Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Burç

12 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 21:10
Karşı Durağı Olmayan İETT Durakları

Geçen gün bir durakta inip ters tarafa doğru gitmek durumunda kaldım.
İndikten sonra yaya geçidinden karşıya geçtim ve o da ne?
Karşı tarafta durak yok! Minibüsle gitmek zorunda kaldım.
Acaba tek tarafa durak yapmanın amacı ne olabilir?

Olay mahallinin uydu görünümü :
(E-5 üstündeki Devlet Malzeme ofisi durağı)

(+)

Bunlardan bir tane de Tepe Nautilus alışveriş merkezi önünde var.
Yolun karşısında durak yok.

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 21:15

Bu tarz duraklardan birisi de; Aksaray Meydanı'nda viyadükten geçerek Ordu Caddesi'ne devam ederken, hemen sağdaki "Ordu Caddesi" İETT otobüs durağı... Karşılığı yoktur. Diğer cephede yukarıya doğru çaprazında Lâleli durağı vardır ama, bu durağın da zaten bir karşılığı vardır.

Akın KURTOĞLU

kutlay34
12 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 21:22

Bir tanede ben söyleyeyim Anadolu Yakası'ndan... 21A'nın Kartal'a giderken geçtiği Adalı Sokak durağının Kadıköy'e giderken karşılığı yok... Hemen hatırlatayım bu durak 21A ve 16A'nın E-5'ten çıkıp, bu duraktan sonra, sola dönüp minibüs yoluna katılırlar...

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 21:25

Karaköy'de; "Kemeraltı", Şişhane'de, bir cephede 1, diğer cehpede ise ikiyüz metre arayla 2 adet "Şişhane", Gümüşsuyu'nda; "Park Otel"... hep tek taraflı İETT durakları...

Akın KURTOĞLU

nihat bağı
12 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 21:38

maslaktaki jandarma durağı maslak yönünde varken sarıyer yönünde yoktur.hatta bunun yüzünden yanlışlıkla  bir durak ileri gidip sonra geri geri yürümek zorunda kalmıştım

:BARIŞ:

12 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 21:43

131B hattının Sultanbeyli'ndeki bazı duraklarınında karşısında durak yok.

Eray Falay
12 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 21:44

kadıköyden tuzla istikametine giderken KARTAL köprüsündeki duraktan çıktıktan sonra pendik köprüsüne kadar yaklaşık 3 durak var 4. durak PENDİK köprüsü ama aksi istikamatte PENDİK köprüsünden çıktıktan sonra KARTAL köprüsüne kadar durak yok.

:BARIŞ:

12 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 21:45

Çekmeköy-Madenler durağından sonraki durak (şile otobanından önce) GÜNYAMAÇ adlı durağında geliş yönünde durak yok

Engin

12 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 21:47

Alıntı:
maslaktaki jandarma durağı maslak yönünde varken sarıyer yönünde yoktur.hatta bunun yüzünden yanlışlıkla  bir durak ileri gidip sonra geri geri yürümek zorunda kalmıştım

o bölgede bp den öncek durağın karşısı olarak ziraat bankası müdürlüğü önünde üstgeçitin altında kalan durağı sayarsak, bp den sonraki durağın boyner önünde karşılığı olmadığını görücez.

sonra gelen durak yanlış haırlamıyorsam hsbc müdürlüğü önünde kalan yeni yapılandırılmış kavşakta mevcut duraklar ki onlar karşılıklı.

siz de maslak yönünde olup karşısında sarıyere giden yönde bir durak olmadığından bahsediyorsanız; yo üzerindeki toplam durak sayısı gidiş ve geliş olarak birbirine eşit çıkabilir gene  

bölgeyi bilmeyenlerin anlaması çok zor biliyorum  

Mustafa Kumbar

12 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 22:06

Konu başlığı itibarı ile genel cevap :
"Eğer Yolun karşısında durak var ise orasıda durak sayılır"

Bazı durumlar hariç tabi

Burç demiş ki:
Olay mahhalinin uydu görünümü :
(E-5 üstündeki Devlet Malzeme ofisi durağı)

Özellikle E-5 ve diğer çevreyollarında geçerli değil. Zaten DMO karşısında durak yapılacak bir cep yok. Hemen çıkışında Boğaziçi köprüsü katılımı olduğundan cepde olsa sola dönüş ile sağa dönüşler karışacağından tehlikeli olur zaten.

kutlay34 demiş ki:
21A'nın Kartal'a giderken geçtiği Adalı Sokak durağının Kadıköy'e giderken karşılığı yok

Burada kural geçerli hemen karşısında cep ve durak olmamasına karşılık durak sayılıyor. Zaten tüm araçlar yolu tıkamamak için geçitde kırmızı ışık yanınca yolcu bırakıyor , minibüsler gibi (mecburen)

erayfalay demiş ki:
kadıköyden tuzla istikametine giderken KARTAL köprüsündeki duraktan çıktıktan sonra pendik köprüsüne kadar yaklaşık 3 durak var 4. durak PENDİK köprüsü ama aksi istikamatte PENDİK köprüsünden çıktıktan sonra KARTAL köprüsüne kadar durak yok.

Giderken yanyol E-5 ile bitişik seyrediyor , dönerken yanyol tamamen bağımsız ve E-5 üzerinde de durak yapılabilecek bir cep mevcut değil. Bunun için minibüsler çoğunlukla yanyolu kullanıyor.

Mustafa Kumbar

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM