Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Melih Yavuz
12 yıl önce - Sal 01 May 2007, 09:30
1 Mayıs nedeniyle İstanbul'da ulaşıma kapanan yollar

İDO'ya ait vapur, deniz otobüsü ve yolcu taşımacılığı yapan diğer özel vapurlar saat 07.30'dan sonra Kadıköy, Karaköy, Kabataş, Beşiktaş iskelelerinden yolcu taşımayacak.

Taksim-Levent arası çalışan metro, saat 07.30'dan sonra Mecidiyeköy-Taksim arası yolcu taşımayacak.

Kabataş-Zeytinburnu arası çalışan tramvay, saat 07.30'dan sonra Yusufpaşa-Zeytinburnu arasında sefer yapacak, Yusufpaşa-Kabataş istasyonları arasında sefer yapılmayacak.

07.30'dan itibaren Kabataş-Taksim finiküler seferleri yapılmayacak. Tünel-Karaköy arası çalışan tren ile İstiklal Caddesi'ndeki tramvay seferleri iptal edilecek.

Taksim'e ve Taksim'den geçecek diğer bölgelere yolcu taşıyan İETT ve özel halk otobüsleri, Taksim Meydanı'ndaki duraklarda bekleme yapmadan birer durak sonra duracak. Ayrıca Taksim Meydanı'ndaki duraklar kullanılmayacak.

Taksim, Kabataş, Beşiktaş, Dolmabahçe civarındaki otoparklar boşaltılacak, araç parkına izin verilmeyecek.

Kadıköy ilçesi Kumluk İşletme Şefliği otobüs duraklarından kalkan İETT otobüsleri ve Kadıköy-Moda seferini yapan tramvay seferleri iptal edilecek.

Özel deniz motorları şirketlerinin Kadıköy'e sefer yapan tekneleri miting bitimine kadar Haydarpaşa Vapur İskelesi'ne sefer yapacak. Ayrıca 07.30'dan sonra Karaköy, Kabataş, Beşiktaş istikametine sefer yapmayacaklar.

Kadıköy'deki miting nedeniyle saat 07.30'dan itibaren toplantı bitimine kadar Rıhtım Caddesi'nin tamamı, Altıyol Meydanı'ndan Rıhtım Caddesi'ne kadar uzanan tüm yol, Söğütlüçeşme Caddesi'nden rıhtıma inen ara sokaklar trafiğe kapatılacak. Taşköprü Caddesi, Kışla Caddesi, Org. Şahap Gürler Caddesi, Albay F. Sözdener Caddesi ihtiyaç duyulduğunda trafiğe kapatılacak.

Kaynak
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tam bir rezillik bu yolları kaparatak ne yapmaya çalışıyorlar. Güvenlik bölemi alınarak sağlanacak.

m.ertug
12 yıl önce - Sal 01 May 2007, 11:01

21.Yüzyıl Türkiye'sinde hayran olunacak yönetici manzaralarından bugün İstanbul köprü ve yollarında yaşadıklarımız...

Tebrik ediyorum, öncelikle özellikle bugünü haftaiçi/işgünü Türkiye'nin en kalabalık bölgesinde, bölgelerinde; kentin en merkezi noktalarında "İlle de burada kutlayacağım"(neyi nasıl kutlamaysa?!) diye tutturan, binlerce insanın işe/eve giderken yollarda sefil olmasını umursamayan, bir nebze olsun (Biz bağırıp çağıracağız diye yüzbinler sokaklarda, yollarda perişan olmuş; çok da TINN!) diyebilecek kadar vurdumduymaz, diyebilecek kadar düşüncesiz, sözde Halkçı, sözde İnsancıl! zihniyeti tebrik ediyorum.

Bununla birlikte kentin bu (Kadıköy, Çağlayan, vd)bölgelerinde gösteri yapılmasına(sadece bugünkü değil, izin verilen tüm gösterileri kastederek) izin vererek; sabah sabah hayatı bir kere daha en basitinden "Çile Bülbülüm Çile" veya "Feshupanallah" şarkılarını söyletecek bıkkınlıkta yaşama sebep olan, Şile/Ağva/Pendik/Kurtköy vb bölgelerde uçsuz bucaksız araziler dururken kentin göbeğinde bu topluluklara gösteri/eziyet yapmalarına izin veren yöneticilerimize de buradan en derin saygılarımı sunarak, bu konuyu biraz daha detaylı(mesela vatandaşın tarafından bakmayı deneyerek) incelemelerini istirham ediyor, önümüzdeki dönemlerde kent içinde toplu gösterilerin(Milii/Ulusal Bayram kutlamaları elbette bu kapsamda değildir!, düşünülemez!) tümden yasaklanmasını gözden geçirmelerini istirham ediyorum. Siyah plaka ve aracın önünde takılı olan lacivert, kırmızı lambalarla trafikte, sıkışık trafikte bekleyen, ömür tüketen bir araç görmedim şimdiye kadar...
Emniyet şeridini kullanabilecek araç listesini, biz ehliyet alırken de farklı öğretmişlerdi(ambulans, itfaiye, polis) zaten; bildiğim kadarıyla şimdi üniversitedeki rektörün bile aracına mavi lamba takıp emniyet şeridinden gazlama hakkı var(Kitabi olarak bilmiyorum ama bu trafikte var!))  

Aşağıdaki linkte yaklaşık 20-25 dk önce Boğaz Köprülerinde ortalama trafik hızı 1km/saat olarak görünüyordu; fiilen tamamen durmuş trafiğe eşdeğer tecrübelerime göre... Kentin göbeğinde gösteri diye tutturanlara, bu izinler verilir, kanunca ve yönetici inisiyatifiyle bu yasaklanmazsa, (Duyduklarıma dayanarak bunu yazıyorum>>>)bunun güvenlik önlemi köprülerde trafiği tek şeride düşürüp binlerce arabayı tek tek durdururarak mı alınır? Sanmam... Başka bir yöntemi olmalı...

http://tkm.ibb.gov.tr/

Saat 10.05: (Son Bilgi) FSM Anadolu Girişi(Avr'ya geçiş)> Ort hız 2 km/s (Kaynak aynı link)

En son m.ertug tarafından Sal 01 May 2007, 11:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Rifat Behar
12 yıl önce - Sal 01 May 2007, 11:03

Bu kararları alan başta BASİRETSİZ vali olmak üzere tüm yöneticileri kınıyorum. Umarım tez zamanda görevlerinden alınırlar. Bu mantık Okullar olmasaydı Eğitim sistemi pek güzel işlerdi mantığı ile aynı mantık.

Resmi tatil ilan etmeyeceksiniz, insanlar tabiyatıyla işine gücüne gitmek zorunda kalacak ancak toğplu taşımayı iptal edeceksiniz, yolları kapatacaksınız. İnsanları yollarda sersefil bırakacaksınız. Ya siz beyninizi yolda mı düşürdünüz bre GAFİLLER. Bu işin yöntemi ulaşımı engellemek değildir. Bunun yöntemi gerekli meydanlarda gerekli önlemleri almaktır. Yolları kapatmakla olay çıkarmak isteyenlerin Taksim gibi merkezlere ulaşımını engelleyemezsiniz. Kenar mahallelerden Taksim'e yürüyerek ulaşmak 1 bilemedin 2 saat. İsteyene yürüyebilir. Orada toplanarak gene olay çıkarabilir. 10 milyon İstanbullunun ulaşımını engellemek en doğru tabiriyle BEYİNSİZLİKtir. ALLAH size SELAMET bundan sonraki kararlarınızda da biraz BEYİN versin.

Mustafa Urgancı

12 yıl önce - Sal 01 May 2007, 11:08
1 Mayıs

Bir süre önce bir forum konusu vardı.
Taksim bilmemneymiş de, sadece asker müdahale edebilirmiş de, bu yüzden Taksim'de provakasyon olacakmış, bahaneyle asker rejime el koyacakmış. (Zaman gazetesi haberiydi)

Her halde yöneticilerimiz ciddiye aldılar bu uydurma senaryoyu. (Nasıl almasınlar bi de e-muhtıra var.) Taksime girişi yasaklayarak darbeyi önlemeye çalışıyorlardır.  

1 Mayıs, 1 Mayıs işçinin emekçinin bayramı.
1 Mayıs 1886 da Cihicaco'da 12 saatlik çalışma süresinin 8 saate inmesini isteyen işçilerin eyleminin kanlı şekilde bastırılmasından sonra 1889 da İşçi Bayramı olarak kabul edilmiştir.

Yani bugün mesai saati 8 saat diye tafra yapabiliyorsak birilerine, bunda, o 1 Mayıs'ta direnen işçilerin payı büyüktür. İzin hakkı, doğum izni, hastalık, sigorta vb. hep işçilerin direnişleriyle geldi. Yani o haklar  kolay kazanılmadı.Yani 1 Mayıs önemlidir.

Er-Han

12 yıl önce - Sal 01 May 2007, 11:35

Geç açılmış bir başlık olduğunu düşünüyorum. Bir veya iki gün öncesinden açılmış olsa, çok daha faydalı olacaktı. Bugün birçok kişi işine veya gideceği yere geç kaldı. Kontrol ve aramalar belli noktalarda artık can sıktı.

m.ertug
12 yıl önce - Sal 01 May 2007, 11:35

Taksim'de gösteri tehlikesi var diyer, köprüler kilit! Duyduğum doğruysa tek tek araç kontrolü!
Bütün denizyolları iptal! Vallahi tebrik ediyorum tüm yöneticileri bu kent yönetimi anlayışından dolayı...

Mükemmel fikir, Taksim'de gösteri olabilir diye köprüleri, denizyollarını kapatalım; bu akıl almaz, gerçekten ilginç bir uygulama...

Unuttuk, kötü oldu. Ben bir açıklama da duymadım, uygulamaların bu kadar sıkı olacağı yönünde...

Az önce bir tanıdığımla konuştum; Fenerbahçe Stadı civarından yola çıkıp, Seyrantepe'deki (Atatürk) Oto Sanayi'ye gidiyor, IKEA civarında mahsur kalmışlar; saat 8'de evden çıktı... Daha Ümraniye girişine gelemedi, süre: 2saat 40dakika...

NOT: 1 MAYIS önemsizdir, önemsemeyelim demiyorum; ama bunu kent merkezinde kutlamak, kutlayacağım diye tutturmak, hem de haftaiçi/işgünü yüzbinleri perişan etmek ne insancıllık, ne de toplumu önemseme adına yapılan bir harekettir diyorum... Ayrıca buna buralarda izin vermek, önayak olmak, önlem diye de köprü ve denizi kapatmak çok değişik bir düşünüş! tarzı ürünü gibi geldi bana...

Yusuf Göksel
12 yıl önce - Sal 01 May 2007, 11:48

Böyle çağdışı bir uygulama daha olamaz. İnsanlar Taksim meydanında gösteri yapmak istiyorlar diye vali köprü şeritlerini teke düşürdü! İstanbul'da hem bireysel hem de toplu ulaşım sıfır noktasında şu an. 15 milyonluk bir metropole yapılacak şey mi bu?! Kınıyorum..

Başkan Topbaş; “1 Mayıs için ulaşım tedbirleri aldık”  
1 Mayıs’ta yapılacak aktiviteler sırasında ulaşım sorunu yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldıklarını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Arzumuz bu tip gösterilerin şehir yaşamını etkilememesidir. Herkesin haklarını doğru kullanmasını diliyoruz” dedi.  

Alınan tedbirler tüm toplu ulaşımları kapatıp, köprülere bariyer kurmak mı? Şehir yaşamı etkilenmesin? Olabilecek en kötü biçimde etkilendi bile.. 1 mayısı kutlamak da sosyal bir hak, insanların işine gidebilmesi de sosyal bir hak. Her iki hak da insanların elinden alınarak nasıl bir başarıya ulaşıldı çok merak ediyorum.

m.ertug
12 yıl önce - Sal 01 May 2007, 12:04

FSM Anadolu Tarafı GİRİŞ: Ort Hız 5km/saat. Sensör No: 92
Sensör 91; E 5 Çamlıca2, Ort Hız: 4km/s

Allah trafiktekilere sabır versin, Vali Güler ne düşünüyordur acaba? Hala bir açıklama yok...

Kaynak

[Sayfayı genişleyen adres linke sokuldu.  - alimemo - Sal 01 May 2007, 12:16 ]

serkan
12 yıl önce - Sal 01 May 2007, 12:23

Sayın Valim, helal olsun. 2000 kişi Taksim'e gelmesin diye didiştin, 15 milyon insanın hayatını felç ettin. Çok başarılı bir yönetim. Yakışır. Millet caddelerde kavga ediyor sinirden deliye dönmüş. İnsanlar rezil oldu. İşlerine gidemedi. Artık gurur duy. Bravo.

Rifat Behar
12 yıl önce - Sal 01 May 2007, 12:31

10 milyonun "hayır duasını" alan Vali bundan sonra kendine dikkat etsin. Her an başına birşey gelebilir. Mesela saksı düşebilir veya başka bir talihsizlik yaşayabilir. Olaylar gene çıkıyor, demek ki BUDALACA verilen bu karar sadece işinde gücünde olan masumlara dokundu. Olay çıkarmak isteyen gene olayını çıkarıyor.  BRAVO !. Böyle adamları Avrupa'da olsa derhal görevinden alırlar. Şehre de bir daha sokmazlar. Gitsin davar gütsün köyünde. Onu da becermez ya neyse.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM