Ana Sayfa  yasemin söylemez
Cmt 05 May 2007, 23:07   Nezahat Gökyiğit Botanik Parkı - Ataşehir(+)(+)

 

(+)


Yıllardır otoyolun kenarında görüp birtürlü girip gezemediğimiz Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesine sonunda gidebildik. Yıllardır çok şey kaybetmişiz. Huzur dolu bir ortam. Yapay göllerin arasında çiçek kokuları eşliğinde termosunuzla getirdiğiniz çayınızı yudumlayabilirsiniz. Termosla çay getirmezseniz açıkta kalırsınız çünkü burada yiyecek içecek birşey satılmıyor. En çok dikkatimi çeken şeylerden biriside pek çok yerde görülen çimenlere basabilirsiniz yazılarıydı. Günlük sıkıntılardan biraz uzaklaşmak isteyenlere tavsiye ederim.

Botanik bahçesinin internet sitesi : http://www.ngbb.gen.tr

Haritası:
http://wowturkey.com/forum/haritada_goster.php?p=/tr149/yasemin_soylemez_NEZAHAT4.jpg

Adresi: Ataşehir Atatürk Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, TEM Otoyolu Anadolu Otoyol Kavşağı


 mesajı beğendiniz mi?: +5
yasemin söylemez
Sal 08 May 2007, 22:30  (+)

 

(+)(+)


(+)


 mesajı beğendiniz mi?: +4
Necdet CevahirPts 02 Tem 2007, 01:18  (+) 

(+)


 mesajı beğendiniz mi?: +3
Çağrı Tekin
Pts 02 Tem 2007, 21:56  

Çok güzel, insanı kendine çeken bir görünümü var. Ancak oldukça merkezi bir konumda olmasına rağmen hiç bir şekilde yaya ve ya toplu taşıma araçları ile ulaşım imkanının bulunmaması bence buranın fazla ziyaret edilmemesini sağlıyor. Zira ben kaç yıldır buranın farkında olmama, hep içini merak etmeme rağmen ilk defa bu fotoğraflarla tanıdım parkı. Keşke bu kadar otoyol içinde olmasaydı.

 mesajı beğendiniz mi?: +1
drvirgaba
Çrş 07 Ksm 2007, 23:41  

İstanbulda bilmediğim bir yer daha ...ne güzel, gez gez bitiremedik istanbulu. Teşekkürler, bence arada anasayfaya çıkmalı bu başlık, benim gibi keşfedememişler için güzel bir süpriz.


 mesajı beğendiniz mi?: +1
Mesajları seç: