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM