Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Cmt 28 Nis 2007, 21:17
BUR » B1.25. Bursaray B Etabı Açıldıktan Sonra, Bölgedeki Otobüs ve Halk Otobüs Hatları ne Olacak?

Bursaray B Etabı hizmete girdikten sonra, kent Doğu yönünde de raylı sisteme kavuşmuş olacak. Pekiyi, bu bölgedeki merkezlerden kalkan ve şehir merkezinden geçerek devam eden nuhtelif BOİ ve ÖHO hatlarında ne gibi değişimler gözlenecek?

Bilindiği gibi, Batı yönündeki raylı sistem çalışmaları tamamlanıp hizmete girdikten sonra, dikey besleme sistemi oturtuldu. Minibüsler midibüs ve otobüse çevrildi. 50 kadar BOİ hattı tamamen iptal edildi. Benzer bir çalışma da muhtemelen B etabı sona erince hayata geçirilecek.

Bu başlık altında, tahminleri ve olması gereken düzenlemeleri biriktireceğiz.

Akın KURTOĞLU

turker ustun

15 yıl önce - Çrş 02 May 2007, 18:12

Bursaray (B) etabı başladıktan sonra belediye bazı hatlarını seferden kaldırıp, bu hatlar üzerinde çalışacak  halk otobüslerine devredecektir... Seferler düzenlenecek hatlar zamanla kullanım şekline göre yeniden düzenleme yapılacaktır... B etabında kullanılacak halk otobüsleri seçiminde nasıl otobüsler kullanılacak acaba, umarım yine aynı hatalar yapılmaz... Saygılarımla...

Cem Telgeren
15 yıl önce - Çrş 02 May 2007, 19:01

Benim asıl merak ettiğim Bursaray B etabı açılmasıyla eğer şehir merkezinden doğu bölgesine çalışan hatlar (28-29-30 ve türevleri hatlar) iptal edilir ve kurulacak Bursaray bağlantı hatları Ö.H.O.lara devredilirse (Batı bölgesinde de aynen bu sistem uygulanmıştı.)yukarıda saydığım hatlarda çalışan çok sayıda yeni Conecto ne olacak.Çünkü yukarıda saydığım hatların çoğunda Conectolar çalışmakta.Bu hatlar iptal edilirse çok sayıda Conecto boşa çıkacak demektir.İnşallah batı bölgesinde yapılan hata tekrarlanmaz ve bu Conectolar garajda çürümeye terkedilmez.

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Çrş 02 May 2007, 21:25

28, 29 ve 30'larla bunların türevlerinde bir azaltma yapılacağı kesin... Çünkü bu hatlar Doğu-Merkez arasında çalışan hatlar. Aslında 30'lar daha güneyden geçmelerine rağmen, yine de merkezde sonladıkları ya da merkezi biraz geçerek sondurak yaptıkları için, azaltılan ya da iptal edilenlerin içinde yer alacaklardır...

Akın KURTOĞLU

turker ustun

15 yıl önce - Cum 04 May 2007, 20:01

Bence 28, 29, 30 nolu otobüsler kaldırılan minibüslerin yerine, verilecek özel halk otobüslerin dolduracağını sanıyorum...  Çünkü belediye kendi hattından kısıp halk otobüslerine tat açacaktır... Saygılarımla...

Gürcan Yücel

15 yıl önce - Cum 11 May 2007, 10:52
Doğu Garajı

Sizce Bursaray B Etabı açıldıktan Sonra Doğu garajından İnegöl ve Yenişehir'e yolcu taşıyan Midibüs ve Otobüsler Doğu Garajından çalışmaya devem eder mi?

turker ustun

15 yıl önce - Cum 11 May 2007, 11:36

Bu dediğin hatlar raylı sistem bittikten sonra kalkar, ama raylı sistemin aynı organize ve küçük sanayii de yapıldığı gibi burda aynı şekilde uygulama yapılır...

Bu arada isim ile kurallardan haberin yok sanırım... Saygılarımla...

ersindonmez

14 yıl önce - Pts 07 Nis 2008, 10:27

B etabı başladı ama bildiğim kadarıyla henüz bi gelişme yok bu otobüsler ve minübüsler le ilgili.3aydır da uzaktayım memleketimden nasıl olacak yeni sistem acaba.Kuzeyden ve Güneyden istasyonlara çalışan yeni hatlar mı açılacak var mı bi gelişme.Bide tek umudum minübüsler kalkınca yerine 3kapılı 12mtlik solo veya körüklü otobüsler gelsin Bursa o ufak 2kapılı kasaba Bmclerini haketmiyor.Bursamıza ben o küçük midibus benzeri araçları yakıştıramıyorum doğrusu.

Kemal ARITÜRK
14 yıl önce - Pts 07 Nis 2008, 11:43

Hikmet ŞAHİN tv de söylemişti.Minibüscülere üç kapılı otobüslerden teklif etmişler.

turker ustun

14 yıl önce - Pts 07 Nis 2008, 19:03

Dikkatimi çeken bişey var. Bu günlerde güleryüz beşyol daki istasyonunda bir yoğunluk var. Sizce bu bir işaret olabilir mi?

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara