Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
orhuncet
7 yıl önce - Cum 11 May 2007, 19:59
[ANK » A1.17] EGO'nun Engelli Dostu Otobüsleri : Engelli Lift'li MAN-CNG'ler [ULAŞIM]

“Ankara Şehiriçi Ulaşımı” ile ilgili olarak,
çeşitli altbaşlıkların gruplandırılarak listelendiği
yandaki indeksten faydalanabilirsiniz:
ANKARA KENTİÇİ ULAŞIM İNDEKSİ

EGO'nun Engelli Dostu Otobüsleri : Engelli Lift'li MAN-CNG'ler [ULAŞIM]

EGO'nun yeni aldığı otobüslerin bir kısmının orta kapısında engellilere kolaylık sağlayan engelli lifti bulunuyor.Bu otobüsler ve engelli vatandaşlarımızın ulaşımı konusundaki görüş, fikir, sorun vb. şeyleri bu başlık altında toplayalım.

07-170
1.Bölgenin engelli lifti olan doğalgazlı otobüslerinden.

(+)

07-487
4.Bölgedeki engelli lifti olan doğalgazlı otobüslerinden.

(+)

07-486
4.Bölgedeki engelli lifti olan doğalgazlı otobüslerinden.

(+)

özkanakkaya
7 yıl önce - Cum 11 May 2007, 20:04

Çok güzel bir uygulama.Ama sayı durumları nedir?Hangi bölgede kaç tane var?

orhuncet
7 yıl önce - Cum 11 May 2007, 20:07

Şu an için sadece 4.Bölge konusunda fikre sahibim.Onlarda 4.bölgede 4-5 tane var.Bunlar 07-485 ile 07-489 arasındaki numaralarda.

Ahmet Gürkan
7 yıl önce - Cum 11 May 2007, 22:01

inşallah yeni alınacak otobüslerin tamamı böyle olur, Ankara'da metro haricindeki hiçbir ulaşım aracı ne yazık ki özürlü vatandaşlarımıza göre değil, öyle ki eli ayağı sağlam insanlar bile zor biniyor. Bu utanç verici tablo inşallah yakın zamanda son bulur ve kolayca inilip binilen ulaşım araçları yaygınlaştırılır.

f.sonat

7 yıl önce - Cum 11 May 2007, 23:17

bu tabiki çağdaş ve tebrik edilecek bir sistem.ama hatırlarsanız 94 model bmc araçlarındada bu sistem vardı,özürlülere hizmet için getirilen araçlar birkaç ay sonra çok geç servis bitiriyor diye servisten çekilmiş bazılarının ortasındaki asansörleri çıkarılmıştı.bmc marka araçların bu hizmet için çalıştığını hiç görmedim şahit olmadım ve şuan orda kapısındaki asansörü çalışanda yok.umarım bu araçlar amacına uygun olarak hizmete sunulur ve sonradan ekipmanları çıkartılmaz.

Ömer KUTLU
7 yıl önce - Cum 11 May 2007, 23:23

EGO bünyesinde bulunan 07 model MAN-CNG otobüslerde bulunan engelli vatandaşlarımız için tasarlanan asansör sistemi şu anda tam anlamı ile çalışmamaktadır.Asansör kullanım zamanında sigortası atmakta.Bu nedenle şu an için sıkıntılı bir durum.Bu bilgi bu araçları kullanan şöför arkadaşlardan alınmıştır.

Selahattin
7 yıl önce - Pzr 13 May 2007, 01:44

07-168

(Kızılay)

Bu otobüsü 3-4 gün önce görmüştüm ve merak etmiştim nasıl bir otobüs diye.Sağolsun Orhun arkadaşımızda bizleri bu başlık sayesinde bilgilendirmiş oldu.Ben de bir fotoğraf ile katkı sağlayım.

f.sonat

7 yıl önce - Pzr 13 May 2007, 01:49

bunların çalışma sistemi nasıl,yani engelli vatandaşı nasıl basamaklardan çıkartıyor?
sanıyorum bmc beldeler gibi değil.sincan tarafındada olmadığından inceleme fırsatım olmadı

birde hatırlarsanız garanti bankasının eski bir reklamında hayalinde bazı şeyleri değiştiren bir çocuk vardı.orda trene binmek için bekleyen ve binmekte zorlanan tekerlekli sandalyedeki kız,çocuğun hayalleriyle basamaklardan çıkan düz bir bant sayesinde tek başına çıkabiliyordu.aslında MAN bu sistemi yapsaymış daha iyi olacaktı.biraz araştırma yapmıştım ama MAN da öyle bir sistem yok,özel istek üzerine bazı firmalar yapıyorlarmış.

orhuncet
7 yıl önce - Pzr 13 May 2007, 14:13

Bu otobüslerde nasıl bir sistem kullanılıyor bilmiyorum.Orta kapıda basamakta bulunan bir sistem sayesinde otobüse biniş sağlanıyor.Orta kapının karşındaki ayakta durma boşluğuna tekerlekli sandalye sabitleniyor ve engelli vatandaşımızın oturduğu yerden ulaşabileceği yükseklikte ayrı bir engelli duracak butonu var.

(+)

07-489

İ.Hakkı Erdoğan
7 yıl önce - Prş 16 Ağu 2007, 13:56

Artık bu filo numarasında çalışmayan bir otobüs.

07-486

(+)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet