Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Metin Taşkın Aşkın
11 yıl önce - Cmt 29 Mar 2008, 12:37

Madem ki dünyanın 2. büyük çim kayağı pisti, işler ve popüler hale getirmeliyiz. Karda kaydım ama çimde hiç kaymadım.

Geniş alana hitap edecek şeklide telesiyej yapılıp, tanıtımı yapılsa şehrimiz güzel bir aktivite alanını tekrar kazanır. Burası yeni bir cazibe merkezi olur.

Kar kayağı yapan milli kayakçılarımız yaz boyunca burada antreman yapıp kendilerini geliştirebilirler.

Kar kayağı ve su kayağının yanında eskisi gibi çim kayağı da yapılsa kötü mü olur. DSİ ilgilenmiyorsa, bu işle Osmangazi Belediyesi ilgilenmeli.

ozgurfantastik
11 yıl önce - Çrş 16 Nis 2008, 19:22

arkadaşlar ben bu alanı gezdim gerçekten çok atıl durumda yazık oradan geçerken içim acıdı. acil olarak revizyondan geçirilerek hayata alınmalı. yaz ve bahar ayları için bursada bir numaralı bir tesis olabilecek konumda. baraj yanında olması da büyük avantaj. hatta oraya giden baraj yanındaki yollar bile facia durumda belediyemiz neden bu konuda çalışmıyor anlamıyorum. ben demirtaş barajını ve göleti çok severim. ama çok atıl bırakılmış.

minne
11 yıl önce - Çrş 30 Nis 2008, 11:38

Çim kayagı alanının tanıtımı güzel bir biçimde yapılmadı , tanıtımı yapılsaydı daha cok ilgi gorebilirdi, Gürsu'daki Yamaç Paraşüt alanı beklenenin üstünde ilgi gördu bunuda yapılan tanıtıma baglıyorum. Kayak alanı içinde bu tarz tanıtımlar yapılsaydı eminim cok ilgi gorurdu.

ozgurfantastik
11 yıl önce - Çrş 30 Nis 2008, 20:34

hala geç kalınmış değil belediye bu konuda iyi bir tanıtımla gençler için müthiş aktiviteler yapabilir. bence bu konuda belediyeyi bilgilendirmek ve talep etmek gerekli.

turker ustun

11 yıl önce - Prş 01 May 2008, 22:47

Önce cim kayağı pist yenilenip eğitim tesisleri onarılmalıdır. Çeşitli etkinliklere uçurtma senliği yeniden burda yapılmaya başlamalıdır. İngilteredeki gibi ciıldın oyun yarışmalar düzenlenirse hatta bursadaki fabrikalar her yaz şenlik düzenliyor bunlara bu şenliklerede açarak burası aktif hale gelebilir.

ozgurfantastik
11 yıl önce - Cum 02 May 2008, 00:40

radyo aktif tarafından her sene burada uçurtma çenlikleri yapılırdı bu da kesildi bu bölge neden bu kadar atıl hale getirildi.

huseyinyilmaz16
11 yıl önce - Cum 13 Hzr 2008, 01:28

merhaba arkadaşlar.forumun yeni üyesiyim.çok fazla kalmayacağım.sadece bahsi geçen kurum ile alakalı araştırmalarımda çim kayağı pisti neden aktif değil konu başlığınızı gördüm.ben de Bursa lıyım ve orada çim kayağı yapıldığı günleri bilirim..

birçok forumda dile getirdiğim gibi çim kayağı pistinden sorumlu olan bu kurum sürekli yanlış uygulamalar yapıyor, çevre koruma gruplarına faaliyetlerini engellediği için dava açıyor, ruhsatsız sondaja müsama gösteriyor, sulak alanları kurutup tarım arazisi açıyor vs vs..listeyi uzatmak mümkün.

devlet kurumu olduğu için abartıya kaçmak istemiyorum ama bu kurumun plansız değil aksine çok planlı işler yaptığını düşünüyorum.ve bu uygulamaları da bunun kanıtlarıdır.ne kadar çok insan birlik olup bu durum için birşeyler yapmaya çalışsak da önümüzde dış kaynaklı engeller olduğunu düşünüyorum.

ozgurfantastik
11 yıl önce - Cmt 14 Hzr 2008, 14:55

sonucu her ne olursa olsun o bilgelerin bu kadar atıl bırakılması ve ziyan edilmesi doğru değil. o alana yaptığım son ziyaretlerde insanların içkisini alıp oraya kafa dağıtmaya ve içmeye gittiğini gördim bu alan böyle kullanılmamalı. birilerinin buna engel olması ve bu alana sahip çıkması gerekli. bu arada uçurtma şenlikleri neden bitti bilen var mı?

turker ustun

11 yıl önce - Cmt 14 Hzr 2008, 15:07

Su kayağı yerine var olan tesisi onarım açmak dha mantıklıydı. Ama ne yazık ki böyle bir tesisi çürümeye terk ediyoruz... Şenlikleri duyduğum kadarıyla bursa büyükşehir belediyesi tarafından destek verilmediği için radyoaktif te bu yükün aldından tek başına kalkamadığı için uçutma şenliği kalmış. Buna benzer festival ve etkinlikler bu belediye döneminde kalktı...
Bunlardan bazıları;
1. Yılbaşı şenlikleri
2. Uçurtma şenlikleri
3. Ahudu ve cumalı kızık şenlikleri
4. rock festivali

faruk.tantan
11 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2008, 15:48

Neden atıl durumda sorusunun cevabı çok basit.
Belediye ya da belediyelere RANT yok orada. Olmuş bitmiş tesis. Kime ihale edilebilir ki?
Olsa olsa çim yetiştirmecisi peysajcılara para kazandırır.
Halbuki gerçekten niyet faaliyete almak olsa DSİ de iktidarın denetiminde olduğundan hemencecik açılabilir.
Ama dediğim gibi niyet önemli
Su kayağı tesislerini de canlandırmadılar ve onun yerine yenisini yaptılar.
Suyunu da yakında tankerle Demirtaş barajından taşırlarsa bakın komedyaya.

sayfa 3
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet