Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
turker ustun

15 yıl önce - Prş 24 May 2007, 21:30
Tofaş'ın yeni gözbebeği: Fiorino

Tofaş'ın yeni aracı mini kargo şehir yollarında dolaşıyor. Şimdilik kara kaplı batlarla şekli belli olmasın diye bursa caddelerinde dolaşıyorlar. Benim göedüğüm şuan 5 adet prototil var sanırım. Önden sıkıştırıılmış punto arkadan da doblo ya benzerliği var, ama doblodan küçük bir araç olmuş. Gördüğüm zaman hemen resimlerini  sizle paylaşacağım. saygılarımla...

Tolgaryus
15 yıl önce - Cum 25 May 2007, 14:16

Beş tane değil onlarca prototip var.Görüntüsü Doblo dan tamamen farklı,zaten Doblo kasası 2009 da değişecek.Doblodan daha küçük, zaten şuan ki ismi "minikargo" küçüklüğünden geliyor.Fiat,Peguot,Citroen kendi markaları ile bu modeli kullanacaklar.Ortak bir çalışma yani.Araç çok güzel bir görünüme sahip.2008 model olarak piyasaya eylül ayında çıkacak.Üretim sayısı Linea dan çok daha fazla olacak,neredeyse 3 katı.Piyasada gördüğünüz siyah kaplı araçlar zaman zaman Bolu ya kadar gidip araçlar piyasaya sürülmeden olası aksaklıkları tespit etmeye çalışıyorlar.

Cem Telgeren
15 yıl önce - Cum 25 May 2007, 16:57

Alıntı:
zaten Doblo kasası 2009 da değişecek

2009 da değişecek Doblolar tektük piyasada görülmeye başlayan uzun kasalı Doblolar görünümünde mi olacak yoksa Doblo tipinde köklü değişiklikler mi olacak acaba?

Bu arada yeni prototip model gerçekten de Doblo'ya göre daha küçük boyutlarda.Ancak bu boyutları ile bu yeni hafif ticari araç bana çok sevimli geldi.

Tolgaryus
15 yıl önce - Cum 25 May 2007, 17:29

Mini kargo da hedef küçük nakliyeler yapan firmaların ihtiyacını görmek.Uzun doblolar talep olduğu için üretildi.Hatta yüksekleri de var,ancak genelde İngiltere ye gönderiliyor.(direksiyonlarda ters tarafta tabii ki)
Yeni Doblo şu anda piyasada bulunan doblolardan tamamen değişik olacak.Yani kasa tamamen yenilenecek.

turker ustun

15 yıl önce - Cmt 26 May 2007, 21:48

Mini cargo şekli bu gün yine gördüm. ama resmini çektin ama iyi olmadığı için yayınlamıyorum. aracın dikkat ettiğim özelliği küçük olmasına rağmen kullanışlı bir araç olduğunu, İsmi sır gibi saklana bu araç avrupada ve ülkemizde çok sayıda müşterisi olacağını düşünüyorum. Özellikle birde arkadasımızın dediği gibi şimdi kullanılan palio van gibi araçların yerini alacaktır. Tofaş ta çalışan arkadaslardan bilgi almaya çalışacağım. Saygılarımla...

emrah.kahraman
15 yıl önce - Pts 09 Tem 2007, 16:52

Tolgaryus'un da dediği gibi bu araç, Peuget, Citroen, Fiat ortak modeli. Her firma farklı isimlendirecek, Fiat: Scudo, Peugeot: Expert, Citroen: Jumpy. Şimdilik ismi "minicargo"

Bu fotoğrafları reklam_link sitesinde kobraaa isimli bir kullanıcı eklemiş:

(+)

(+)

(+)

Bunlar da www.autoblog.it sitesinden:

orhans
15 yıl önce - Sal 10 Tem 2007, 15:19

Fotograflardaki arac Fiat'ın Scudo modeli.
Scudo boyut olarak Doblo'dan büyük Ducato'dan küçüktür.

E.Özyurt
14 yıl önce - Cmt 22 Eyl 2007, 14:26

Alıntı:
Minicargo üretimi 3 Ekim'de başlıyor
Tofaş, Minicargo üretimine 3 Ekim 2007 tarihinde başlayacak.
Tofaş'tan yapılan yazılı açıklamada, üretim başlangıç törenine Başbakan

Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı duyuruldu.
Törene, Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Fiat Group Üst Yöneticisi (CEO) Sergio Marchionne, Tofaş CEO'su Ali Pandır, PSA Peugeot Citroen CEO'su Christian Streiff de katılacak.

Tolgaryus
14 yıl önce - Çrş 03 Ekm 2007, 23:14

İşte mini kargo.Bugün Tofaş ta lansmanı yapıldı.Tofaş olağanüstü hareketli günler yaşıyor.Bir senede iki model lansmanı önemli bir başarı.Mini Kargo çok başarılı bir model ve eminim ki çok tutulacak.

İlayda Devrim
14 yıl önce - Prş 04 Ekm 2007, 17:07
Bir Minicargo'ya üç dev sığdı 2 bin 700 kişi iş sahibi oldu..

Alıntı:
Türkiye'nin en yüksek kapasiteli otomotiv üreticisi Tofaş'ın 2005'te başlayan minicargo projesinde mutlu sona ulaşıldı..
190 milyon Euro'su araştırma geliştirme olmak üzere toplamda 380 milyon Euro yatırımla ortaya çıkan ve tüm mülkiyet hakları Tofaş'a ait olan projeyle, Türkiye'de ilk kez '3 uluslararası marka için araç üretme' tecrübesi yaşanmış oldu. Saatte 40 minikargonun banttan inmesinin hedeflendiği proje ile 2 bin 700 kişinin işe alınmasıyla Tofaş'ın çalışan sayısı 8 bine ulaşacak.

Minicargo'nun üretimi münasebetiyle Bursa'da düzenlenen törende konuşan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Tofaş'ın iki büyük global oyuncunun ortak aracını üreten ilk Türk şirketi olduğuna dikkat çekti. 2010 yılına kadar 1 milyon otomobil üretmeyi hedeflediklerini ve bunun için Ar-Ge çalışmalarına özel bir önem verdiklerini vurgulayan Koç, "Yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sonucu Tofaş bugün tam anlamıyla endüstriyel bir merkez halini aldı." dedi. Sanayi Bakanı Çağlayan da, projenin 8 yılda Türkiye ekonomisine 11 milyar dolarlık ihracat geliri sağlayacağını belirtti. Çağlayan, hükümetin çok kısa süre içinde sektörlere özel yeni teşvikler vererek, öncelikli ihracat planına başlayacağını açıkladı. Minicargo'nun bir dönüm noktası olduğunu söyleyen Çağlayan, Vehbi Koç'un hayalinin de bu projeyle gerçekleştiğini kaydetti. Tofaş Üst Yöneticisi Ali Pandır, bu projeyle Fiat'ın üçüncü en büyük fabrikası haline geldiklerini ifade etti. Gelecek 10 yılı garanti altına aldıklarını vurgulayan Pandır, 1971 yılında, yılda 5 bin otomobil satılan bir dönemde üretime başlayan Tofaş'ın, bugün yıllık ihracatının 1,2 milyar doları bulduğunu kaydetti. Pandır, minicargo projesi ile bir yandan ihracat adetleri artarken diğer taraftan Türk otomotiv pazarındaki paylarını da artırmayı hedeflediklerini söyledi. Pandır, "Minicargo'yu yılda 165 bin adet, ürün ömrü boyunca da 1 milyon adetten fazla üretmeyi planlıyoruz. Üretimin yüzde 95'ini ihraç edecek Tofaş, ihracat lideri konumuna gelecek." diye konuştu. Minicargo'nun üretimiyle Tofaş fabrikasının yıllık üretim kapasitesi 2008 yılında 360 bine ulaşacak. Şirket yatırımları da devam ettirecek. 2007-2009 arasında toplam yatırım 870 milyon Euro'ya çıkacak. Minicargo üretim töreni için Türkiye'ye gelen Fiat Grup CEO'su Sergio Marchionne de, "Koç Grubu Fiat için önemli bir ortak. Ortaklığımız Tofaş, ileri bir sanayi merkezi oldu." dedi.

İlk hafif ticari van modeli Bursa'da üretiliyor

Üçü de hafif van pazarına tamamen yeni bir seçenek olarak sunulan Fiat Fiorino, Peugeot Bipper ve Citroën Nemo ilk olarak Bursa'da günyüzüne çıktı. Her 3 model de aralıktan itibaren önce Türkiye ve İtalya pazarına sunulacak. Şubattan itibaren ise diğer ülkelerde satış başlayacak. Araçlar, pazara çıktıkları ülkelerde markalara özgü motor seçenekleriyle de birbirleriyle rekabet içinde olacak. Temel olarak aynı gövde ile üretilecek bu modeller dış tasarımda her markanın kendine özgü stilini yansıtacak. 3,86 metrelik uzunluğundaki minicargo modelleri ile dünya pazarlarına ilk hafif ticari van sınıfını Tofaş geliştirmiş oldu. Aracın binek ve ticari olarak kullanılmak üzere iki ayrı versiyonu bulunuyor.

Zaman gazetesinde ki haber ilgimi çektiği için sizlerle paylaşmak istedim.. (Saatte 40 minikargonun banttan inmesinin hedeflendiği proje ile 2 bin 700 kişinin işe alınmasıyla Tofaş'ın çalışan sayısı 8 bine ulaşacak.)Herhalde minikargo'nun talebi çok olursa Tofaş eleman almaya devam eder.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara