Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Fatih
9 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 11:25

Ben size söylüyeyim neden aktif değil;
bize bir şeyin en büyüğünü, en genişini, en derinini, en en en enini yapmak yeterli haz veriyor. ondan sonra SÜREKLİLİKMİŞ, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİKMİŞ, TUTARLILIKMIŞ ve en önemlisi DURUŞMUŞ lazım değildir. En büyüğümü? En büyüğü. Dünyada tek mi? Tek. İyi o zaman bütün dünyaya duyurun bunu, sonra ne yaparsanız yapın.

mustafaguler
9 yıl önce - Cmt 20 Şub 2010, 21:07

Alıntı:
57-Gündeme alınarak görüşülmesi kabul edilen, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Recai EKMEKÇİ’nin verdiği “Demirtaş Baraj Gölü Çevresindeki Yer Alan ‘Çim Kayağı Tesislerinin’ kullanılabilir hale getirilmesi ve Baraj Gölünde ‘Su Kayağı Tesisi’ yapılması için DSİ I. Bölge Müdürlüğü’ne alanın tahsisi ve işletilmesine yönelik protokol yapılması ve Büyükşehir Belediye Başkanına imza yetkisi verilmesi” ile ilgili yazılı önergenin oybirliği ile kabulüne,

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/idr/meclis_detay.asp?alt= ...&id=47

Sonunda çim kayağı tesislerimiz kurtarılacak ve hatta sadece kurtarmakla yetinmeyip baraj gölüne de su kayağı yapılacak. Umarım en yakın zamanda faaliyete geçirilirde o bölge kurtulmuş olur.

ozgurfantastik
9 yıl önce - Cmt 20 Mar 2010, 21:37

Şu anda ne aşamadayız? halen bir gelişme yok sanırım 1 ay geçti?

Yakup Altan

8 yıl önce - Pzr 14 Ksm 2010, 17:47

Başlıklara göz atıyordum. Sanırım bir ay değilde bir sene dahi geçti diyebiliriz.

Özcan

8 yıl önce - Pts 02 May 2011, 14:53

Arkadaşlar, Demirtaş barajındaki çim kayağı tesislerinin son durumunu üzüntüyle duyurmak istiyorum. Pistte açtığını umduğum bahar çiçeklerini çekmek için dün oradaydım.

Pistin yaklaşık ortalarına denk gelen, ağaçlık bir bölge var. Oraya beton direkler çakıp tel örgüler çekmişler. yukarıya geçmek mümkün değil. Tellerden görebildiğim kadarıyla, dikdörtgen çizdiğim yere çok güzel bir villa yapmışlar. Belki görünenin arkasında başka inşaatlar da olabilir. Villanın önünü bahçe yapmışlar, yaşlı bir adam bitkileri suluyordu. İki çocuk oyun oynuyordu. Aşağıdaki DSİ su şebekesinden su çeken bir hidrofor çalışıyordu. Sağlam inşaat ve altyapı yapılmış yani.

Tepeye kadar giden servis yoluna iki yerde demir bariyer kapılar yapıp kocaman kilitler takmışlar. "Özel mülktür girilemez" tabelaları asmışlar. Villayı da pistin en güzel manzaralı yerine dikmişler. Çekebildiğim fotoğrafları ayrıca yükleyeceğim.

Şimdi soruyorum, Büyükşehir Belediyemizin yaptığı planlar, projeler hikaye miydi? Bu DSİ arazisine yapılan ve kapısında özel mülk yazan villada kimler kalıyor? Bu özel olduğu söylenen mülkiyet kimin üzerinedir? DSİ'nin il veya ilçe müdürlerinden birisine mi yapılmıştır? Baraj çevresinde saydım, 3-4 tane taş ocağı açılmış. Her yer toz duman, pislik içinde. Tesise ait yapılar yıkılmış. Dünyanın en büyük çim kayağı pistlerinden birisi talan edilmiş. Acınacak hale gelmiş.

Bu halden sonra burasının geri kazanılması artık çok zor. Dünden beri üzüntü ve kızgınlıktan kendime gelemedim. Hesap sormak ve düzeltilmesini istemek için herkesin yardımını bekliyorum.

chemistolga

8 yıl önce - Çrş 04 May 2011, 14:45

Bursa yine bir değerini daha kaybetti yazıklar olsun bu duyarsızlığa

Oktay+

8 yıl önce - Çrş 04 May 2011, 14:53

Bölge de çok sayıda taş ocağı açılmış durumda... Piknik alanları eskisi gibi değil, dağınık ve bakımsız. Bazı yollar ise kapalı durumda. Sanırım Demirtaş barajı artık kaybedilmiş bir bölge. DSİ'nin çim pistle niçin ilgilenemediği ise meçhul. Ama dediğim gibi gözden çıkarılmış gibi genel bir bakımsızlık var.

Onu geçtim, pistin üzerine nasıl bir bina inşa ettiriyorlar ve burası nasıl özel mülk olabiliyor ? Kim yaşar ki burada ?
DSİ niçin oradaki arsayı satsın. Ya da satabilir mi ? Eskiden uçurtma şenliği olurdu bu zamanlarda, o da kalktı sanırım...

Bu konu hakkında bilgisi olanlar yazarsa sevinirim..!

erdinct
8 yıl önce - Prş 05 May 2011, 00:41

arz talep meselesi. talep olmayınca olmuyor işte.

ozgurfantastik
6 yıl önce - Çrş 09 Oca 2013, 21:41

Neden çim kayağı pistimiz halen aktif değil neden böyle oldu bilmiyorum çocukluğumda radyo aktif uçurtma şenlikleri yapar ve bütün Bursa bu bölgeye gelirdi neden yeniden kazandıramıyoruz? Devletimiz bu bölgeye neden el atmıyor?

ozgurfantastik
5 yıl önce - Cum 29 Ksm 2013, 14:07

Bir ara belediye el atmıştı ama sonra haber çıkmadı.

sayfa 5
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet