Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Hacegan

13 yıl önce - Pts 21 May 2007, 01:30

Cumhurbaşkanı kendinden bekleneni yaptı yine. Tarafsız olması beklenen cumhurbaşkanı işine gelen siviltoplum örgütlerine de epeyce bir miktar yardım etmişti.
Önceleri nasılda sevmiştik kendisini yaya olarak marketlerde alışveriş yapmıştı, kırmızı ışıkta durmuştu...
Sayın necdet sezer Afyonlumuydu Karamanlımıydı tam hatırlayamadım.

Mehmet_kaptan
13 yıl önce - Pts 21 May 2007, 01:41

Cumhurbaşkanımız kendine tanınan haklar doğrultusunda verilen yetkiler doğrultusunda görevini yapmıştır Ve Çankaya sadece onay makamı değildir, yetkisi olmayacaksa kaldıralım Cumhurbaşkanlığını oldu olacak..

Alper Y
13 yıl önce - Pts 21 May 2007, 01:53

Cumhurbaşkanı yetkileri çerçevesinde bu ülkenin yararına ne olacaksa bugüne kadar yapmıştır, cumhuriyetin ve rejimin yegane koruyucusu olarak, ülkemiz tarihine geçecek bir cumhurbaşkanı sıfatı kazanmıştır.

Bu ülkede o kadar siyasi rant sağlamaya çalışan, dün ne olduğu belliyken bugün değiştim diyen politikacılar, devlet adamları varken, makamına gelişinden beri dürüstlüğünden, duruşundan ödün vermeyen cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer'i de eleştirenler olacaktır; bu ülkede herkes herkesi eleştirme hakkına sahiptir; fakat eleştirilerin gerçekçiliği çok büyük tartışma konusudur.

Ayhan B2

13 yıl önce - Pts 21 May 2007, 02:06

Bir örnek verilmiş atamalarla ilgili. 2oy alan biri rektor olmuş diye. Ama kimse o okulun durumunu sorgulamıyor. Ne durumda diye. Tu kaka yapmayı o kadar çok seviyoruz ki bir şeylere. Kimse öğrencilere sormuyor "kardeşim eskiye nazaran şimdi nasılsınız?"diye. Ama nerede karalama var biz oradayız. Bazı haber kanalları yahut yayınları bazı kişileri yıpratmayı çok seviyorlar. Amaçları ne diye sormayacağım amaçları ortada. Atatürk'ten sonra bu ülke için-bana göre-en kaliteli Cumhurbaşkan'ına yönelik saldırılar durmuyor. Durmayacakta. Tek taraflı okuyarak gerçekler öğrenilemeyeceği gibi tu kaka yapılarakta bir yere varılamayacak. Birileri resmen düzene saldırıyor. Diğerleri izliyor. Ya da meydanlarda. Bu olayla ilgili aklıma bir şey geldi."Bir deli kuyuya taş atmış,10akıllı çıkaramamış"

Not: Konuyu açan arkadaşa bir şey demiyorum ancak taraflı yayınlardan alınma haberler bu sitede yer alacaksa bizde açalım burası çöplük olsun.

Taraflı yayın nerede mi?Hemen kendi okulumdan örnek vereyim. O tu kaka yapılan Cumhurbaşkanı sayesinde biz bugün öğrenciler olarak daha rahatız.

Hacegan

13 yıl önce - Pts 21 May 2007, 02:26

190 tane teröristi affederkende mutlaka bu ülkenin iyiliğini istiyordu buna şüphem yok.
84 yıldan bu yana hala birilerinin bu rejimi değiştireceğini düşünmek paronayadır ya da malı götürmek ve kendi siyasi emellerini gerçekleştirmek için cambaza bak cambaza politikasıdır. Sayın sezerin damadı  ya da yok eski başkanı kemal gürüz hangi partiden aday? Tabi ki ön bahçeden. Eğer bu ülkenin rejimi sizin vehmettiğiniz gibi %20 lik partinin korumasına kaldıysa vay Türkiyemizin haline. Türk dil ve tarih kurumunun hakkı olan parayı bile vermeyenler milletin hakkını mı verecek.
Üniversite öğrencilerinin ne kadar rahat olduğunu bilmiyorum bu rahatlık ilim-sanat-kültürden uzak olmaktan mı kaynaklanıyor onu da bilmiyorum ama gayler ve lezbiyenler için kulüp kuran üniversitedekilerin niye rahat olabildiklerini anlayabiliyorum.

Mehmet_kaptan
13 yıl önce - Pts 21 May 2007, 02:35

Alıntı:
190 tane teröristi affederkende mutlaka bu ülkenin iyiliğini istiyordu buna şüphem yok.

bu konu hakkındaki tartışmada o onayların cumhurbaşkanlığına gelirken ne kadar merciinden geçtiği yazılmıştı ilgili mesaj: http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=371159#371159
Devletin kurumları affedilmeleri gerektiğini söylemiş, Sayın Sezer de inceleyip uygun gördüklerini affetmiş, ne yapsaydı "Bak yemin et bi daha bulaşmican böyle işlere yoksa affetmem" mi dicekti
Alıntı:
84 yıldan bu yana hala birilerinin bu rejimi değiştireceğini düşünmek paronayadır ya da malı götürmek ve kendi siyasi emellerini gerçekleştirmek için cambaza bak cambaza politikasıdır. Sayın sezerin damadı  ya da yok eski başkanı kemal gürüz hangi partiden aday? Tabi ki ön bahçeden. Eğer bu ülkenin rejimi sizin vehmettiğiniz gibi %20 lik partinin korumasına kaldıysa vay Türkiyemizin haline. Türk dil ve tarih kurumunun hakkı olan parayı bile vermeyenler milletin hakkını mı verecek.

Hımm konu yine parti tartışmasna çekiliyor sanırım..
İsterseniz konuyu devletten ayrılıp partilerden aday olan bürokratlara getirmeyin MEB'ten ayrılıp arka bahçe partisinden aday olan bürokratları yazarsak kadrolaşmanın boyutu anlaşılır
Ekleme(yazarken bu kısma özel cevap yazmayı unutmuşum)
Alıntı:
Üniversite öğrencilerinin ne kadar rahat olduğunu bilmiyorum bu rahatlık ilim-sanat-kültürden uzak olmaktan mı kaynaklanıyor onu da bilmiyorum ama gayler ve lezbiyenler için kulüp kuran üniversitedekilerin niye rahat olabildiklerini anlayabiliyorum

Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz ilim-sanat-kültürden uzak olunduğu konusunda.. Gayler ve lezbiyenler kendi klüplerini kurmuşlardır, evet, ama merak etmeyiniz kimseyi zorla gay ya da lezbiyen yapmaya çalışmıyorlar En azından kimse bana bulaşmadı henüz, bulaşırlarsa da alırlar cevaplarını.. Bu arada onlara yaklaşmaya da korkmayın merak etmeyin ısırmazlar, bir konuşun anlamaya çalışın bence onları    "Yaradılanı Hoşgör Yaradan'dan ötürü"

En son Mehmet_kaptan tarafından Pts 21 May 2007, 02:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Hacegan

13 yıl önce - Pts 21 May 2007, 02:42

Kadrolaşmayı Moğultay zamanında görmüştük niye o zaman sesiniz çıkmadı şimdi biraz dengeler otursun. Nedense hafifletme değilde af konusunda kullanılmış suçlular ve nedense bazıları tekrar terorist eylemlere katılacak kadarda sağlammış.

osmancık
13 yıl önce - Pts 21 May 2007, 02:48

şimdi neden birilerinin "son kale" diye bağırıp çağırdığı daha iyi anlaşılıyor.

kitlere adamlarını doldurdukları, istedikleri gibi at koşturdukları dönemler artık çok geride kaldı.
olabildiğince, anti demokratik de olsa bürokratik saltanatı nasıl koruruz, onun peşindeler.

yalnız bu uzatmalı başkan'ın da izleri gün gelir silinir, bakalım şimdi bu yapılanları onaylayanlar o zaman da 2 oy alanlar atanınca ne diyecekler ?

AHMETR
13 yıl önce - Pts 21 May 2007, 02:51

Alıntı:

Hala inanamıyorum bu cümle nasıl kurulabilir.
Cumhurbaşkanı'nın evde akşam televizyon seyrederken '' ya dur birkaç teröristi affedeyim'' diyerek affedebileceği mi düşünülüyor acaba?

İnanın çok komik.

Meclis mi bu canı istediğinde af yasası çıkarabilsin. İcraa konumundaki Adalet Bakanlığı Cumhurbaşkanlığı'na dosya göndermezse Cumhurbaşkanı nasıl onaylayabilir? Cumhurbaşkanı Hukuka uygun olup olmadığına bakar, uygunsa onaylar ya da değilse onaylamaz. Affedilenin hangi suçtan olduğuna bile baktığını zannetmiyorum.

Tekrar ediyorum. İcraatı yapan Cumhurbaşkanı değildir. Bu aflar konusunda Cumhurbaşkanı en son suçlanacak kişidir.

Eleştirilerinizde sizi mantığa ve insafa davet ediyorum. Bu konuyu Cumhurbaşkanı'nın kişiliğiyle irtibatlandırmak ayıptan da öte bir davranıştır. Çamur atmanın da bir insafı olmalı. Sitemizdeki insanları cahil yerine koymak site üyemize yakışmaz. Bu nedenle - 1 sitemize yakıştıramadım.

Mehmet_kaptan
13 yıl önce - Pts 21 May 2007, 02:54

Alıntı:
Şimdi neden birilerinin "son kale" diye bağırıp çağırdığı daha iyi anlaşılıyor.

kitlere adamlarını doldurdukları, istedikleri gibi at koşturdukları dönemler artık çok geride kaldı.
olabildiğince, anti demokratik de olsa bürokratik saltanatı nasıl koruruz, onun peşindeler.

yalnız bu uzatmalı başkan'ın da izleri gün gelir silinir, bakalım şimdi bu yapılanları onaylayanlar o zaman da 2 oy alanlar atanınca ne diyecekler ?

merak etmeyin Cumhurbaşkanımız gittikten sonra gelen başkan da Cumhuriyet'e aykırı eylemlerde bulunmazsa bu atamalar üniversite kadroları(öğretim üyeleri&öğrenciler) tarafından da kabul edilecektir..

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET