Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
hakanda
15 yıl önce - Pts 30 Nis 2007, 17:21
BUR » B1.26. Bursaray B Etabı, Ankara Yolunu Daraltarak Trafik Akışını Menfi Yönde mi Etkileyecek?

Sonuında bu günleride gördüm ya. Daha 2-3 sene öncesinde Ankara yolundan çok korkuyordum,hala da korkuyorum. Sürekli kaza haberleri gelirdi. Ancak Bursaray'ın olumlu etkisini göreceğimize inanıyorum.
Fotoğraflar içinse minnettarım.Gurbette olupta merak etmke çok zor.
Bir sorum olacak. Şu medical park görünüyor dediğiniz fotoğrafı tam olarak nerede çektiniz? Çözemedim!

M.Erdoğan
15 yıl önce - Pts 30 Nis 2007, 17:28

Alıntı:
Sonuında bu günleride gördüm ya. Daha 2-3 sene öncesinde Ankara yolundan çok korkuyordum,hala da korkuyorum. Sürekli kaza haberleri gelirdi. Ancak Bursaray'ın olumlu etkisini göreceğimize inanıyorum.

B etabının yolu daralttımı daraltmadımı diye endişelerim olsada bitmeden göremiyceğiz.Şimdiden benimde görebildiğim şey Ankara yolu üstünde halkın kafasına göre karşıdan karşıya geçmesi yüzünden olan kazaların artık olmayacağıdır Mecburende olsa alt geçitleri kullanmayı öğrenecek oradaki insanlar.
Olay tv, bursaray  yolu böldüğü ve insanların kafasına göre karşıya geçemediği için işleri kapanan esnafın sorunlarını haber yapıp yine başkana muhalefet eder ama o asıl sorunlar varken böyle saçma konularla muhalif olduğunu sanmaya devam etsin.

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pts 30 Nis 2007, 22:49

Alıntı:
Olay tv, bursaray  yolu böldüğü ve insanların kafasına göre karşıya geçemediği için işleri kapanan esnafın sorunlarını haber yapıp yine başkana muhalefet eder ama o asıl sorunlar varken böyle saçma konularla muhalif olduğunu sanmaya devam etsin.

Bursaray'ın yolu bölme meselesi mi? Bu haber bir şaka mı, yoksa gerçek mi?

Akın KURTOĞLU

turker ustun

15 yıl önce - Sal 01 May 2007, 11:04

Bursaray yolu ikiye böldüğü doğrudur... Ama bursa nın en kanlı yolunun oradan ikiye bölünmesi iyi oldu... eski alt geçitlerinde şimdi karşıya geçmek için üst geçit, alt geçitler ve bursaray istasyon alt geçitlerini yıldırımlılarda kullanmayı öğrenmeli bursaray ilk açıldığında bursaray tellerini kesip karşıya geçmek için kendine yol açanlarda vardı... Zamanla bursaray a yıldırımlarda alışacaktır... Saygılarımla...

En son turker ustun tarafından Sal 01 May 2007, 11:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Cem Telgeren
15 yıl önce - Sal 01 May 2007, 11:06

Alıntı:
Bursaray'ın yolu bölme meselesi mi?  Bu haber bir şaka mı, yoksa gerçek mi?  

Akın Üstad şaşırmakta haklı.Olay Medya Grubu son zamanlarda öyle saçmasapan ve zorlama konularla muhalefet ediyorki belediye başkanına şaşırmamak mümkün değil.Hadi biz Bursa'da neyin ne olduğunu bildiğimiz için Olay'ın yayınlarına pek aldırmıyoruz ancak başka şehirde yaşayıp da Olay Tv.'yi izleyenler işte aynen böyle Akın Üstad gibi olanlara bir anlam veremediklerinden şaşırıp kalıyorlar.

Bursaray'ın bir caddeden geçmesi demek caddeyi böldüğünden oradaki esnafın işlerinin azalmasına değil bilakis bu çağdaş ulaşım aracının geçtiği caddenin değerinin artması demektir.Yani Bursaray geçtiği caddelerdeki esnafın işlerini azaltmaz bilakis arttırır bence.

Araç trafiğini etkileyip etkilemeyeceğine gelince,eğer doğu etabında da Bursaray hattı boyunca aynen batıda olduğu gibi dolmuş-otobüs çalışmayacaksa Ankara Yolu'ndan bir anda yüzlerce otobüs ve minibüs seferden kalkacağından araç trafiğine olumlu etkisi olacaktır diye düşünüyorum.

M.Erdoğan
15 yıl önce - Sal 01 May 2007, 15:47

Alıntı:
Bursaray'ın yolu bölme meselesi mi?  Bu haber bir şaka mı, yoksa gerçek mi?

Akın KURTOĞLU

Şimdilik bu eleştiri olmadı ama olursa şaşırmam demek istedim   Çünkü Cem abininde dediği gibi olaytv iyice sapıttı eleştiri yapmak uğruna. Ağaç katliamı yapıldı kükltürparkta ve merinosta dedi yalan çıktı.Güzleyalı iskelesinde tuvaletlerin alatrukaya çevrilmesini kafaya taktıydı onda da tutmadı. Kent meydanı eleştirisinde çamura bulandı. şu sıralar kavşak çalışmalarını diline doladı.bunun sonu ne olacak bilmiyoz. Ben konuyu dağıtmadan başlığın anlamına uygun yazayım

Alıntı:
Bursaray B Etabı, Ankara Yolunu Daraltarak Trafik Akışını Menfi Yönde mi Etkileyecek?

Bence normalde daraltmayacak yeri çokda bursaray B etabıyla ilgili başlıkta aşağıdakileri yazmıştım bu konuda tekrar edeyim.

Özellikle eski fakülteden s.garaj yönüne giderken DSİ önünde bir altgeçit var.O altgeçidin girişiyle yolun ortasındaki metro duvarları arasında tam 2 şerit kalmış ve yol epey dar. 3. aracı asla almaz.  O noktada Ankara yönüne giden trafiğin 3 şeritlik genişleme yapabilmesi için oradaki altgeçit girişi ya tamamen kapatılmalı yada şimdiki yeri kapatılıp birkaç metre DSİ tarafına yaklaşılmalı.Fakat o alt geçit girişi DSİ tarafına doğru kaldırımdan pay alıp yaklaştırılırsa 1m bile kaldırım kalmaz o noktada. Yani mecburen DSİ arazisinden biraz alan alınmak zorunda veya Bursarayla alakalı olmayan altgeçit tamamen iptal edilip girişleri yola dahil edilecek. Bu da o noktadaki hazır bir altgeçidi iptal etmek ve insanları boş yere yüzlerce metre uzaktaki Bursaray giriş geçitlerine yönlendirmek demektir.  

Birbaşka sakıncalı nokta ise Sarı Cami yönüne giderken TÜİK binasına varmadan bulunuyor.
Malesef orada bazı yerlerde kaldırım şu anda bile 2-3m kadar. Yol ise bursaray duvarları örülünce 2 şeride düşmüş. O noktada da kaldırımdan pay alıp yola bırakmak lazım ki 3 şerit olsun ama bu durumda kaldırım diye birşey kalmıyor. Mecburen oradaki evlerden en azından binaların yola bakan cephesinden biraz traşlama ile yıkım yapmak gerekebilir. Aksi halde o koskoca Ankara - İzmir Devlet Yolu tam dediğim noktalarda yan yana bir kamyon ve bir normal araçtan fazlasına imkân vermez. Kafasına göre 3 ve 2,5 şerit seviyelerine daralıp genişleyen ucube bir şey olabilir.

İnşallah yanılırım ama bahsettiğim noktalarda hiç yıkım yapılacak gibi bir durum yok. Nasıl olacak da okadar işlek bir caddede hem insanlara yetecek en az 2-3m kaldırım bırakıp hemde yolu 3 şerit yapacakları merak ediyorum.  [/quote]

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Sal 01 May 2007, 15:47

Teknolojiye bu şekilde bir muhalefet öyle komik geldi ki bana... Şayet yolu bölüyorsa dahi, bir şekilde iki kıyı arasında belirli noktalarda muhakkak yaya geçişleri oluşturulacaktır (alt veya üstgeçitlerle). Şayet, Bursaray'ı geçirerek yolu bıçakla bölüp, herhangi bir yerden yaya geçidine imkân tanımasalar anlarım, e haklılar tabi derim de... Bu nasıl bir mantıktır azizim?

Akın KURTOĞLU

turker ustun

15 yıl önce - Sal 01 May 2007, 16:36

Muhakak bir planları vardır yol bir daraltıp genişletilemez bursaray istasyon duvarı ile çıkış merdivenlerin duvar aralığı önemli o hizzada yol anı şeritte bölünecektir... Alt geçitler uzatılması gerekirse uzatılacaktır. Şimdi büyük ihtimalle viyadük ve ray döşeme işlerinine işçilerinin kaydırıldığı düşüncesindeyim...

Gördüğüm kadar işçilerin çogu viyadük inşaatında çalışıyorlar... Viyadük ve çakıllama işlemi bittikten sonra burda daralan kısımlarda işe başlıyacaklardır... İlk inşaat sırasında da bu tür traşlama işleri yapıldı... Alt geçitler bursaray inşaatından sonra düzenlenmeye girdi... Bakalım izleyip göreceğiz... Ama yıldırımlı arkadaşlara daha çok iş düşüyor... Söylenen yerlerin resimli olarak bize yollarlarsa seviniriz... Saygılarımla...

semihfidan
15 yıl önce - Pts 07 May 2007, 15:32

Alıntı:
Şimdilik bu eleştiri olmadı ama olursa şaşırmam demek istedim   Çünkü Cem abininde dediği gibi olay tv iyice sapıttı eleştiri yapmak uğruna. Ağaç katliamı yapıldı kükltürparkta ve merinosta dedi yalan çıktı.
M.Erdoğan

Üstadım bu hiçte öyle kolayca harcanılacak kadar basit değil. Olay Medya' nın saçma sapan haberlerini okumaya gerek yok. Kürtürpark'taki ve Merinos'ta yapılan ağaç katliamlarını sanırım yanından geçerken her aklı selim insanın dikkatini çekmiştir. Önceden Çekirge Caddesinden geçerken agaçlardan içerisini göremediğimiz Kültürpark şimdi aleni ortada. Aynı durum Merinos'tada söz konusu. Ve bende bunun böyle olduğunun kaanatindeyim. Bu görüşünüzün hala arkasında iseniz bunu açıklamanızı rica ediyorum. Konuyla alakalı değil ama bu yazıyı okuyunca cevap verme ihtiyacı hissetim.

turker ustun

15 yıl önce - Pts 07 May 2007, 16:59

Semih arkadaşa bende katılıyorum evim kültür parkı ve merinosu çok iyi gören yerde iki yerde gözle görünür bir agaç kesimi gerçekleşti...  Ankara yolu  üzerinde kaldırım için çalışmalar sürüyor... Ama anlaşılan kaldırımlar çokta geniş bir kaldırım olmayacak gibi gözüküyor... Saygılarımla...

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara