Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
fatih kocaoglu
13 yıl önce - Cum 27 Oca 2006, 16:38
Adalet Bakanlığı'na Devredilen Tuzla Vapuru

TDİ Tuzla İsimli Vapur Eminönü İskele

(+)

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cmt 28 Oca 2006, 03:34

Kasım 2004'den itibaren Adalet Bakanlığı'na tahsis edilen "Tuzla" vapurunun bu fotoğrafı ne zaman çekildi? Şayet yeni bir çekimse, tekrardan geri alındı demektir...

Basın'dan demiş ki:
Tuzla isimli vapur, özelleştirilme çalışmaları süren Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDİ) tarafından Adalet Bakanlığı'na hibe edildi. Personeli özel eğitimden geçirilen vapurun tamir edildiği ve Kasım 2004 sonunda hizmete hazır hale geleceği belirtildi.

Akın KURTOĞLU

simon

13 yıl önce - Cmt 28 Oca 2006, 03:50

Alıntı:
Şayet yeni bir çekimse, tekrardan geri alındı demektir...

Ben konuya bir ihtimal veremeyeceğim ne yazık ki. Şayet böyle birşey olsa bile hergün geçtiğim Karaköy veya Eminönü bölgesinde muhakkak görürdüm Tuzla vapurunu. Üstelik vapurların İ.D.O.'ya devredildiği zaman Tuzla vapuru önceleri Camialtı Tersanesinde, Sonra ise Haliç Tersanesinde üzerinde bazı değişiklikler yapılmıştır. Değişiklikler ise vapurun giriş-çıkış yerleri tamamen kapatılıp sadece oraya sığabildiği kadar bir iki kapı yapılmıştır. Bacasındaki renk ve fors değiştirilmişti. Bunu ispatlayacak ne yazık ki bir fotoğrafım yok. Ondan dolayı gözlerime ve hafızama güvenmekten başka çarem olmadığı için Tuzla vapuru hakkında bildiklerimi yazdım.

Simon A. ÖZCENGİZ

yılmazz

13 yıl önce - Prş 27 Nis 2006, 19:44

m/s Tuzla
haliç tersanesinde bakımda olan bu vapur galiba bugün havuzdan çıktı. net olan tek şey vapurun şu anda tadilatta olduğu ve halen adelet bakanlığına bağlı bulunduğu çünkü bacasında t.d.i. ambilemi yok.duyduğuma görede başka gereksiz bir iş için kullanılacakmış ama bu sallama olabilir onun için yazmıyorum.

simon

13 yıl önce - Pzr 30 Nis 2006, 04:58

Sevgili Yılmaz'ında gönderdiği Tuzla vapurunun fotoğrafını bende yolluyorum. Fotoğraf kalitesi ne yazık ki iyi değil. Burada Tuzla vapuru üzerinde yapılan değişiklikleri görebilmek mümkündür. Burada çok belli olmasa'da bacasındaki forsun haricinde, sarı şerit çizgisinin kırmızıya dönüştürüldüğünü ve de lumbarağzının kapalı olması göze çarpan özelliklerdir.

yılmazz

13 yıl önce - Çrş 03 May 2006, 20:35

evet uzun zamandır ortalarda görünmeyen ve şu anda adalet bakanlığına ait olan tuzla vapurundan bir kaç resim

diğer vapurlardan farklı olarak lumbar ağızı kapatılmış

hafta sonuna kadar makine alıyorum inşallah daha netlerini hafta sonuna kadar koyacağım

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Çrş 03 May 2006, 20:38

Yılmaz, ellerine sağlık. "Tuzla" vapurunun Bakanlık emrine verilmesinden beri ilk defa gördüm resmini. Bacanın boyama formu değiştirilmemiş, sadece kırmızı renkli çift çapa kaldırılarak, yerine Adalet Bakanlığı logosu iliştirilmiş gördüğüm kadarıyla...

Akın KURTOĞLU

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Prş 25 May 2006, 21:15
Tuzla Vapuru

Tuzla Vapuru bugün Haliç Tersanesi Kasımpaşa tarafında dışarıdan kolay olmasa da görülebilecek bir noktaya çekilmişti. Vapurun bakımının sonuna yaklaşılmış gibi görülüyor, bacanın ve vapurun detay çizimlerinin hakim rengi değiştirilmiş.

simon

13 yıl önce - Prş 25 May 2006, 21:37

21 Mayıs pazar günü Tuzla vapuru üzerinde uzaktan yaptığım ufak bir inceleme sonucunda o gün Tuzla'nın ön direği beyaz, uç kısmınıda (Fenerin bulunduğu yer) kırmızıya boyanmıştı. Fotoda çok anlaşılmasada, ikinci direğide beyaza boyanmaya başlanmış. Bacasındaki renk ise sadece sarı yerine, kırmızıya dönüştürüldüğünü görmüştüm. Anlaşıldığı gibi  artık bu vapurda da sarı rengi tarihe karışmış durumda. Seren direğide artık ön direği gibi boyandı. Nitekim Mustafa Noyan hocamın yolladığı fotolar bunu doğrular nitelikte. Tıpkı Rumelifeneri (Atatürk) vapurunda'da genel olarak sarı rengi yerine lacivert tonda rengle değiştirilmesi gibi. Tuzla vapurunda'da sarı yerine genelde kırmızı ve bazı yerleri ise yeşil rengine boyanmış.

Bu fotoğrafta vapurun boyama işleri yapılıyordu. Seren (İkinci) direğinin alt kısımları beyaz üst kısımları ise sarı olarak gözüküyor.

(+)

simon

13 yıl önce - Çrş 31 May 2006, 02:41

30 Mayıs 2006 tarihin'de TUZLA vapurunu Kabataş iskelesinde bağlıyken yakalamıştım. Bu vapurun buradan gitmesi an meselesi olabilir.

(+)

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM