Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
SerhatPolat

15 yıl önce - Sal 22 May 2007, 13:03
BUR » E1.30. Karsan Otomotiv Haberleri

Karsan, ABD için Bursa’da yılda 20 bin taksi üretecek  

Karsan, Hyundai ve Renault Trucks’la kamyon üretimi konusunda yaptığı anlaşmanın ardından, bu kez ABD ve Kanada’da satılmak üzere tasarlanan yeni bir taksi modelini Bursa’da üretmeye hazırlanıyor.

Karsan, imzalanan mutabakat metnine göre 100 milyon dolarlık yatırımla ABD’ye yılda ortalama 20 bin adet taksi ihraç edecek ve bu projeyle yılda ortalama 400 milyon dolar ihracat geliri elde edecek. Karsan, bu projeyle birlikte dünyanın en büyük taksi üreticisi olacak.

TÜRKİYE’NİN GURURU OLACAK: Karsan Genel Müdürü Mehmet Can Karabağ, Hyundai ve Renault Trucks’un ardından 2007 yılında portföylerine üçüncü yeni markayı katarak, artık sadece üretim alanında değil tasarım ve mühendislik alanlarında da iddialı olduklarını belirtti. "Bu proje Türkiye’nin gururu olacak. New York, Chicago, Los Angeles dahil tüm Amerika’nın taksileri artık Karsan’da üretilecek" diye konustu.

Artık Amerikan filmlerinde belki karsanın ürettiği taksilerimizi görürüz.

turker ustun

15 yıl önce - Sal 22 May 2007, 22:59

Kasanın bir diğer projelerinden biride prototip olarak üretilen partner 4X4 ve boxer 4X4 araç üretimine geçecek. Bu araç şuan test aşamasında çeşitli koşullarda test edilmektedir. Bursa türkiye'nin otomotiv de üretim üssü oldugu boşuna söylenmiyor. LŞimdi de taksi, zırhlı araç, renault truck araç ütrtimine geçiliyor. Karsan şimdi fason araba üretimi yapabilir. unutmayın ki hundai de jurda araçarı yenilierek ve bu araçları satarak başlamıştır. Karsanda kendi aracını kendi üretimine yapacak duruma gelecektir. Saygılarımla...

HAKAN5
15 yıl önce - Sal 22 May 2007, 23:03

Benim merak ettiğim bir konu var Karsan'ın Bursa daki fabrikasında üretilen araçların ABD ye ulaşım ücretleri pahalıya gelmeyecek mi, bu konuda izleyecekleri politika belli mi acaba?

hakan1616
15 yıl önce - Sal 22 May 2007, 23:12

Hep merak etmişimdir böyle başarılı insanların hayatlarını,
bahsettiğim kişi emekli olduktan sonra 1998 yılında KARSAN otomotivi satın alan  ve şu günlerde ''Tereciye tere satan Türk'' başlıklı haberleriyle gazetelere çıkan İnan Kıraç' tır.

1937 Eskişehir doğumlu, 1970 - 1973 yıllarında Tofaş Oto Ticaret A.Ş.' de Genel müdürlük yapan İnan Kıraç hakkında biraz bilgi sahibi olunca ( İnan Kıraç ) tekrar anladım ki, sağlıklı bir insan için, emeklilik 'boş gezip dinlence' demek değilmiş.

Yıllar önce  teknolojisine muhtaç olduğumuz abd'ye KARSAN markalı taksi satmak için abd'li yetkililerle el sıkışan Karsan'ın sahibi, İnan Kıraç'ı ve tüm çalışanlarını  kutluyorum.

Sadece Taksi ihracatıyla yetinmemeliyiz zamanla, 'Made in Turkey' damgalı ürünlerin tüm dünyada hakettikleri yeri bulacağına inanıyorum. Bursa'nın bu ihracattan kazanacağı geliri sanırım tahmin edersiniz.

A.Nibal
15 yıl önce - Çrş 23 May 2007, 14:12

Bursa için sevindirici bir haber...
Muhtemelen işleri açıldıkça istihdam alımları da artacaktır.
Karsan ekibinin minibüs tecrübesi herkesçe bilinir. İnan Kıraç'ın da Tofaş'taki deneyimini Karsan'a yatırmasıyla güzel bir sinerji oluştuğu anlaşılıyor.

Merak ettiğim konu ise Karsan'ın iç pazara yönelik üretim yapıp yapmayacağı ve hangi marka ismiyle çıkacağı?  

Son zamanlarda Güleryüz ve Karsan gibi %100 Türk sermayeli Bursa menşeili kuruluşların dışpazara yaptıkları atakları duymak göğsümüzü kabartıyor.    Üstelik Tofaş'ın kuş serisi gibi yerli (tasarım-&-üretim-&-marka) işini askıya aldığı bir dönemde...

Mahmut BAŞAR
14 yıl önce - Prş 24 Nis 2008, 22:20

Zamanında halk mercedes e200 serisi taksilere binecekti ama koç ve diger güçler sagolsun engellendi...

yusuf ülkü
14 yıl önce - Cum 25 Nis 2008, 04:01

Bu işin yattığını okumuştum gazetede, anlaşma iptal edilmişti, bilgisi olan var mı?

basaran16
14 yıl önce - Cum 25 Nis 2008, 19:58
Karsan ABD'ye taksi üretmekten vazgeçti

Türkiye'nin çok markalı üretim yapan şirketi Karsan, ABD ve Kanada'ya taksi üretim projesinden vazgeçti. Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, Peugeot Citroen Automobiles, Renault Trucks ve Hyundai ile sürdülen projelerdeki olası üretim artışı beklentisi nedeniyle, ABD ve Kanada'ya taksi üretim projesinin durdurma yönünde karar alındığı ifade edildi. Ancak, gelecekte yurtdışı pazarlara ve Türkiye'ye uygun bir taksi üretimi ile ilgili yeniden bir değerlendirme yapılacağı kaydedildi. Peugeot, Hyundai için üretim yapan Karsan, son olarak Renault Trucks ve Citroen'le de üretim için anlaşmıştı. Özellikle Citroen ile yapılan anlaşmanın büyüklüğü taksi projesinin durdurulmasında etkili olduğu öğrenildi. Projenin durdurulmasına yönelik Borsa'ya şu açıklama yapıldı: "Peugeot Citroen Automobiles S.A. Renault Trucks ve Hyundai ile sürdürdüğümüz projelerdeki olası üretim artışı beklentimiz ve bunlara ilişkin yeni türev proje çalışmalarımızı dikkate alarak, ABD ve Kanada'ya taksi üretim projelerimizle ilgili mevcut çalışmaları durdurmaya karar vermiş bulunuyoruz."

Kimlere üretiyor?
Peugeot için Partner üretiyor
Hyundai için HD hafif kamyon üretiyor
2008'de Renault Trucks için ağır kamyon üretecek
2008'de Citroen için Berlingo üretecek

http://arsiv.sabah.com.tr/2007/12/25/haber,83A000 ...06AF6.html

asan70
13 yıl önce - Prş 17 Tem 2008, 11:11

Alıntı:
Türkiye'nin çok markalı üretim yapan şirketi Karsan, ABD ve Kanada'ya taksi üretim projesinden vazgeçti. Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, Peugeot Citroen Automobiles, Renault Trucks ve Hyundai ile sürdülen projelerdeki olası üretim artışı beklentisi nedeniyle, ABD ve Kanada'ya taksi üretim projesinin durdurma yönünde karar alındığı ifade edildi.

Bu kararın mutlaka Karsan için diğer marka üretimi ve artışının payı vardır.Ama KOç grubunun ABD ye ihraç edeceği Ford Transit Connect'in payıda bence büyüktür..

Ford Transit Connect Taksi ihalesine de giriyor.

Alıntı:
Test için 38 Connect gitti

2009 yılının ikinci yarısınad Amerika’ya ihracata başlayan Ford Otosan, şimdiden çeşitli testler ve incilemeler için 38 Transit Connect’i Amerika’da gönderdi. Diğer taraftan Ford Otosan, en büyük taksi pazarı olan Amerika’da Transit Connect’le taksi ihalesine girdi. Ufuk Güçlü, bu ihaleyi kazanmaları halinde Transit Connect ihracatının büyük ölçüde artacağını belirtiyor. http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/9454448.asp?gi ...p;sz=73838

Karsan ; Hyundai,Renault Trucks,Peugeot,Citroen ve Karsan markasının yanına büyük ihtimalle minibüs veya otobüs te ekleyebilir.Koç grubu veya dışarıdan olabilecek yeni üretimlerde söz konusu olabilir.Eskiden Koç grubunda yer aldığı için belkide bu konularda; özellikle ABD'ye taksi ihraç edilmesinde beraber hareket edilmesi sözkonusu.Üretim artışı yanında taksi üretimini ihaleden veya anlaşmadan çekilerek Otosan' a bırakmış olabilir.

turker ustun

12 yıl önce - Pzr 23 Ağu 2009, 18:49

Karsan şuan renanult truck araçlarıınıda üretmektedir...

sayfa 1
123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara