Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
hakanda
12 yıl önce - Pzr 27 May 2007, 20:33

DSİ bu işle uğraşır mı merak konusu! Şu anda Bursa'da Sulama kanalı sistemlerinin baştan sona değiştirilmesiyle meşguller. Bu konuyla Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ilgilenmez mi? Ya da ilgili bakanlık?

emrah.kahraman
12 yıl önce - Cmt 09 Hzr 2007, 00:26

Arkadaşlar, bilenleriniz az çok yazmış, Erdem SAKER'in DSİ 1.Bölge Müdürlüğü yaptığı dönemde ne kadar aktif bir idareci olduğunu, sosyal alanda öncülük ettiği DSİ Nilüferspor'un başarıdan başarıya koştuğunu, ülkemizi uluslarararı spor alanında çok iyi ve aktif bir şekilde temsil edebilecek olan, dünyanın en büyük 2.Çim kayağı pistinin yapılmış olduğunu...
Erdem Bey'in görevde olduğu o yıllar gerçekten de spor adına sevindirici gelişmelerin yaşandığı bir dönemdi, belediye başkanlığı döneminde de aynı tempoyu devam ettirmek istediyse de bazı engellerle karşılaştı. Kendisinden sonra DSİ 1.Bölge Müdürlüğü görevine getirilen kişilere Ankara'dan yani Genel Müdürlük'ten -Bizim işimiz baraj yapmak, suyla ilgilenmek, spor değil- dendi ve aniden sporun frenine basıldı!.. Başta çim kayağı sporu olmak üzere tüm DSİ Nilüferspor bir gerileme dönemine gir(diril)di...
Tabi bu bütün sürecin sadece bir özeti, DSİ'yi benim gibi yakından bilenlere sorun, mutlaka daha fazlasını anlatacaklardır.
Kendi adıma, o günleri gerçekten çok özlediğimi söylemeden edemeyeceğim. Eğer bu güzelim tesis için bir kıvılcım yakmayı düşünüyorsanız seve seve elimden geleni yaparım.

Yarışların yapıldığı o güzel günlerden kalan fotoğrafları da en yakın zamanda tarayıp yükleyeceğim siteye.
Saygılarımla.

emrah.kahraman
12 yıl önce - Cum 15 Hzr 2007, 10:09

1993 yılında düzenlenen Uluslararası Çim Kayağı Şampiyonası'ndan görüntüler...

(+)

(+)

(+)

(+)

oki30
12 yıl önce - Pts 18 Hzr 2007, 23:59

Çok değerli fotoğraflar gerçekten. Tekrar gözümün önüne geldi o günler. O zamanlar DSİ den olduğum için hem olayların içindeydim ve hem de çok sık giderdim. Ondan çok hoşuma gitti fotoğraflar. Ben hiç foto bulamamıştım. Fotolara baktıktan sonra da içimden "yazık günah" diye geçirdim..

emrah.kahraman
12 yıl önce - Sal 19 Hzr 2007, 17:38

Alıntı:
Çok değerli fotoğraflar gerçekten. Tekrar gözümün önüne geldi o günler. O zamanlar DSİ den olduğum için hem olayların içindeydim ve hem de çok sık giderdim. Ondan çok hoşuma gitti fotoğraflar. Ben hiç foto bulamamıştım. Fotolara baktıktan sonra da içimden "yazık günah" diye geçirdim..

Teşekkür ederim, bizimle aynı görüşü paylaşan o kadar çok insan var ki aslında; ama elden ne gelir "yazık" demekten başka...

Bu fotoğraflar sadece benim elimdeki kişisel olanlar, DSİ arşivlerinde yüzlercesi var biliyorum. İnternette bugüne dek ne aradıysam buldum ama ne acıdır ki, ne 1991 Uluslararası Çim Kayağı Şampiyonası ne de daha sonraki tarihlerde düzenlenen yarışmalar hakkında hiç bir bilgi bulamadım.  Yabancı kaynaklar da dahil...  

Tek bulabildiklerim:
Aksiyon Dergisi - Sayı:26 03.06.1995 Karda değil çimde kayak
http://www.aksiyon.com.tr/detay.php?id=21485

Zaman Gazetesi - 12.09.2003 Dünyanın ikinci çim kayağı pisti bakımsızlıktan mahvoldu
http://arsiv.zaman.com.tr/2003/09/12/spor/h11.htm

Bir de CHP Bursa Milletvekili Kemal DEMİREL'in, Tesisin akibetinin ne olacağı hususunda 20.05.2004 tarihinde TBMM'ye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na sorulmak üzere sunduğu yazılı soru önergesini ve bakanlığın cevabını buldum:
(mutlaka okuyun)
Soru Metni: http://www2.tbmm.gov.tr/d22/7/7-2691s.pdf
Cevap Metni: http://www2.tbmm.gov.tr/d22/7/7-2691c.pdf

Koray Cerit
12 yıl önce - Cum 06 Tem 2007, 21:42

Çim kayağının aktif olmasının sebebi bence ilgisizlik ve sorumsuzlukdur.
Ne kadar da olsa Türkiye'de tek önem gösterilmesi ve sahip çıkılması lazım. Başka bir benzeri yok haberleri olsun.

Cem Sen
11 yıl önce - Pzr 23 Mar 2008, 06:30

Bu doğa harikası yerde tekrar çim kayağı sporunun icra edilebilmesi için bişeyler yapılması gerekli

alkan1985
11 yıl önce - Pzr 23 Mar 2008, 15:59

Ben de eski bir dsi sporcusu olarak bir kere gezide buraya gitmiştik belki 10 yıl olmuştur mükemmel bir yerdi ama şimdi duyduklarımdan sonra yazık diyorum.. burasının yenilenmesi o kadar zor bişey olmasa gerek keşke birileri bişeyler yapabilse

En son alkan1985 tarafından Pts 24 Mar 2008, 02:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

turker ustun

11 yıl önce - Pzr 23 Mar 2008, 22:27

Su kayağı pisti yerine bu pisti yenilesek olmazmıydı.

Remzi ÇAVUŞ

11 yıl önce - Pzr 23 Mar 2008, 22:53

Uzun zamandır bu konuya bende kafa yormuştum,buranın bir an önce değerlendirilmesi lazım.Dsi bu tesisin hakkını versin bu konuda gençlik ve spor il müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi de ön ayak olabilir.Her ne kadar belediyenin yetkisinde de olmasa bir protokolle bu konunun çözüme kavuşturulması mümkündür diye düşünüyorum.
Arasıra piknik yapmaya gittiğimizde buranın halini gördükçe der yanarız eski günleri konuşurduk.Birde uçurtma şenliğini unutmamak lazım,Hollandalı,Alman,Japon dostlarımızla güzel uçurtmalar uçururduk.
Aslında burası güzel baraj manzarası yanısıra,piknik alanları,Valeybol sahası,basketbol sahası,kafeteryası,Jandarma güvenlik noktası gibi tesisleri de mevcuttur.
Buranın ilk önce yollarının asfaltlanması,çevre düzenlenmesi yapılması ve çiminin gözden geçirilmesiyle tekrar Bursamıza kazandırılması gereklidir.

sayfa 2
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet