Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 16
35 gökhann
6 yıl önce - Cmt 14 Arl 2013, 16:42

Alıntı:
Binali Yıldırım eğer İzmir büyükşehir olarak seçilirse.

Binali yıldırım görevine esaslı birisi gelmeli...

onun görevlerini üstlenmeli daha da iyisini yapmalı..
Seçilmezse de 3 dönem kuralına takılmıyor mu ?

Cemoli D18
6 yıl önce - Cmt 14 Arl 2013, 17:41

Alıntı:
Her yere metro yaparak depremlerde daha fazla mı insan öldürmek istiyorlar acaba?

Yahu istanbulda 7'nin üstünde deprem beklenirken her yere metro yapmak aptallıktır.

Zaten istanbulda boş yer bırakmadılar bir de başımıza metro çıkıyor.

O boş olan yerlere hiç birşey yapılmaması gerekir.Deprem olduğunda millet çadır kuracak yer bulamıyor bee.

İstanbul son 10 yılda betonlaştı.Yeşil alan daha fazlayken şimdi ise hiç yok.Kuzey bölgesi vardı istanbulun orayıda şimdi havalimanı projesiyle yenişehirler kuracaklar.

Ve istanbul yaşanmayacak bir kent haline gelecek.

İpini koparan istanbula gelecek ve şehrin düzeni mahvolacak.

Bana gelmiş yok metro yok avm yok rezidans yok cart yok curt.

İzmirde böyle olacak diyorum ama beni anlamak istemiyorsunuz.

Yine tekrarlıyorum akp gelirse izmir diye birşey kalmaz.

Bilmiyorum ama sanırım iyi depreme ihtiyacın var senin.
Saçmalık diz boyu.
Birbirini destekleyen açıklamaların yok.
Altını dolduracak delillerin yok.

1.Deprem olursa metrolar en sağlam yer MARMARAY ise KAYA gibi Sağlam.
2.Evet İstanbul'da 7'nin üzerinde deprem olsa, 99 depreminden önce olan bir çok ev ya yıkılır ya da ağır hasar görür...

musaEE
6 yıl önce - Cmt 14 Arl 2013, 17:46

Alıntı:
Yahu istanbulda 7'nin üstünde deprem beklenirken her yere metro yapmak aptallıktır.

ve beyin koşarak uzaklaşır

tokyo metrosu

Mert Ünaldı
6 yıl önce - Pts 16 Arl 2013, 03:55

Yukardaki örneği veren kişiye hemen hemen 20 dk gülmüşümdür.

Yahu istanbul ile tokyo'yu bir tutmak akıl noksanlığıdır resmen.

Japonya'da 8.9 şiddetinde deprem oluyor ve tokyo merkezde 1 bina bile yıkılmazken gelip de bana yukardaki örneğin verilmesi komedi değildir de nedir?

Ülkemizde 7.2 şiddetinde deprem oldu ve olanları herkes biliyor.Van da 700'e yakın insan öldü.Marmara depremini zaten söylemiyorum.

Demek istediğim yan bastınız hepiniz.

Tokyo ile istanbulu bir tutamazsınız bu kadar basit.

Hala diyorum ve diyeceğim:Beton şehire hayır demek için binali yıldırıma oy vermeyin..

serhat_44
6 yıl önce - Pts 16 Arl 2013, 04:06

Alıntı:

Yahu istanbul ile tokyo'yu bir tutmak akıl noksanlığıdır resmen.

Japonya'da 8.9 şiddetinde deprem oluyor ve tokyo merkezde 1 bina bile yıkılmazken gelip de bana yukardaki örneğin verilmesi komedi değildir de nedir?

Ülkemizde 7.2 şiddetinde deprem oldu ve olanları herkes biliyor.Van da 700'e yakın insan öldü.Marmara depremini zaten söylemiyorum.

Demek istediğim yan bastınız hepiniz.

Tokyo ile istanbulu bir tutamazsınız bu kadar basit.

Hala diyorum ve diyeceğim:Beton şehire hayır demek için binali yıldırıma oy vermeyin..

ülkemizdeki 2000 yılı öncesi binalarla 2000 yılından sonra yapılan binalar , metro hattlarını karşılaştırarak asıl siz komik duruma düşmüş oluyorsunuz
. artık bu ülkede çürük bina yapılmyor,yapılamıyor . örnek veriyorum; eskiden küçük bir alan için 3 demir çubuk kullanılırken şimdi ise 8 demir çubuk kullanılıyor. aynısı metro inşaatleri içinde geçerli biraz farklı açıdan bakın olaya.

Mert Ünaldı
6 yıl önce - Pts 16 Arl 2013, 04:15

Alıntı:
ülkemizdeki 2000 yılı öncesi binalarla 2000 yılından sonra yapılan binalar , metro hattlarını karşılaştırarak asıl siz komik duruma düşmüş oluyorsunuz
. artık bu ülkede çürük bina ,yapılamıyor . örnek veriyorum; eskiden küçük bir alan için 3 demir çubuk kullanılırken şimdi ise 8 demir çubuk kullanılıyor. aynısı metro inşaatleri içinde geçerli biraz farklı açıdan bakın olaya.

Doğrudur ama istanbul'un altı boş kalacak o zaman.Binalar hatta kendi kendine sallanacak neden çünkü altları boş yani desteksizler...

İnanın bende bu metro vaadlerini %99 beğeniyorum ama aklımda her zaman istanbul'da bir deprem olursa diye bir korkuda var.Hee hadi olacak ama boş alan yok buna ne diyeceksiniz?

İnsanlar nereye çadır kuracak bana bunun cevabını verebilirmisiniz?

mustafaeksi
6 yıl önce - Pts 16 Arl 2013, 04:17

büyük bir ihtimalle secilmez ve ulaştırma bakanı olarak devam eder 3. dönem milletvekiliği sorunu sıkıntı cıkarmaz sonucta bakanlar meclis dışından da olabilir örnek.r Ahmet Davutoğlu bu yüzden izmir halkının ideolojisi ilk defa işe yarayabilir ben şahsen secilmemesini istiyorum daha yapılacak bir sürü iş var ulaşımda

serhat_44
6 yıl önce - Pts 16 Arl 2013, 04:25

Alıntı:
Doğrudur ama istanbul'un altı boş kalacak o zaman.Binalar hatta kendi kendine sallanacak neden çünkü altları boş yani desteksizler...

İnanın bende bu metro vaadlerini %99 beğeniyorum ama aklımda her zaman istanbul'da bir deprem olursa diye bir korkuda var.Hee hadi olacak ama boş alan yok buna ne diyeceksiniz?

İnsanlar nereye çadır kuracak bana bunun cevabını verebilirmisiniz?

kolonlar ne güne duruyor hem desteksiz olsaydı karşılaştırmayın diyorsunuz ama tokyo bile dayanmazdı buna .hem inşaat müh. den mimarlara deprem profesörlerine kadar kimse ses çıkarmadı bundan bir sonuç çıkarabiliriz.
yani olası bir deprem durumunda hazır bir ülke olduğumuza ben de inanmıyorum ama bunun metroyla pek bir alakası olduğunu da düşünmüyorum .
ama aşağıda paytlaştığım haber bir başlangıç olabilir geç kalınmış olsa bile.
http://www.haberpratik.com/gundem/hukumetten-depr ...-h231.html

Mert Ünaldı
6 yıl önce - Pts 16 Arl 2013, 04:36

Çok güzel bir proje bunu biliyorum ama ya peki denizi olmayan iller ne yapacak?

Bakın ülkemizde 81 il var ve 26 tanesinde deniz var 55 tanesinde ise yok.

İşte bunlarıda göz ardı etmemiz gerek...

Neyse konuyu fazla uzatacak halim yok.Benim ne demek istediğimi galiba herkes anladı.

Sezgin Cengiz

6 yıl önce - Pts 16 Arl 2013, 04:43

Alıntı:

Bir inşaat mühendisi olarak ben de sana bir 30 dakika gülmüşümdür.
Binaların altı boş kalacak ve binalar yıkılacak öyle mi?

sayfa 16
« önceki   123 ... 1516171819   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM