Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Kazandibi
15 yıl önce - Cum 28 Ksm 2003, 23:21

Bugün caddeden geçerken farkettim: Yeni düzenlenen kaldırımlarda (sol tarafta) denemek için kısa bir mesafe boyunca (Şaşkınbakkal civarında) yeni yol lambaları konmuş, oldukça güzeller!

İki tip yeni lamba var:

1) Kaldırım (yayalar) için Harbiye Caddesi'ndeki şık lambalar kullanılmış.

2) Yol (arabalar) için ise eski beton lambaları sökerek, yerlerine daha önce İstanbul'da hiç kullanılmamış olan yeni bir tip çelik yol lambası getirmişler, oldukça şık ve modern (her ışık direğinde 2 tane lamba var: en üstteki lamba yola doğru dönük ve yolu (arabaları) aydınlatıyor, alttaki (direğin ortasında duran) lamba ise kaldırıma doğru dönük ve kaldırımı (yayaları) aydınlatıyor.

En son Kazandibi tarafından Cum 28 Ksm 2003, 23:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Yusuf
15 yıl önce - Cum 28 Ksm 2003, 23:24

Keske fotoda cekseydin.

Kazandibi
15 yıl önce - Cum 28 Ksm 2003, 23:27

Fotoğraf makinem yanımda yoktu, ama olsaydı bile çekemezdim çünkü bütün gün basket oynadım ve yorgunluktan ölüyordum (basketten dönerken gördüm yeni lambaları - zaten oldukça yeniler, sanırım henüz bugün kondular)

Burç

15 yıl önce - Cum 28 Ksm 2003, 23:32

burada direklerin lambaları takılmadan önceki hallleri görülüyor :
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=4060

Kazandibi
15 yıl önce - Pzr 30 Ksm 2003, 00:04

Bugün baktım yeni lambalardan biraz daha koymuşlar (hava karardıktan sonra bile montaja devam ediyorlardı)

Yeni lambaları görmek isteyenler Şaşkınbakkal'daki McDonald's ile Marks & Spencer'ın bulunduğu yere bir gitsin, bayağı güzel oldu.

Işıklar da "xenon" galiba (bayağı parlak bir beyaz ışık - tıpkı yeni arabaların farları gibi... )

Yol kenarındaki "babaları" da kaldırıp yerlerine şık metal çubuklar koymuşlar.

Yani anlayacağınız Bağdat Caddesi bayağı "modernischen" olacak...

sayfa 1
ANA SAYFA -> İSTANBUL