Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Burç

12 yıl önce - Sal 08 May 2007, 03:15

Alıntı:
ADSL evet önemlidir fakat varolan telefon hatları üzerinden gerçekleştirilen çok büyük yatırım gerektirmeyen bir projedir.

Bu "büyük yatırım gerektirmeyen proje" için niye 2002 yılına kadar bekledik o zaman?
ADSL 2002 yılında mı icat edildi?
Bizi çağdışı bırakmaya adeta yemin etmiş ama çağdaş geçinen geri kafalı yöneticilere lanet olsun,
Allah bir daha ellerine düşürmesin.

Ayhan B2

12 yıl önce - Sal 08 May 2007, 03:32

Bu şahıs ADSL'nin limitsiz kullanıcalarını tu-kaka yapmadı mı ben mi yanlış hatırlıyorum? "Limitsiz kullanıcılar sürekli modemlerini açık bırakıyorlar,bu yüzden ADSL sistemimiz sorun çıkarıyor"diye demeç vermedi mi? Bu mudur çağ atlamak? ADSL'yi öyle bir kurmuşlar ki,sınırsızlar ADSL'yi çökertiyorlar. Hangi dış ülkede bu kadar komik bir durum oldu. Ücreti demiyorum bile.
Gelelim TCDD olayına. "Hızlandırılmış Tren" Lafa bak. Hızlandırılmış. Yani var olanı hızlandırıp kullanmak. Aman böyle çağ atlayacaksan ben atlamayayım. Hızlı tren denilen şey yıllardır çoğu ülkeden kullanılıyor. Birisi bana şu kadarını söylesin,Atatürk'ten bu yana tren yollarında ne kadarlık artış oldu? 2ye katlandı mı yollar?
THY. Kalitesi düştü. Özellikle şehirlerarası hatlarda. Bu benim gözlemim.
Gelelim karayollarına. Elin yabancısının arabası yerle bir gibidir. Neden köy yolu bile yağ gibidir.Bugün senin ülkendeki otobanda adam dolduran çukur varsa istersen 15000km yol yap umrumda olmaz. Bitirmek farklıdır,olanın kalitesini bozmadan sürekli aynı kaliteyi vermek farklıdır.Dünyanın en ünlü yolları,otobanları Almanya'dadır,bakınız araştırınız. Ne dediğimi daha net anlayacaksınız.

Not:ADSL için ufak bir bilgi.Eski tarife üzerinden.
Alıntı:
TÜRKİYE:
*256/64 -- limitsiz--- 49 Ytl
*512/128 -- 3 gb --- 29 Ytl
*512/128 -- 6 GB --- 49 Ytl
*512/128 -- 9 GB --- 70 Ytl
*512/128 -- limitsiz --- 100 YTL
**1024/256 --limitsiz--- 170 Ytl
**2048/512 -- limitsiz--- 275 ytl

ve ALMANYA:hızlarla fiyatlara dikkat
*3072/348--2GB--- 6 ytl (yanlış yazmadım sadece 6 ytl )
*3072/348--4GB--- 11 ytl
*3072/348--8GB--- 21 ytl
**1024/128-- limtsz-- 47 ytl
**2048/384-- limtsz-- 57 ytl
**3000/512-- lmtsz-- 73 ytl

şimdide ingiltereye bakalım :
*512/256---lmtsz---- 24 ytl
*1024/512 -- lmtsz----59 ytl
*4000/4000 -- limtsz--- 70 ytl (bizim bu fiyata nasıl bağlandığımıza DİKKAT)
*8000/4000 --- 500 GB--70 ytl (limitte bir sıfır fazla değil arkadaşlar limit 500)

bide Avusturalya ya bakalım:
*512/128--- 10 GB --- 49 ytl (biz 9 GB ye nekadar ödediğimize bi bakın)
*1500/256--- 10 GB--- 59 ytl
*8000/1000--10 Gb -- 59ytl (yalnız bu bağlantıda sabit hız garantisi yokmuş)

MISIR kadar bile olamadı telekom:
*256/64---lmtsz---35 ytl
*512/128---lmtsz---60ytl
*2048/512---lmtsz ---176ytl (170 ytl ye hangi hızla bağlandığımızı hatırlayın)

veeee sıkı durun teknolojileriyle herkezi şaşırtan japonlar adsl konusunda da şaşaırttı ve muhteşem hızlar fiyatları:

Japonya:
UYARI bence hızlara ve fiyatlara bakmadan önce monütörünüzden biraz uzaklaşmanızı tavsiye ederim çünkü bu hızların bu fiyatlarını görünce adamın mönütere kafa atmaması elde değil yahu

İŞTE TARİFELERİ:

**1500/1500---lmts--- 45 ytl (bizim telekom 49 ytl ye ne yapıyor bi bakın)

*** 47 Mbit/5 Mbit ---- 15 GB ----50 ytl (bu hızı hayal edeniniz varmı yani yuvarlak hesap yaparsak 47000/5000 dur bide yazıyla yazayım canım sıkıldı zaten bu işe "47 bin / 5 bin") (yahu biz 49 milyona 6 GB limiti 512/128 hızında kullanıyoz yahu çekinmeyin arkadaşlar bi oha çüşşş çekin çünkü bitmedi
sakinleşin ve hız ve fiyata iyice bakın

******100 Mbit/ 100 Mbit(100,000/100,000)------- üstelik limitsiz------ ayda sadece 80 ytl (inanması zor dimi çünkü rüyamızda bile göremeyeceğimiz hatta bi çoğumuzun bile duymadığı bu hız sadece 80 ytl hatta bahse girerim telekomdakilerin bile %99 u bu hızı bilmiyodur)

Sanırım bu kadar hap bilgi yeter...

En son Ayhan B2 tarafından Sal 08 May 2007, 04:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Mehmet44
12 yıl önce - Sal 08 May 2007, 04:02

Türkiye'de her yıl kâr oranını kat kat artıran Türk Telekom yâni bu ülkede ''kâr'' denince ilk akla gelen kurum,Binali Yıldırım'ın zamanında yabancılara satılmıştır. Bunu görmeyipte,bugün İran'la yarıştığımız ADSL konusunu başarı saymak ne acı bir olaydır

hakanyeğengil

12 yıl önce - Sal 08 May 2007, 09:59

Mehmet Bey'e katılmamak elde değil. gerçekten Binali Yıldırım için ÇAĞ ATLATTI deyimini kullanmak bencede fazla abartlı bir tabir olarak değerlendirmekteyim... (Yaptığı olumlu işlere rağmen)

Murat Kandemir
12 yıl önce - Sal 08 May 2007, 10:10
ADSL

Alıntı:
Burç:
Bu "büyük yatırım gerektirmeyen proje" için niye 2002 yılına kadar bekledik o zaman?
ADSL 2002 yılında mı icat edildi?
Bizi çağdışı bırakmaya adeta yemin etmiş ama çağdaş geçinen geri kafalı yöneticilere lanet olsun,
Allah bir daha ellerine düşürmesin.

Niye bekledik siz söyleyin, ben bilmiyorum, Telekoma sormak herhalde en doğrusu? ADSL ve hızlı internette gelişmiş ülkelerin gerisinde gidiyoruz, demek istediğim o. Yani öyle ahım şahım bir başarı yok bu alanda. Evet, daha önceki iktidarlar bu konuda daha da kötüydü OK. Fakat Türkiye iletişim altyapısında çağ falan atlamadı Bakan Binali zamanında. Özal zamanında yapılan altyapıyı kullanıyoruz hala.

Mehmet Kasım
12 yıl önce - Sal 08 May 2007, 10:28

Bravo Binali Bey.Onu oldukça başarılı buluyorum.Türkiye gibi siyasi çalkantısı yüksek olan bir yerde önemli atılımlara imza attı.Ve her zaman mütevazi idi.

İTÜ'de öğrenci iken hızlı tren konusunun gündeme geldiğini ve ahdettiğini anlatmıştı bir tv kanalında.En azından ANKARA-ESKİŞEHİRİ açabilseydi güzel bir hediye olurdu.Ama seçimlerden yine aşarılı çıkarsa bakanlığa dönebilir.

macit yünter

12 yıl önce - Sal 08 May 2007, 10:52

Alıntı:
Bu bence sizin fikriniz .Hızlandırılmış tren faciyasını unutnayalım! Hani 36 kişinin öldüğü, 79 kişinin yaralandığı bir facia.
Alıntı:
Evet bencede büyüttüğünüz gibi biri değil.TCDD genel müdürlüğüne işinin ehli olmadığı hızlandırılmış tren faciasından anlaşılan çocukluk arkadaşını getirtiren bir bakan.Bu bakan sadece bakanlığın getirdiği görevleri yerine getirmiştir.
Bence bu cevaplar bildiğiniz bir zihniyetin verdiği klasik cevaplar.Yahu bu ülkede hiçmi güzel bir iş yapılmıyor,muhakkak yanlış işlerde yapılıyordur,ama bir konuda yorum yaparken doğru ve yanlış birarada sunulurki buda insanlığın gereğidir.Ben burada konu olan bakan şunları şunları yapmıştır demiyeceğim,çünkü bazılarına ağzınla kuş tutsan yaranamazsın.Hala bize ekonomisi çok güçlü ülkelerden örnek veriyorlar,ya kardeşim lütfen ülkemizin ekonomik ve coğrafi koşullarını göz önüne alarak yorum yapın.Aslında şöylede yapabiliriz,yapılan işleri beğenmiyenler daha önce aynı görevleri yapan kendi beğendikleri kişilerin yaptıklarını burada yazsınlar,bizde bilgi sahibi olalım,ben alıntı yaptığım bu iki arkadaştan bunu bekliyorum.

Engin

12 yıl önce - Sal 08 May 2007, 11:24

Alıntı:
Asıl hızlı internet, 3. kuşak cep telefonu gibi günümüzün teknolojilerini bizler hala kullanamamaktayız.

Bunun sebebi farklı, konu üzerine ödev yapıyorum, tüm dünyada 3G'ye geçiş çok zor oluyor. Çünkü 1G den 2G'ye geçişte muazzam yatırımlar yapıldı, ve henüzbu yatırımlar kendilerini amorti etmedi. Hatta bu yüzden dikkat ederseniz 3G ye ilk önce geçen ülkeler bazı 3. Dünya ülkeleri oldu çünkü onlar zaten yeterli yatırımda bulunmamışlardı 2G'ye.

Demek istediğim bugün bunu serbest bıraksanız Turkcell'i Telsim'i zora sokmaktan başka bir şey getirmeyebilir. Herkes bunun hesabını yapıyordur.

Alıntı:
Gelelim TCDD olayına. "Hızlandırılmış Tren" Lafa bak. Hızlandırılmış. Yani var olanı hızlandırıp kullanmak.
Bu trende gazı kökleyip demek değil, her ne kadar basının kopardığı yaygarada bu şekilde tasvir edilsede... Yıllar yılı çivi çakılmamış demiryollarının bakım-onarımı yapılarak mevcut olması gereken hızına çıkarılması.

Bakın bugün de Başkent Ekspresi aynı Ankara-İstanbul arasını 6.30 saatte alırken, Ankara Ekspresi 9.30 saatte alıyor. Yani hızlandırmak gaza basmakla değil, vagon sayısını azaltmakla, gereksiz virajları kaldırıp ufak kestirme yollar inşa etmekle, durak sayısını azaltmakla oluyor. Bu kazadan dolayı bakanı eleştirmek ise düşen F16 dan dolayı Özal'ı eleştirmek gibi bir şey.

Alıntı:
Birisi bana şu kadarını söylesin,Atatürk'ten bu yana tren yollarında ne kadarlık artış oldu? 2ye katlandı mı yollar?
Yani illa ikiye katlanması mı gerekiyor sizin takdirinizi kazanmaları için? Buyrun o zaman duble yolları takdir edin. 4 sene içerisinde döşenen yol 80 yılda döşenenin toplamından fazla.

Alıntı:
Dünyanın en ünlü yolları,otobanları Almanya'dadır,bakınız araştırınız. Ne dediğimi daha net anlayacaksınız.
İnşallah milli gelirimiz 5 katı olduğunda standartlarımız da o kadar olacak. Ne yazık ki icraatları Almanlar'dan önce geçmiş hükümetler ile kıyaslıyorum. Merkel Türkiye seçimlerinde aday olursa icraatlarına bakarım neler başarmış kendi ülkesinde diye.

Almanya, Japonya gibi her sene bir uydu fırlatasak uzaya, hatta kendimiz üretsek uyduyu da; hatta sonra da Türkiye benzeri ülkelere kiralasak bu uydulardan bazılarını bir de öyle kazansak; değil ucuz bedava yaparım ADSL'i.

Murat Caner
12 yıl önce - Sal 08 May 2007, 11:56

Alıntı:
Duble yol projeleri yüksek oranda başarı ile uygulandı, yoların tümünün asfalt kalitesi iyi olmasa da bir çok ölümlü kazayı önlediği bir gerçek ve istatistiksel olarak da kanıtlanmış durumda. İnsanın ya şu yola iki şerit daha ekleyiverseler ne güzel olacak dediği yerleri hemen bitirdi böyle diyecek alan bırakmadı. 15000 km hedefinin yarısını bu dönemde gerçekleştirdi.

Bu sayımlamaları nereden bulabiliriz? Kaynak var mı?

Bence kazalarda gözle görülür bir azalma yok. Tabi benim de kaynağım yok. Geçen ay bir Kaymakamımız, dün de bir Milli Eğitim Müdürümüz aileleri ile geçidikler kazalarda öldüler. Türkiyede hâlâ terör şehitleri ile asker taşıyan otobüslerde ölen askerlerin sayısı kafa kafaya. Daha yapılacak çok is varken bu konuda başarıdan söz etmek yanlış.

Kazalar karayoluna yapılan yatırımlarla azalmaz. Kuralları uygulatmakla azalır. Bu da Ulaştırma Bakanlığının değil, İç İşleri Bakanlığının işidir.

Bolu Tünelinin açılması, Karadeniz Sahil Yolunun bitirilmesi, Hızlı tren, Marmaray(Geçmiş yönetimin de hakkını yemeden. Çünkü onlar yanlızca imzaya bırakmıştı işi. Hatta ve hatta az daha bu dönemin lastik tekerlek ısrarı yüzünden iptal olacaktı. Aklı selim galip geldi ve olduğu gibi uyulanmasına karar verildi.), Hava yolcu taşımacılığının ucuzlaması, deniz yollarında ötv indirimi(Maliye de bu işin içinde.), İDO ile ortak çalışmalar gerçekten başarıdır.

Ancak kazalar azaldı, genel ağ ucuzladı derseniz ben dünya ortalamalarına bakarım.

Çünkü geliş gidiş kazalarında en yüksek dokunca hâlâ bizde. Bu başarı değildir.

Çünkü 5 yılda bütün dünya genel ağda çağ atladı. Bizim ulusal genel ağ sığamız hâlâ düşük. İletişimde kullanıcımız çok, bir o kadarda ortalamalara göre pahalıya ve sığası düşüğe yararlanıyoruz. Bu başarı değildir. Hele hele Türk Telekom tekel iken bizim ucuz iletişmemiz olanaksızdır. Özelleştirme yaparken bunlara dikkat etmek gerekir. Telekomu ikiye bölüp satmaları gerekirdi. Ama bunda Binali Yıldırım'ın tek başına suçu yok.

Çağ atlama sözüne gelince. Daha erken. Önce kendi hızlı trenimizi üretelim. Türkiye'yi 12 ikiye bölen hızlı demiryollarını yapalım ondan sonra çağ atlamış oluruz. Bu çağ atlama sözlerine karnımız tok. En azından benim tok. Çağı bize Sayın Yıldırım değil Türkiye atlatacaktır. Sayın Yıldırım gidince onun yaptığı işler yarım kalacaksa bu çağ atlama olmaz. Bu siyasi dangalaklık olur. Sözüm seçimdesandıktan çıkacak yeni hükumetedir.

En son Murat Caner tarafından Sal 08 May 2007, 12:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

halil.kocatas
12 yıl önce - Sal 08 May 2007, 12:12

Alıntı:
Niye bekledik siz söyleyin, ben bilmiyorum, Telekoma sormak herhalde en doğrusu? ADSL ve hızlı internette gelişmiş ülkelerin gerisinde gidiyoruz, demek istediğim o. Yani öyle ahım şahım bir başarı yok bu alanda. Evet, daha önceki iktidarlar bu konuda daha da kötüydü OK. Fakat Türkiye iletişim altyapısında çağ falan atlamadı Bakan Binali zamanında. Özal zamanında yapılan altyapıyı kullanıyoruz hala.

Telekom'a sormana hiç gerek yok.Topladığın verginin %104'ünü faize verirsen ne ADSL yatırımı yaparsın ne de türkiye'nin ihtiyacı olan başka yatırımlar.Ne yaparsın biliyormusun Bolu Dağı Tünelin'e patates mi yoksa limon mu depolayalım tartışmasını yaparsın.Burç'un duasına katılmamak mümkün değil.O rezil ve karanlık günleri bir daha görmeyiz inşallah.

http://www.vatanim.com/root.vatan?exec=haberdetay ...tegoryid=1

sayfa 3
« önceki   1234 ... 171819   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM