Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Burç

18 yıl önce - Çrş 26 Ksm 2003, 17:41
Yeni İstanbul Banliyö Trenlerimiz

Ben kendimi bildim bileli kullanılan mavi banliyö trenlerinin yenilerini
görünce epey şaşırdım, hem de Türk yapımı :

ali

18 yıl önce - Çrş 26 Ksm 2003, 17:48

Evet Burc,insanin koltuklari kabariyor dimi?

Bu hani TCDD'nin rengini yolculara sorup anket düzenleyerek ayarladigi trenler degil mi???

Ama üzüldügüm tek sey su:Yanilmiyorsam (ki umarim yaniliyorumdur) Marmaraydan sonra bunlar kullanilmayacak..Marmaray Projesinde banliyö hatlari metro standardina cikacak ve bu trenler calismayacak.Taksim-4.Levent arasindaki tren tipleri kullanilacak bildigim kadariyla..

Hakliysam (ki insallah degilimdir) dünyanin parasi bosa gidecek...

Ama her seye ragmen helal olsun Tüvasas'a...Depremde yerle bir oldu,ne cabuk toparlanmista Istanbuluma tren yapar olmus...

Faruk

18 yıl önce - Çrş 26 Ksm 2003, 18:22

TCDD bu siralar iyi yatirim yapiyor ilk önce Istanbul-Ankara arasi hizli tren projesi
ve simdi'de banliyö trenleri yenileniyor çok güzel

ali

18 yıl önce - Çrş 26 Ksm 2003, 18:24

Farukcuuum...

TCDD cok iyi calisiyor son zamanlarda ama tam da (Ankara disinda) tüm banliyöleri yerel yönetimlere devretmek üzereyken bence biraz israf ediyor..Yerel yönetimlerin projeleri zaten farkli

Faruk

18 yıl önce - Çrş 26 Ksm 2003, 18:30

Evet haklisin kuffo 44 zaten Istanbul'daki istasyonlara büyüksehir belediyesi
akbil giseleri yaptirmisti devredilecek diye belediye'ye.
Giseler uzun zaman'dan beri yapildi ama kullanilmiyorlar devretmediler diye

ali

18 yıl önce - Çrş 26 Ksm 2003, 18:34

Burç demiş ki:

Su lisansli üretime sinir oluyorum zaten..O teknik varsa,kendi adina üretirsin olur biter,kendi adina lisans cikar,biter bu is..Cok Alman tanirim Nokia Cep telefonlarini Türkiyeden alir."Türk üretimi,türkler kendisi yapmis ama,sadece adi nokia,onun disinda tasarimin bile Nokia ile bir alakasi yok ama kalite olarak harika" derler.Madem Nokia dan daha cok tercih ediliyorsun,neden kendi ürününü pazarlamazsin ki.Biz böyleyiz birazcik,hazir olsun,agzima düssün,reklama para vermemek icin yirtinitkrn,kendimiz icin yapacagimiz reklami ya Nokia icin ya da Fiat icin yapariz....Marka olmak zorunda degilsin,ic piyasaya cevap ver yeter...Tofas (fiat),oyak (renault) gibi..Ardindan bir Ar-Ge bak bakalim ne oluyor....Bosuna mi ödenekten yer bu memleketin makina mühendisleri..Üniversiteler ne ise yarar (YÖK ile bir alakam yok sayin) Bosuna mi egitilir bu zatlar..

AMAN ALLAHIM TEKIR GIBI KONUSTUM (basbakanimizin esi türbanli,biz batili degiliz vesselam...)

En son ali tarafından Çrş 26 Ksm 2003, 18:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Volkan
18 yıl önce - Çrş 26 Ksm 2003, 18:38

Burc bu trenler yeni degil sadece yeni boyandi.

Burç

18 yıl önce - Çrş 26 Ksm 2003, 19:00

Yapma ya, yıkıldım.
Ama kapılar, pencereler, koltuklar yepyeni.
Bir tek ezik yok. Bütün içi ve dışı yenilenmiş gibi

içi:

Mehmet CK
18 yıl önce - Çrş 26 Ksm 2003, 19:08

Burc abi, lisans almadan, kendi tasarimimizla bir tren uretmemiz su an imkansiz.

Bu sekilde bakarsak, F 16 lari da biz urettik.

Burç

18 yıl önce - Çrş 26 Ksm 2003, 19:15

Tren olayı pek komplike bir teknoloji gerektirmiyor.
Türkiye'nin üretemeyeceğine inanmıyorum.

sayfa 1
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM