Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
erkmen se

7 yıl önce - Cmt 19 May 2007, 19:07
Öğrencilerle Güzel Sanatlar Etkinlikleri

ÖĞRENCİLERLE GÜZEL SANATLAR ETKİNLİKLERİ
Daha önce,buna benzer bir başlık açmıştım,orada Öğrencilerle yapılan duvar resim çalışmalarını ayrı bir başlık altında toplamıştım.
Dün İstanbul Modern'e Biricik Öğrenci kardeşlerimizle yaptığımız bir gezi; bu tür resim,fotoğraf ,konser gibi görsel ve işitsel,sanat etkinliklerine ayrı bir başlıkta değinebileceğimizi düşündürdü bana..
18 Mayıs 2007 günü daha önce Okullardaki Duvar resim çalışmalarını ve 23 Nisan etkinliklerini fotoğraflarla ve yorumlarla duyurduğumuz Kadıköy Yeni Sahra Sare Selahattin Uzel İlköğretim Okulu'nun yetenekli ,pırıl pırıl öğrencilerini İstanbul Modern'e götürdük.Orada heykel ve resim atölyesine giren fotoğraf ,resim sergilerini gezen,sevimli ve değerli Öğrenci Kardeşlerimiz,çocuklarımız çok güzel ,verimli bir gün geçirdiler.Etkinlik sürerken onların coşkularını,sevinçlerini görecektiniz.İşte sizlerle İstanbul Modern'deki Görsel Sanatlar etkinliklerini fotoğraflarla paylaşalım dedim.
Önce Kadıköy'ün taa içlerinden Yeni Sahra'dan otobüsle yola çıkıldı,neşe içinde;

(+)

(+)

İstanbul Tophane ve Fındıklı arasındaki Liman Antrepolarında kurulmuş olan;İstanbul Modern önünde poz verildi..

(+)

İlk etkinlik ünlü Romen heykeltraş BRANCUSİ'nin işlerinden yola çıkılarak,onun heykel çalışmaları adına kurulmuş atelyedeki etkinliklere girişildi,öğrenciler nesneleri elleriyle dokunarak tanımaya çalıştılar..

(+)

İstanbul Modern'deki Brancusi atelyesinde Öğrenciler;ahşap,taş,bronz gibi farklı malzemeleri keserek,törpüleyerek biçim vermeye giriştiler.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

En son erkmen se tarafından Cmt 19 May 2007, 21:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

erkmen se

7 yıl önce - Cmt 19 May 2007, 21:54

Öğrencilerle;İstanbul Modern'deki gezimizi Heykel Atelyesinden sonra resim atelyesinde sürdürdük.
Yeni Sahra Sare Selahattin Uzel İlköğretim Okulunun yetenekli,yaratıcı,değerli öğrencileri kolaj veya pastel boyalarla karışık teknik çok ilginç çalışmalar gerçekleştirdiler....
Onların gözlerindeki ışık ve yaratma cesareti görülmeye değerdi.
"Öğrenci Güzel Sanatlar Etkinlikleri"Başlığı tüm güzel sanatlar çalışmalarının izlenimlerine açıktır...
Erkmen Senan

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

En son erkmen se tarafından Pzr 20 May 2007, 01:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mehmet_kaptan
7 yıl önce - Pts 21 May 2007, 05:13

Ne güzel ne kadar mutlular, yüzleri pırıl pırıl..
Gelecekte Türkiye'nin aydınlık yüzü, sanat insanları olacaklar..
Ülkemin kültürüne katkıda bulunacaklar
Emeğinize sağlık Erkmen Hocam

*sevda*

7 yıl önce - Pts 21 May 2007, 11:49

İzmit Belediyesi Konservatuvarı da Yaz döneminde çocuklara Ebru kursu açıyor(yeterli katılım olursa tabii !)

Zuhal CEVAHİR
7 yıl önce - Pts 21 May 2007, 12:53

Bu etkinliklerin İlköğretim okullarımızın eğitim programında olması lazım. Çocuklar bu faaliyetleri küçük yaşta tanırlarsa, içinde sanata yatkınlığı olanlar Güzel Sanatlar Lisesinde eğitim yapmayı tercih ederler. Her ay başka bir sanat dalıyla ilgili gezileri olsa içlerinden ne cevherler çıkar.

Atilla DÜNDAR
7 yıl önce - Pts 21 May 2007, 13:38

Ankara'da da ilköğretim öğrencilerini güzel sanatlara teşfik amaçlı bir çok etkinlikler düzenlenmekte. Bunlardan biri de Ankara Tren Garı içerisinde sergileniyor. Resim ve el işleri çalışmalarına yönelik öğrencilerin çalışmalarından bir kaç kare. (19 Mayıs 2007 tarihinde sergilenmiştir)

(+)

(+)

(+)

MuratHAN_18
7 yıl önce - Pts 21 May 2007, 13:42

Ne güzel çalışmalar olmuş öğrenciler açısından.Bence hep böyle devam etmeli.Öğrencilere diğer etkinlikler yani sanat,spor vb gibi çalışmalar hep yaptırılmalıdır  

sezen_35
7 yıl önce - Pts 21 May 2007, 23:16

güzel ve hoş bi etkinlik olmuş onlar açısından. takdir de edilecek bi davranış . şöyle bi durum var bu öğrenciler görünüşleri açısından belliki iyi bir çeverede yaşıyolar iyi çevre derken eğitim seviyesi yüksek olan. malumunuz her yerde eğitim seviyemiz yüksek değil. tabiki ilgilenmeleri çalışkan olmaları kaçınılmaz oluyo böyle bi durumda.. ya kırsal kesimdeki çocuklarımız ne olacak onlar . kırsal kesim doğuyu veya anadolunun farklı yerlerini kastetmiyorum ist bahsediyorum. orada da var kırsal yerler o tür bölgelerdeki çocuklarımı götürseler çevreye sanata kaynaştırsalar daha güzel olur. tabiri caizse zengin hergün et yer ama fakir et bulamadıkça kuru ekmek yer...

SerhatPolat

7 yıl önce - Sal 22 May 2007, 17:24

Güzel bir etkinlik.Güzel şeyler ortaya çıkmış.Bu etkinliklerin her yönde yapılması (spor ,resim vs ) yeni yeteneklerin ortaya cıkmasında büyük rol oynayacaktır.

Bence bu etkinliklerin arkası gelmelidir.Bu etkinliklerin sonucunda yeni Davinci'ler,Ronaldinho' ların ortaya çıkacağına inanıyorum.

Engin

7 yıl önce - Sal 22 May 2007, 18:15

Valla gençler çok eğlenmiş görünüyor, yanlış anlaşılmasın şimdi diyeceklerim sakın. Ben küçükken hiç ama hiç sevmezdim, ne müzik dersini ne resim dersini. İlla verdikleri konuda resim yapmak, illa söylenen araç gereçle resim yapmak falan hiç hoşuma gitmezdi. Ama sevenleri kesinlikle takdir ediyorum.

Üniversitede de teknik resim DD bilgisayarlı teknik resim BA geldi nefret ederdim resim dosyası taşımaktan ellerimin boyanmasından.

Müzikde de tabi imkandan ötürüdür sadece fülüt öğretilmesi, bir şey diyemem ama o fülütte sağ serçe parmağım bir türlü son deliğe basamazdı

Mesela müzik dersinde her ders kendi müzik dalında ün yapmış bir kaç sanatçının ünlü parçalarını dinlesek, müzik zevkimiz gelişir, kültürümüz artardı. Gene fülüt öğrenmek isteyenler de öğrenirdi başka bir sınıfta. Notalara göre çalmak da tam bir eziyetti! Hep altlarına yazardım, notaların hangi nota olduğunu bilir ama nota şekli ile takip ederek parçayı çalamazdım. Altına yazmam yasaklanınca da tüm şarkıyı ezbere çalardım sözlüde, bu seferde kitaba bakmıyorum diye kızardı öğretmen  

Şu videoyu çok severim, paylaşayım dedim.  

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET