Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pzr 20 May 2007, 04:07
Ulaşım ile İlgili Sanal Sürüş Programları/OyunlarBu başlık altında, Ulaşım ile ilgili (tren simülatörü, sanal deniz taşıtları, tramvay, otobüs sürüş programları vs...) strateji ve oyun programlarıyla ilgili linkleri ve çalıştırma prensiplerini biriktireceğiz.

Akın KURTOĞLU


Süha
15 yıl önce - Pzr 20 May 2007, 04:31

Ulaşımla ilgili İDO’nun Şirket-i Hayriye sitesinde gözüme çarpan bir oyun. Oyunda kayalara çarpmadan iskeleye yanaştırmak lazım. Ve kayalara çarpmadan.

Oyun Linki: http://www.sirketihayriye.com/oyun/ido_oyun.html


Çağrı Tekin

15 yıl önce - Pzr 20 May 2007, 14:10

Madem simulatörleri yazıyoruz ben de senelerdir bıkmadığım oyunum, Simcity 4 ve ek paketi Rush Hour'ı tanıtayım.

"SimCity; Kendi kentimizi bilgisayar ortamında kurmamızı ve yönetmemizi sağlayan bir strateji-simulasyon oyunudur. Electronic Arts (Oyun Yapım Şirketi) tarafından hazırlanıp piyasa sürülmüştür. Simcity 1991'den bu yana strateji türü oyun severlerin büyük oranda ilgi kapsamındadır."

Simcity genelde aynı şirketin bir diğer oyunu olan Sims ile karıştırılır.Aslında benzer olan bu iki oyunun birinde kişileri diğerinde ise şehirleri yönetiyoruz.Denettiğim arkadaşlarımın hepsi, "Çok karışık", "Uğraşamam", "Saçma" gibi söylemlerde bulundular.Oyunu senelerdir oynamama rağmen hala ilk günkü gibi seviyorum.

Sims kadar olmasa da dünya üzerinde bu oyunu oynayan çok fazla insan var ve bunların toplandığı en büyük topluluk Simtropolis.Yıllardır Simcity için çeşitli eklentiler çıkararak bizim gibi "manyakların" beğenisine sunuyorlar.

Türk oyun dünyasında ise Simcitytr adlı bir toluluk var.Ancak imkansızlıklar nedeniyle Simtropolis kadar aktif değiller.Sadece kendi aralarında yardımlaşıyorlar.

Simcity'den bir kaç resim koyarak oyun hakkında genel bir kanıya varmanızı sağlayabilirim.

http://img184.imageshack.us/img184/1766/8overviewhx1.jpg

http://img253.imageshack.us/img253/9929/10regionsatlp0.jpg

http://img293.imageshack.us/img293/2056/yenikent2 ...236ij7.jpg

http://img265.imageshack.us/img265/3912/prestonfe ...203me4.jpg

Resimlerin çok daha fazlasını www.simtropolis.com ve www.simcitytr.com adreslerinde bulabilirsiniz.Ancak bu şehirler bahsettiğim eklentilerle yapılmışlardır yani oyunun ilk haliyle bunları yapmanıza imkan yok.

Oyunun orijinali ek paketiyle birlikte 10-20 Lira civarında.Alacaksanız orijinalini alın zaten her yerde bulunabiliyor.Ayrıca oyun hemen her bilgisayarda da çalışabiliyor.Bahsettiğim sitelerde net sistem gereksinimlerini görebilirsiniz.


Erhan Aydoğdu
15 yıl önce - Pzr 20 May 2007, 14:41

Selamlar...
Akın Ağabeyimizin açtığı başlık için kendisine teşekkür ederim...Ama küçük bir eksiklik gözüme çarptı.Deniz va kara araçlarının simülatörlerini yazmış ama hava araçları hakkında bir şey göremedim. Bende hava araçlarının bir simlatör -oyun tarzı olan programı tavsiye edeyim...
Açık kaynak kodlu ve her geçen gün geliştirilen bir program olan Flight Gear isimli program gerçeğine yakın uçuş simülatörüne benzemekte.Siteden ekleyeceğiniz harita seçeneklerine ve uçak modellerine göre (Türkiyede dahil) istediğiniz bütün küçük büyük havalimanlarına iniş ve kalkış yapabilirsiniz.Oyun grafikleri o kadar iyi olmasada pahalı olan uçuş simülatörleri gibi maksimum performans istemeyen program küçük donanımlarda bile çalışmakta.İlgilenenler için linki aşağıda verdim.Bu arada oyun diğer simülasyon programlarının aksine ücretsiz.İncelemenizi tavsiye ederim...Bu programın büyüklüğü 132 Mb haritaların ve uçakların dosya boyutları değişmekte...

Flight Gear :

http://www.flightgear.org/Ayrıca deniz aracı kullanmayı seven arkadaşlarım içinde limana yük gemisi yanaştırma ve kaldırma yapabilecekleri ,kayaların ve buzdağlarının arasından gemi geçirebilecekleri gerçeğine yakın bir gemi simülasyon programı önerebilirim.Programı indirip kurduktan sonra poc klasörünün içindeki update.exe sini çalıştırdığınızda 5-6 adet gemi daha ekleniyor.Program o kadar büyük değil sanırım 15 Mb gibi..Bu program ücretli...Ama mutlaka bedava yapmanın yolları vardır.

Ports Of Call:

http://www.portsofcall.de/simulator3d/index.html


Kolay gelsin .
Saygılarımla....


Alper AKAY

15 yıl önce - Pzr 20 May 2007, 22:11

http://www.busdrivergame.com/

bu oyunu oyun satan biyerde şansa buldum...
oyunu oynaması çok basit. yolcularınızı sarsmadan, ani fren yapmadan, kazasız belasız,trafik kurallarına uyarak (buna şerit değiştirirken ve dönüş yaparken sinyaller ve trafik ışıkları dahil) zamanında seferinizi tamamlamak.

Mercedes O-345 ler ve MAN halk otobüslerine benzeyen otobüsler var.
Çift katlılar, O-403 benzeri birşey ve Amerikalıların meşhur sarı okul otobüslerinden var.
oyunun sitesinde sadece demosunu indirebiliyorsunuz. ama bende full versiyonu var. çok eğlenceli bir oyun.Seyhun
15 yıl önce - Pzr 20 May 2007, 23:57

Bus Driver bende de var harika bir oyun..Ben şahsen çok beğendim ve ilgi alanımla ilgili tek oyun..

Alıntı:
oyunun sitesinde sadece demosunu indirebiliyorsunuz


Demoyu indirdikten sonra 1 saat oynayabiliyorsunuz..Sonrasında para istiyor oyuna girilmiyor...Haberiniz olsun..Saygılar..


Güray Noyan
15 yıl önce - Pts 21 May 2007, 01:00

Google'dan ' bus driver crack '  yazıp aratırsanız bir çok sitede full sürümü çıkıyor. O sitelerden indirip doya doya oynayabiliyorsunuz

Seyhun
15 yıl önce - Pts 21 May 2007, 01:03

Alıntı:
Google'dan ' bus driver crack '  yazıp aratırsanız bir çok sitede full sürümü çıkıyor. O sitelerden indirip doya doya oynayabiliyorsunuz


Evet çok doğru bende bu yöntemle oynuyorum yani ilk başta oyunun demosunu indiriyorsunuz daha sonra crack dosyasını indirip kuruyorsunuz...Daha sonra cd'den yüklemiş gibi doya doya oynuyorsunuz... Saygılar..


Alper AKAY

15 yıl önce - Cum 25 May 2007, 13:33

İşte bir oyun daha...
http://www.shipsim-secure.com/

Ship Simulator 2006
2007 si piyasada temmuz ortalarında da 2008 i çıkacak.
bende 2006 versiyonu var.
oyunda konteyner gemisinden romorköre, yarış teknesinden pilot botuna kadar herşeyi kullanabiliyorsunuz. Asıl süpriz 1912 senesinin karanlık bir gecesinde ilk seferinde talihsizce batan TITANIC i oyunda kullanabiliyorsunuz. güvertelerinde gezebiliyorsunuz
Rotterdam Limanı ve Thai Phi Phi adası sunulmuş harita olarak.
Fakat elinizde yüksek donanımlı bir pc yoksa hiç heveslenmeyin...

 


 


Ahmet AKBULUT

15 yıl önce - Cum 25 May 2007, 15:43

Bir ara elime geçen bi oyun vardı tam hatırlamasamda adı galiba TRANSPORT GAINT idi.bir taşıma şirketi sahibi olup isteğin yerlere terminaller kurup taşımacılık yapılabiliniyodu.filonuz isterseninz gemilerle isterseninz uçaklarla isterseniz karayolu  ile kurabiliyoduk.sayfa 1
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM