Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 11
kenanmar
11 yıl önce - Prş 26 May 2011, 17:48

Alıntı:
Rifat Behar: mevcut banliyo hatları Marmaray adaptasyonu için kapanmayacak. Olduğu gibi kullanılmaya devam edecek. Marmaray Kazlıçeme'den şube hattı yaparak Sirkeci'ye gelecek. Diğer bir şube ise Haydarpaşa'ya gelecek. Şubelerin/çatalların başladığı yerlerin ötesindeki istasyonlarda araç bekleyenlerin önüne tüpten geçecek olan veya her 2 şubeden birine gidip Sirkeci veya Haydarpaşa'da son durak yapacak araçlardan biri gelecek.
İstasyonlar yenilemeleri ise hizmet verir iken sözkonusu olacak. Yani istasyonun bir kısmı kapalı iken diğer taraftan hizmet vermeye devam edecek.
Sirkeci ve Haydarpaşa da GAR binaları olarak kullanılmaya devam edecek. Şehirlerarası trenler gene buralardan kalkacak.

bakırköy-gebze, bostancı-halkalı ve de varolan banliyö hatları hep birlikte düzenli aralıklarla çalışsın gayet yeterli olur. sırf 3. ray araya girecek diye işkence çekmenin gereksiz bekleme yapmanın gereği yok. araya sokuşturulacak 3.ray yerine zaten yapılacak olan kurtköy-ataşehir geçişini yapsınlar, yapılacak bi köprüden ray geçirsinler, istasyonları ise bir havalimanı-aksaray metrosu kalitesine bile getirseniz yeterlidir. Tcdd sinyalizasyon ve trafik güvenliği ve işletme mantığı açısından banliyöyü İbb'ye devretmeye yanaşmadığına göre istanbul bu kangren sorun için boşu boşuna senelerdir bekliyor.

Mehmet Kasım
11 yıl önce - Prş 26 May 2011, 17:56

marmarayın iptal edilen cr1 ihalesinde amd ortaklığı hat yenileme işini 800 milyon euroya yapacaktı, fesholdu.

şimdi cr3 hat yenileme işinde en düşük teklif 1.042 eur. yani meblağ yüksek.

cr1 ihalesi, 3'e çıkarmayı kapsıyordu. hal böyleyken 3'e çıkarma işi yatıp, 2 hatta kalma olsa, neden fiyatlar yükselsin? azalması gerekmez mi?

Mehmet Kasım
11 yıl önce - Pts 30 May 2011, 17:11
VAGONLARIMIZ İZMİRE VERİLECEK

İzmir'de TCDD ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla İZBAN hattı açıldı.

Haftalık 650 bin yolcu taşıyor. Elde set olsa günlük 500 bine çıkacak, ellerinde araç olmadığı için sefer sayısını artıramıyorlar, ihtiyaca cevap veremiyorlar. Marmaray 2013'de devreye girecek, bu süre zarfında o hat için elimizdeki fazla setleri verelim. Bu arada İZBAN ihalesini yapsın, yeni setleri aldıktan sonra bize iade eder. Böylece İzmirlilerin bu ihtiyaçlarını görelim. Hizmet olunca siyaset olmaz. Bu anlayışla İzmir'de güzel işler yapıldı.''

http://www.Reklam_link.com/haber/-Anadolu-ilk-sef ...pti/794353

semihsen35
11 yıl önce - Çrş 01 Hzr 2011, 03:39

İzmirliyim ve her gün İzban'ı kullanıyorum. Doğrudur,vagon ihtiyacı var,ama Marmaray yolcuları da kendi trenlerini sıfırdan kullanabilmeli. Hem İzban genel müdürü hem belediye başkanı 10 adet set kiralanacağından bahsediyordu,yanlış hatırlamıyorsam Marmaray için 440 adet set olacak,artık 10 tanesini feda edersiniz

Gerçi kira sözleşmesi şeklinde olursa bütün bakımları vs. yapılarak iade edilir ancak tabi sıfır gibi olamaz.
Alıntı:

Kocaoğlu, Aliağa-Menderes hattında seferlerin yılbaşında başladığını, ortaya çıkan sorunların ''çocukluk hastalığı'' olarak değerlendirilmesi gerektiğini, kısa sürede öngörülemeyen bu sorunların da aşılacağını ifade etti. Bu hat için 10 tane geçici çeker alınacağını belirten Kocaoğlu, hattı işleten İZBAN Yönetim Kurulu'nun alınacak 33 çekere ilave olarak 40 çeker daha alma kararı verdiğini, yakında ihaleye çıkılacağını, ilave çekerlerin Torbalı hattında da kullanılabileceğini vurguladı. Kocaoğlu, Aliağa-Menderes hattında sefer sıklığının 3-4 dakikaya kadar düşürüleceğini ve günlük 500-600 bin yolcuya ulaşılacağını belirtti.

http://www.yeniasir.com.tr/KentHaberleri/2011/05/ ...son-iki-ay

ufukus infilyus
10 yıl önce - Pzr 06 May 2012, 02:10

ben bugün 14000lik setlerden birinde tuvalet gördüm. bildiğiniz tuvalet. wc yani. şaşırdım tabi. fotoğraf çekemedim ancak mutlaka başkaları da görmüştür.

alionat

10 yıl önce - Pzr 06 May 2012, 10:26

Alıntı:
ben bugün 14000lik setlerden birinde tuvalet gördüm. bildiğiniz tuvalet. wc yani. şaşırdım tabi. fotoğraf çekemedim ancak mutlaka başkaları da görmüştür.

Bir ara lokomotif ve vagon yetersizliğinden dolayı 14binlikleri adapazarı ekspresi olarak kullanma düşüncesi vardı. O zamanlar setlere wc eklenip sefere konulacak diye söylentilerde çıkmıştı, o düşünce amacıyla yapılıp kalmış olabilir.

semihk
10 yıl önce - Pzr 06 May 2012, 10:46

9. sayfada bulunan yeni trenler, dmu setlerine ve ibb tramvaylarına benziyor. güzel duruyorlar...

ibrahim avşar
10 yıl önce - Pzr 06 May 2012, 17:34

yeni banliyo marmaray deneme amaçlı çalışacağı söylemi geçiyordu forumda.Hala bir gelişme olmadığına göre galiba açılıştan sonra faaliyette görebileceğiz marmaray vagonlarını.

cengiz_aksu
10 yıl önce - Pzr 06 May 2012, 18:23

(+)

MARMARAY Setimiz

Arda M Öztürk

9 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2012, 03:51

(+)

sayfa 11
« önceki   123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM