Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
Yiğit Demirkaya

11 yıl önce - Pts 13 Arl 2010, 01:11

Florya istasyonuna gelirken.. 
(+)

Yiğit Demirkaya

11 yıl önce - Pzr 15 May 2011, 16:50

Bu arada bu banliyölerdeki elektrik prizleri çok iyi olmuş laptopu takıyorum VINN'ımı da takıyorum hiç sıkılmadan varacağım yere sanki çabucacık gidiyorum. Kameramıda şarj ediyorum.. 3 lü priz taşıyacağım yanımda, yetmiyor 1 tane priz.

Serdar YAZICI
11 yıl önce - Sal 17 May 2011, 19:45

Yeni tren setlerine monte edilen monitörler çalışmaya başlamış.
Şu an için TCDD hızlı tren reklamı gösterilyor. Fakat muhtemelen yakın gelecekte ticari reklam da alıncaktır diye düşünüyorum.

Ayhan İmamoğlu

11 yıl önce - Sal 17 May 2011, 22:41

yeni banliyö trenlemiz derken nereyi kastediyoruz çünkü bu resimlerdeki ankara için yapılanlar marmaray için yapılanlar farklı bence başlığı değiştirmek gerek çünkü şu an çok genel bir tabir olmuş

ChefDeniz

11 yıl önce - Çrş 18 May 2011, 00:32

bunlar gerçekten yeni banliyö trenlerimiz, marmaray işleme alınınca kullanılmayacaklar.

bozkurt1983
11 yıl önce - Prş 26 May 2011, 11:11
Banliyolar

Kafami kurcalayan birsey var. Konu cokmu karisti yoksa benmi karistirdim. Simdi Istanbul icin gelen yeni banliyolar Ankaradan geldi diye biliyorum. 15 adet kadar cunku Ankara bunlardan 32 adet siparis verdi diye biliyorum. Ondan haric Marmaray icin farkli banliyo sistemimi olucak? Farkli olacaksa hangi tedarikci firmadan alindi yada alinacak?

Rifat Behar
11 yıl önce - Prş 26 May 2011, 12:45

Güvenilir yerlerden gelen duyumlara göre şu anda İstanbul'da kullanılan ama aslen Ankara için alınanlar bu yazın ortalarında yerlerini Marmaray için alınanlara bırakacak. Marmaray açılmadan Marmaray araçları mevcut banliyo hattı üzerinde kullanılmaya başlanacak.

Gene aynı yerden gelen duyumlara göre mevcut banliyo hatları Marmaray adaptasyonu için kapanmayacak. Olduğu gibi kullanılmaya devam edecek. Marmaray Kazlıçeme'den şube hattı yaparak Sirkeci'ye gelecek. Diğer bir şube ise Haydarpaşa'ya gelecek. Şubelerin/çatalların başladığı yerlerin ötesindeki istasyonlarda araç bekleyenlerin önüne tüpten geçecek olan veya her 2 şubeden birine gidip Sirkeci veya Haydarpaşa'da son durak yapacak araçlardan biri gelecek.

İstasyonlar yenilemeleri ise hizmet verir iken sözkonusu olacak. Yani istasyonun bir kısmı kapalı iken diğer taraftan hizmet vermeye devam edecek. Bu benim varsayımım. Şu anki döküntü istasyonları Marmaray için düzeltmeden kullanmak istemezler.

Sirkeci ve Haydarpaşa da GAR binaları olarak kullanılmaya devam edecek. Şehirlerarası trenler gene buralardan kalkacak.

Halihazırda gar binalarında yapılan yenilemeler, raylarda yapılan bakımlar vs. bu söylediklerimi tasdik eder nitelikte.

Kısacası Marmarayda tüp tünel dışındaki işi basite indirgediler.

Mehmet Kasım
11 yıl önce - Prş 26 May 2011, 14:00

Alıntı:
Güvenilir yerlerden gelen duyumlara göre şu anda İstanbul'da kullanılan ama aslen Ankara için alınanlar bu yazın ortalarında yerlerini Marmaray için alınanlara bırakacak. Marmaray açılmadan Marmaray araçları mevcut banliyo hattı üzerinde kullanılmaya başlanacak.

adapazarında üretilen setler 2013 beklenmeden hizmete girecek yani.

Alıntı:
Gene aynı yerden gelen duyumlara göre mevcut banliyo hatları Marmaray adaptasyonu için kapanmayacak. Olduğu gibi kullanılmaya devam edecek.

2 hat olarak mı kalacak?

Alıntı:
Marmaray Kazlıçeme'den şube hattı yaparak Sirkeci'ye gelecek. Diğer bir şube ise Haydarpaşa'ya gelecek.

nasıl yani. şöyle mi?

1.işletme: halkalı-sirkeci klasik

2.işletme: halkalı-tünel-sirkeci-tüp-gebze

Alıntı:
Şubelerin/çatalların başladığı yerlerin ötesindeki istasyonlarda araç bekleyenlerin önüne tüpten geçecek olan veya her 2 şubeden birine gidip Sirkeci veya Haydarpaşa'da son durak yapacak araçlardan biri gelecek.

karışık ifade oldu. biraz daha açalım.

Alıntı:

Kısacası Marmarayda tüp tünel dışındaki işi basite indirgediler.

3 hat işi yattı mı?

En son Mehmet Kasım tarafından Prş 26 May 2011, 14:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Rifat Behar
11 yıl önce - Prş 26 May 2011, 14:19

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:
Şubelerin/çatalların başladığı yerlerin ötesindeki istasyonlarda araç bekleyenlerin önüne tüpten geçecek olan veya her 2 şubeden birine gidip Sirkeci veya Haydarpaşa'da son durak yapacak araçlardan biri gelecek.

karışık ifade oldu. biraz daha açalım.

Yani Bakırköy doğu yönü peronuna 2 tren gelecek:

1- Sirkeci
2- tüpten Gebze

Sirkeci'den batı (Halkalı) yönüne gidenler:

İster yeraltına git tüpten gelene bin, ister yüzeydeki klasik hattan aynı yöne git

Bostancı'dan batı yönü peronuna da 2 tren gelecek:

1- Haydarpaşa
2- tüpten Halkalı

Yani 1 omurga ve her 2 kıtada birer çatalı olan bir Marmaray'ımız olacak.

Mehmet Kasım
11 yıl önce - Prş 26 May 2011, 14:31

peki 3 hatta çıkarma işi ne oldu?

sayfa 10
« önceki   123 ... 9101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM