Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
simayb
12 yıl önce - Pts 05 Mar 2007, 20:37
Bursa - Türkiye'nin tek çim kayağı pisti neden aktif değil?

Merhaba arkadaslar. Ben eski bir kar kayagi ve cim kayagi sporcusuyum. Turkiyedeki pistimiz dunyanin en guzel ikinci pistiydi. Ilk defa DSI nin 15 sporcusuyla basladik sonra diger kar kayagi sproculariyla cogaldik.Ama malesef kiymeti bilinemedi. Yarislarda bile eski kayaklarimizi kullandik diz boyu cimlerde antreman yaptik. Susuz ve ac kaldik. Cunku Sevgili Erdem Saker gittikten sonra bize kimse bakmadi ve Erdem Beyi cok aradik. o Kadar cok anilarim varki benim orda saymakla bitmez ve Erdem beyden sonraki olanlarin hic biri guzel degil. Yalniz sunu soylemek istiyorum eger turkiyede futbolcu degilseniz kimsenin ilgisini cekemiyorsunuz kac kisi gordu cim kayagi avrupa ve dunya sampiyonasini televizyonda ben o heyecani yasadim ve televizyonda 30 saniyeden fazla gormedim. Basininda sucu var gerci. Gerci bir muhabir arkadas vardi ismini vermek istemiyorum ama o cok yardimci olmustu devamli demirtasda bulunurdu. herseyi yazardi ki belki biraz bizim halimiz duzelir diye ama malesef yardimci olamadi. Eger cim kayagi sporcusu degilseniz benim gibi o pisti gunde en az 20 kere elinizde kayaklarla ki en hafif kayagin teki 3 kilo tirmanmadiysaniz suzuz ve ac kalmadiysaniz hayatta anlayamazsiniz nasil bir duygu oldugunu. Cok kotu gorunuyor olabilir ama bu kadar eziyete ragmen sahsen ben hayatimda hic bir antremani kacirmamistim ve cok zevk aliyordum. Cogumuz boyleydik cunku turkiyede bir ilke imza atiyorduk ve iyi degil harika olmak zorundaydik.. Baska bir sey demeyecegim. Sadece yazik oldu Erdem beyin o kadar emegi  bir kac kisi sayesinde mahvoldu.

engincl

12 yıl önce - Sal 08 May 2007, 21:02

Bu kadar güzel bir tesisin ve doğa harikası yerin kaderine terkedilmiş olması üzücü. Türkiye ve Bursa için büyük kayıp. Yıllar önce Bursa'da çim kayağı yapıldığını medyadan öğrenince sevinmiş ve gururlanmıştım.
Acaba WOW Turkey olarak burada bir etkinlik düzenlenmesine önayak olabilirmiyiz. Örneğin geçmişte burada yapıldığı söylenen uçurtma şenliği gibi. Bu konuda ayrı bir başlıkta tartışma açmak istemiştim. Ama bu başlıkta da tartışılmasının mümkün olabileceğini düşündüm.Bazı şeyleri ilgililerin (ilgisizlerin desem insafsızlık mı etmiş olurum.) inisiyatifine bırakmayıp biz sahip çıkalım, zorlayalım.
(Uygun görülmezse silinebilir.)

Hakan Aydın

12 yıl önce - Çrş 09 May 2007, 11:37

Demirtaş'taki Türkiye'nin tek çim kayağı pistinin kaderine terk edilmiş hali fazlasıyla tartışılmaya değer bir konu. Konu hakkındaki fikirlerinizi bu başlıkta dile getirebilirsiniz.

Demirtaş Çim Kayağı Pisti fotoğrafları için tıklayınız.

turker ustun

12 yıl önce - Çrş 09 May 2007, 12:00

Büyükşehir belediyesinin buraya bir an önce hizmete sokması gerekir turizm açısınddanda çok güzel oluyordu... Şimdi ki belediye geldiğinden beri şenliklerde iptal oldu... Bu şenliğin iptal olmasında belediyenin rolü var mı? Saygılarımla...

hakanda
12 yıl önce - Prş 10 May 2007, 00:25

Küçükken hatırlıyorum. Yarışlara annem abimle birlikte geldiğimizi. Hatta komşularla birlikte. Özelliğini hatırlamıyorum ama o zaman çok sevinmiştim beni getirdikleri için. Yarışları seyredip piknik yapmıştık.
Çim kayağı gerçekten güzel bir spor. Pistimizde uygun. Ancak gerçekten merak ediyorum. Gençlik Spor İl müdürlüğü bu işe el atamaz mı?

musty324
12 yıl önce - Prş 24 May 2007, 18:18

arkadaşlar ben geçen hafta buraya pikniğe gittim ve çim pistini an yukarıya kadar tırmandım.çimler fazla uzun değil ancak bakımsız.yerlerde yılan delikleri var.ayrıca bu bölge jandarmalar tarafından korunuyor.acaba bu yeniden aktif olabileceğinin habercisimi?

Attila Ülgen
12 yıl önce - Prş 24 May 2007, 22:27

Türkiyede bazı sporlar konuya ilgili birkaç meraklı amatörün çabası ve çırpınmasıyla bir yere varamıyor.
20-30 kişi kendini paralasada bir işe yaramıyor.türkiyede pek az kimse  futbol dışındada  çeşitli spor dalları  olduğunun  farkında. eğer çim kayağı pistleri aynı zamanda muhteşem bir piknik alanı olmasaydı
çok daha önce bakımsız kalırdı .bizler üzülmeye devam edelim.ilgililerin umurunda değil.

turker ustun

12 yıl önce - Cum 25 May 2007, 19:18

Aslında bursa yapılan şenlikler bitti, Çim pistide fonksiyonu bitti. Uçurtma şenliğinin neden bittiğinin haberi olan varmı? En son erdogan bilenser döneminde yapılmıştı. Bu şenliğin iptali ile bu belediye nin bir istememesi olabilir mi? Saygılarımla...

Ayriyetten cumalı kızık şenlikleride bir daha yapıldığını görmedim...

Tolgaryus
12 yıl önce - Cmt 26 May 2007, 16:38

Bu konu tamamen idarecilerin görüşleri ile alakalı.Pist,eski Büyükşehir Belediye Başkanı  Erdem Saker in DSİ 1. Bölge Müdürü olduğu zamanda yapıldı.Sosyal yanı çok güçlü olan Erdem Saker zamanında Bursa DSİ Nilüferspor bir çok branşta Türkiyede başa oynayan bir klüptü.Bir çok 1.lig basketbolcusunun yanında çok iyi güreşçiler,voleybolcular,kayakçılar,yüzücüler çıkarmıştı.Erdem Bey bu tesisi de Bursa lıların hizmetine açmış,bir çok uluslararası müsabakada organize etmişti.Ancak ondan sonraki idareciler bu tesise hakettiği ilgiyi göstermediler.Çok güzel bir yatırım atıl vaziyette malesef.
Sadece batçık ve havuz yapmanın iyi idarecilik olmadığını kavrayan yöneticilerimiz olduğunda bu tesis yeniden canlanacaktır.

kıvanç

12 yıl önce - Pzr 27 May 2007, 19:48

ben bu konuyu büyükşehir belediyeye msj olarak ilettim..
mesajımda böyle önemli bir pistin kaderine terkedilmemesi gerekliliğini vurguladım..
bir hafta içine telefonla cevap verdiler..
pist üzerindeki tüm yetkinin dsi'ye ait olduğunu belediyenin bu konuda tamamen yetkisiz olduğunu başvurmamız gereken mercinin dsi olduğu söylendi..
henüz dsi'ye bir msj yazmadım.

sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet