Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
yasemin söylemez

11 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 23:07
İstanbul Ataşehir Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı
(+)(+)

 

(+)


Yıllardır otoyolun kenarında görüp birtürlü girip gezemediğimiz Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesine sonunda gidebildik. Yıllardır çok şey kaybetmişiz. Huzur dolu bir ortam. Yapay göllerin arasında çiçek kokuları eşliğinde termosunuzla getirdiğiniz çayınızı yudumlayabilirsiniz. Termosla çay getirmezseniz açıkta kalırsınız çünkü burada yiyecek içecek birşey satılmıyor. En çok dikkatimi çeken şeylerden biriside pek çok yerde görülen çimenlere basabilirsiniz yazılarıydı. Günlük sıkıntılardan biraz uzaklaşmak isteyenlere tavsiye ederim.

Botanik bahçesinin internet sitesi : http://www.ngbb.gen.tr

Haritası:
http://wowturkey.com/forum/haritada_goster.php?p= ...ZAHAT4.jpg

Adresi: Ataşehir Atatürk Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, TEM Otoyolu Anadolu Otoyol Kavşağıyasemin söylemez

11 yıl önce - Sal 08 May 2007, 22:30(+)

 

(+)(+)


(+)


Necdet Cevahir
10 yıl önce - Pts 02 Tem 2007, 01:18(+) 

(+)
Çağrı Tekin

10 yıl önce - Pts 02 Tem 2007, 21:56

Çok güzel, insanı kendine çeken bir görünümü var. Ancak oldukça merkezi bir konumda olmasına rağmen hiç bir şekilde yaya ve ya toplu taşıma araçları ile ulaşım imkanının bulunmaması bence buranın fazla ziyaret edilmemesini sağlıyor. Zira ben kaç yıldır buranın farkında olmama, hep içini merak etmeme rağmen ilk defa bu fotoğraflarla tanıdım parkı. Keşke bu kadar otoyol içinde olmasaydı.

drvirgaba

10 yıl önce - Çrş 07 Ksm 2007, 23:41

İstanbulda bilmediğim bir yer daha ...ne güzel, gez gez bitiremedik istanbulu. Teşekkürler, bence arada anasayfaya çıkmalı bu başlık, benim gibi keşfedememişler için güzel bir süpriz.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL