Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Armağan Örki
13 yıl önce - Prş 17 May 2007, 13:17
Boğaziçi Üniversitesi'nden Kültür Tanıtımı... (TEBRİKLER!)


Özerk nitelik taşıyan üniversitelerimiz, halkın ve özellikle aydın kesimin en güvendiği kurumlardan. Bir elin beş parmağının da aynı olamayacağı gerçeği tartışılamaz bence...
Haberin devamı: http://www.saddam.com/Haber.asp?HaberKimlik=5405


Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden Boğaziçi, Meksika'dan bir üniversite ile ortak bir etkinlik hazırlamış... Buraya kadar her şey gayet güzel... Akıllara sosyal ve kültürel bir etkinlik gelmiştir sanırım... Hâlbuki Boğaziçi Üniversitesi Folklor Grubu, Kürtçe şarkılar ile sahneye çıkıyor ve üstlerinde de bizim şu pasaportlarımızı da kullanmış olan peşmergelerin kostümleri... Ayrıca gösteri broşüründe de Kürtçe kullanılmış ve savunmada sırf Kürtçe değil, toplam 5 dilde açıklama olduğu kaydedilmiş... (Savunmanın da böylesi bravo yani...)
   
Açılışta, Ahmet KAYA'nın da şarkılarına yer verilerek slayt gösterimi yapılıyor ve slaytta, ağzı bandajlı, türbanlı bir kız fotoğrafına yer veriliyor...  "Okuma hakkımı istiyorum" diye de bir yazı işte...


Diyelim ki bu değindikleri iki sorundan başka bir şey yok... Öyle bile olsa, Türkiye'nin tanıtımını amaçlayan bir etkinlikte böyle adice davranılması ne kadar doğru olabilir?.. Yoksa bunu tertipleyenler, varsıl Anadolu kültüründen habersiz, yurtdışında beyinleri yıkanan ve sonra ülkeye gönderilip kale içini kasıp kavuran hayınlardan mıdır?..


sevil ege
13 yıl önce - Prş 17 May 2007, 13:27

İpin ucu kaçmış.. Biz türban bizim kültürümüz değil, yöresel baş örtümüzü kullanalım dediğimizde tepki gördük..
Bakın bir oyunun içindeyiz..

Türk kültürü yok edilmeye çalışılıyor..

Tarihte yok olan milletler hep önce kültürlerini kaybettiler..

Şimdi bu oyuna uşaklık edenlere lanet olsun..


osmancık
13 yıl önce - Prş 17 May 2007, 14:20

özgürlük, herkes için!..

insanlara mevcut haliyle kürt kimliğini tanıtma fırsatı vermezseniz böyle meksika'ydı, uruguay'dı diye bocalattırırsınız.
ayrıca gazete haberi olmasa bırakın tanıtımı bizim bile haberimiz olmazdı.
ne yapıldığını da hala çok fazla bildiğimiz söylenemez.
hala klasik tartışma usulumüz kıyafet üzerinden gidiyor.

ayrıca;
Kürt ve Türk de bir arada yaşamayacaksa, batsın bu dünya!


sevil ege
13 yıl önce - Prş 17 May 2007, 15:00

Alıntı:
Kürt ve Türk de bir arada yaşamayacaksa, batsın bu dünya!


zaten bir arada yaşıyoruz.. Hiçbir rahatsızlığımız yok..

Halk oyunları ekibi dediğinizde benim bildiğim .... ilin Türk Halk oyunları denir... Bu memleket Türkiye...

Birarada yaşamaktan sakınca gören biz değiliz onlar..

Biz ayrı bir milletiz.. Bizim topraklarımızı ayırın diyorlar.. Bölünmüş haritaları yayınlıyorlar..

Yani sırf muhalefet olunmak içinde olunmaz.. Burda konu net..


Yılmaz Edessa

13 yıl önce - Prş 17 May 2007, 15:40

Bu vatanı bölmeye çalışanlara gereken zemini hazırlayan program bunlar.. Kürt - Türk ayrımı söz konusu değil.. PKK ya ait simgelerin bulunduğu hiç bir program kabul edilemez (zira renk ve kostümler bunu gösteriyordu)..

Bu vatanın nasıl kazanıldığını ve bölünmesinin hayalden öteye geçemeyeceğini kavrayamayanlar/idrak edemeyenler için;En son Yılmaz Edessa tarafından Cum 18 May 2007, 11:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


yusufbkr
13 yıl önce - Cmt 19 May 2007, 06:24

Eğer sen benim ülkem diye, bölücülük yapanların tanıtımını yaparsan, benim ülkemin bütünlüğüne zarar verirsen orada özgürlük biter.. Vatan hainliği başlar.. Bunun da başka açıklaması olamaz..


Alıntı:
Açılışta, Ahmet KAYA'nın da şarkılarına yer verilerek slayt gösterimi yapılıyor ve slaytta, ağzı bandajlı, türbanlı bir kız fotoğrafına yer veriliyor...  "Okuma hakkımı istiyorum" diye de bir yazı işte.

Bu satırlar oradakilerin gerçek niyetini açıklıyor işte.. Bir de sözde Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birinde okuyorlar.. Haram olsun bunlara devletin okutmak için harcadığı para


Ahmet Çetin

13 yıl önce - Cmt 19 May 2007, 10:31
Boğaziçi Üniversitesi'nden Kültür Tanıtımı.(TEBRİKLER)


Boğaziçi Ünivrsitesi Türkiye'de değil mi?  
      Pekiyi, bu adı geçen üniversitenin; Rektörü, dekanı, prof.leri Türk değil mi?
      Nasıl böyle bir program uyglanmasına  izin veriyorlar. Demokrasilerde  kullanılan hürriyetlerin de bir sınırı vardır, değil mi?


Kemal BULUT
13 yıl önce - Cmt 19 May 2007, 14:03

Alıntı:
Boğaziçi Üniversitesi, Türklüğe karşı, mesela Güneydoğu ve sözde Ermeni soykırımı konularında, sempozyumlara, platformlara sahne oluyor. Liberal olmak ve ifade-düşünce özgürlüğü adına. Acaba şimdi bu kampusta, milliyetçi bir piyes sahneye konabilir mi? Veya, milliyetçilik ve Milliyetçilerin Kürt-Ermeni sorunları konusundaki bir sempozyumun imkan verilir mi? Bırakınız bunları, Sayın Rektör Hanım, sözde Ermeni soykırımı konusundaki sempozyuma katılmak için yaptığımız başvuruya “düşünce ve ifade özgürlüğü” adına cevap vermek lutfunda bile bulunmamıştı.
   Boğaziçi Üniversitesi eski Robert Kolej mezunlarından, Orhan Pamuk’a “fahri doktora” verilmiş. Herhalde Nobel Ödülünün verilmesiyle aynı gerekçeyle: Türklüğü, Türkleri fütursuzca aşağılamak “cesaretini” gösterdiği için! Ama Türklüğü savunanlara ödül verilmez. Boğaziçi Üniversitesi Rektörüne sormak isterim: Mesela hem dürüst bir siyaset adamı, hem de iyi bir edebiyatçı ve de milliyetçi Robert Kolej mezunu (’44) Bülent Ecevit’e sağlığında ve hatta arkasından, “fahri doktora” vermek akıllarınıza hiç gelmedi mi?   Altemur KILIÇ

   
    Bu ve benzeri bazı ilim yuvalarında yapılan ilim ortada..Hem de bu anlamlı günlerde.ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET