Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Banliyö Trenlerinin Şu Anda Kullanılan Boyanma Stillerini Beğeniyor musunuz?
Hayır, bordo renkli, dairesel formdaki orijinal şekilleri daha estetikti. 36.5%  36.5%  [23]
Evet, şimdiki çok renkli şekilleri daha güzel. 33.3%  33.3%  [21]
Farketmez. 17.5%  17.5%  [11]
Banliyö trenlerinin dış boyama şekli ne zaman değişti ki? Hiç farketmedim. 12.7%  12.7%  [8]
Toplam Oy : 63

cenkince

15 yıl önce - Pts 30 Nis 2007, 19:40
İstanbul banliyö trenlerinin şu anda kullanılan boyanma stillerini beğeniyor musunuz?

Trenlerin bir orjinal Bordro - Krem renklerine bakıyorum, bir de koyu mavi açık mavi formdaki renklerine... estetikten bu kadar yoksun, içine biraz siyaset serpiştirilmiş köylü zihniyetin mahsulü bir çalışma... yazık çok yazık...

Eski orijinal şekil.                                               Yeni boyama şekli.

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pts 30 Nis 2007, 20:01

Hakikaten de... Eski bordo rengi ne kadar güzelmiş. Acaba bizim gözlerimiz mi çok alışmıştı diyorum? İki resmi yanyana koyup bakıyorum... I-ııhh... Orijinal görünümü çok daha şıkmış eskiden... Şu andaki boyama stili, şeker kutusuna sarılmış ambalaj bağları gibi...

Akın KURTOĞLU

Mustafa Noyan

15 yıl önce - Pts 30 Nis 2007, 20:20

Arkadaşlar iyi söylüyorsunuz da, bu renk ve boyama stillerini anketlerde biz seçmemiş miydik?

Hayret! 3 senede fikirlerimiz nasıl bu kadar tersine dönebiliyor...
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=4087&start=0

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pts 30 Nis 2007, 20:42

Alıntı:
Hayret! 3 senede fikirlerimiz nasıl bu kadar tersine dönebiliyor...

Nasıl yani? Böyle bir oylama yapıldı da sitede, biz mi bu renkleri seçtik, ardından da seçtiğimiz renkleri mi beğenmiyoruz bugün?... Pek anlayamadık üstad senin mesajın içeriğinden birşey... Verilen linkte bu tarz bir bilgiye restlayamadım ben...

Akın KURTOĞLU

Mustafa Noyan

15 yıl önce - Pts 30 Nis 2007, 20:59

Yanlış anlaşılma olmaması için mesajımı tekrar edeyim;
sitede değil ama halk tarafından oylama yapılarak yeni renk ve boyama stillerinin seçildiğini hatırlatmak istedim...

Çağrı Tekin

15 yıl önce - Pts 30 Nis 2007, 21:44

Doğru aslında bu renkleri biz seçtik ama anketin dönemi internetin şu anki gibi yaygın olduğu bir dönem değildi(ben bile her gün giremiyordum).Adsl yeni yeni yayılıyordu şu an üç milyon adsl kullanıcısı var.Dolaylı olarak bu rakam çok daha fazla insana ulaşım demek.Ama anketin döneminde belki de yarım milyon kişi bile yoktu.Oylamanın çok sağlıklı olduğunu sanmıyorum ancak ne olursa olsun bu renkleri bu trenlerden ötürü seviyorum.Ne renk elbise giyerse giysin çok güzel oluyor bu trenler.Önden bakıldığında görülen "V" şeklindeki mavi çizgi sanki trene hep gülüyormuş havası veriyor.8000'likler ilk renklerindeyken bu çizgi aslında çok daha estetikmiş, şu an bu estetik yok ama ben bu trenlere olmamış demeyi hakaret olarak algılıyorum.8000'lerin dünyada kardeşi yok.Bunları gören belkide son nesiliz.Zaten gidiyor zavallılar bu sene doyasıya bakalım onlara.  

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Pts 30 Nis 2007, 22:09

Katarların ön yüzlerindeki "V" çizgisi bence son derece gereksiz. Hani, 23 Nisan'larda okul camlarını süsler çocuklar. Büyük yüzeyli camlarda incecik krepon kâğıtlarıyla bu tarz şekiller oluştururlar. Ona benzetiyorum ben... Orada genellikle şirin ve göze hoş gelir ama, trenin önünde çok eğreti duruyor maalesef... Gereksiz bir ekleme. Orijinal hallerinde rastlanan; çeyrek daire formundaki boyama stili çok estetik duruyor oysa... Sade ve güzel...

Akın KURTOĞLU

simon

15 yıl önce - Sal 01 May 2007, 00:23

Çocukluğumda 8000'li setlerin ön yüzlerinin eski boyama şeklilleri bana başka bir vasıtanın ön yüzünü hatırlatıyordu. Belki pek inanmayacaksınız ve ya ciddeye'de almayabilirsiniz. Ancak bunu paylaşamadan edemeyeceğim. 8000'li setlerin eskiden boyama şeklinden dolayı, ön yüzleri eski Volkswagen minibüslerin ön yüzlerini çağrıştırırdı bana. Aynen yolda bir tane sözünü ettiğim bir Volkswagen minibüs görsem, 8000'li trenlerin ön yüzlerini çağrıştırırdı çocukluk işte.

İşte benzetme ile ilgili örnek fotolar.

(Not: Bu fotoğraftaki Volkswagen minibüs'ün 1:18 ölçekli modelinin görünümüdür.)

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Sal 01 May 2007, 00:27

Simon çok güzel yakalamış.   Benzer bir boyama tarzı da İzmir'in troleybüslerinin bir kısmıyla, Büssing (yanılmıyorsam) marka belediye otobüslerinde de mevcuttu.

Akın KURTOĞLU

yılmaz büktel

15 yıl önce - Sal 01 May 2007, 02:04

engin yavuzun resmi bize yardımcı olabilir. ön panel yalnız troleybüslerde değil bussing otobüslerde de aynı idi

(+)

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM