Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Alper Çolak
15 yıl önce - Cmt 28 Nis 2007, 20:56
Soros: Kadife Devrim'de rol aldım


Ülkemizde bir çok derneğin çalışmalarını bizzat finanse eden Soros Ülkemiz üzerine oynanmak istenen oyunların aslında baş mimarlarından.İşte en basit ispatı Gürcistan'da oynadığı oyunların itirafı...

Alıntı:
Soros: Kadife Devrim’de rol aldım

Ünlü ABD’li spekülatör George Soros, Gürcistan’da 2003 yılında yaşanan Kadife Devrim’de aktif rol oynadığını söyledi.

MOSKOVA - Bir Rus radyosuna demeç veren Soros, Gürcistan’daki devrim öncesinde ve sonrasında aktif rol oynadığını ve maddi destek sağladığını açıkladı. Rusya’nın, Gürcistan’a karşı ekonomik ambargo uyguladığını, enerji hatlarına sabotaj düzenlediğini, doğalgaz vermemekle tehdit ettiğini anlatan Soros, Gürcü hükümetinin tüm bu zorlukları aşmayı başardığını belirtti. Soros 2003’teki ayaklanmanın önemli mimarlarından biri olarak görülmüştü.


Kaynak


umit1
15 yıl önce - Cmt 28 Nis 2007, 21:03

Bay Soros un "Global Sermaye" olarak bilinen yapilanmanin en onemli isimlerinden ve sozculerinden biri oldugunu,bugunki ABD yonetiminin en keskin muhalifi oldugunu ve 2008 yilindaki secimlerde,eger yapilirsa,Global Sermayenin adayi olarak Bay Obama yi one surdugunu belirtmeden gecmeyelim ki taslarin nerelerde oldugu daha iyi anlasilsin.

nebi

15 yıl önce - Pzr 29 Nis 2007, 03:42

1992de spekulasyon ile ingiltereden 1.1 milyar dolar koparmis,

1997de Asyadaki ekonomik krizde buyuk rol oynamis ( malezya ringgit'i uzerine spekulasyon yaparak. Tayland iki yilda toparlanmis)

CIA ile baglantili oldugu soyleniyor,

Parasi Curaçao'da yatiyor, Hollanda antille'lerinde ve bu ulkede olmasi ile paranin kimden gelip nerelere gittigi bilinemiyor.

Daha çok gelismekte olan ulkelerde faaliyet gosteriyor.

Simdi bu adamin ulkemizdeki olan olaylarda parmagi oldugu kesin.

Bu adamdan ne beklenebilir?


Hacegan

15 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 03:05

Sorozun Türkiyede kurduğu vakıflarda faaliyette  ve genelde merkezide Finlandiya

uğurkoç

15 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 03:32

sorosun finanse ettiği Türkiyedeki dernek vs gibi kurmları burdan teşhir edelim bence, bilip bilmeden alet olunmasın.

Yaptırdığı darbeler vsler, 2-4 bin çapulcuyu toplayıp meclis bastırıyor, meclislere güvenlik önlemleri koyulsun, öle meclis basıp milletvekillerine saldıramasınlar.Nesliihaan
14 yıl önce - Cmt 15 Eyl 2007, 16:08

Alıntı:
sorosun finanse ettiği Türkiyedeki dernek vs gibi kurmları burdan teşhir edelim bence

Bence de. İçimizdeki düşmanları bilelim.
Alıntı:
Şu ana kadar Soros tarafından Türkiye'ye yatırılan paranın rakamı net değil. Çünkü açıklanmıyor. Ancak birtakım iddialar var: Geçen yıl 1 milyon 73 bin dolar para fonlandığı gibi. Açık Toplum Enstitüsü 5 amaç için çalışıyor. Bunlar siyasi reform, AB, medya, cinsiyet, bölgesel eşitsizlikler ve sivil toplum. Dolayısıyla Türkiye'de bu alanda faaliyet gösteren kurumların bu fonlardan yararlandırıldıkları biliniyor. Açık Toplum Enstitüsü'nün danışma kurulunda yer alan isimlerin temsil ettiği kurumlar, aslında bu paraların hangi kurumlara dağıtıldığını da gayet iyi ortaya koyuyor. Öncelikle şunu belirtmek gerek. Soros'un fonlarından en fazla yararlanan kurum TESEV. Can Paker'in başında olduğu kurumun birçok çalışmasına destek veriliyor. Zaten Paker, Tempo'ya yaptığı açıklamada desteğin kimlere gittiğini de açıkladı. Bu kurumların isimleri şöyle: TESEV, Açık Radyo, Açık Site, Bianet, Umut Vakfı, AÇEV, Tarih Vakfı, Avrupa Hareketi.
http://www.tempodergisi.com.tr/toplum_politika/04690/

Alıntı:
George Soros'un kurduğu Açık Toplum Enstitüsü, Türkiye'de de birçok projeye destek veriyor. Özellikle ne tarz projelere fon ayrılıyor?

TESEV Başkanı Can Paker: 60'a yakın ülkede, açık toplum idealine yönelik proje ve etkinlikleri destekliyor. Açık Toplum Enstitüsü, Türkiye'deki çalışmalarına 2001 yılında başladı. O zamandan bu yana, engelli haklarından namus cinayetlerinin önlenmesine, eğitim reformundan sivil toplumun güçlendirilmesine, Avrupa Birliği sürecinden insan haklarına kadar 86 önemli projeye yaklaşık 7 milyon dolar destek verdik. Kimsenin aklına gelmeyen birçok projeyi fonluyor, destekliyoruz. Körler için İnternet Kütüphanesi Projesi, Türkiye'de Orta Sınıf Araştırması, Herkes için Adalet Projesi, Türkiye'de Kültürel Çeşitliliğin Fotoğraflanması Projesi ve Türkiye'nin Üyeliği Konusunda Avrupa Birliği Ülkelerindeki Tartışmalar Araştırması gibi projeler...
http://www.patronlardunyasi.com/news_detail.php?id=23660

Ah canım, ne iyi insanlar! Yedik biz de... Böylece kimlerden uzak durmamız gerektiğini tekrarlamış oluyoruz: TESEV, Açık Radyo, Açık Site, Bianet, Umut Vakfı, AÇEV, Tarih Vakfı, Avrupa Hareketi, Açık Toplum Enstitüsü. Alıntı yaptığım röportaj Hrant Dink'in öldürüldüğü gün yapılmış, Can Paker'in telefonları susmamış o gün, "Aman dikkatli ol!" diye.

George Soros... Adamın suratından kötülük akıyor.


erkan
13 yıl önce - Prş 01 Oca 2009, 05:26

Alıntı:
Enstitü kapandı, 'Açık Toplum' vakıf oldu


'Farklı Olmak-Din ve Muhafazakârlık Ekseninde Ötekileştirilenler' araştırması ile eleştiri oklarını üzerine çeken Açık Toplum Enstitüsü Türkiye Temsilciliği dün faaliyetlerine son verdi.Anadolu'da muhafazakâr kesimlerin laiklere 'mahalle baskısı' uyguladığını savunan araştırmanın mimarı olan enstitü, çalışmalarını bundan sonra vakıf çatısı altında sürdürecek. Kuruluşun kapatılışı, "Ağustos 2001'deki kuruluşumuzdan bu yana, uluslararası vakıflar ağının Türkiye temsilciliği olarak sürdürdüğümüz faaliyetlerimize, 31 Aralık 2008 tarihi itibarıyla son veriyoruz." şeklinde ilan edildi. Hakan Altınay'ın genel sekreterliğini yü- rüteceği Açık Toplum Vakfı'nın yönetim kurulunda Can Paker, İshak Alaton ve Murat Sungar yer alacak. 9 kişilik danışma kurulunda ise bu isimlerin yanı sıra, Temel İskit, Şebnem Karauçak, Nurcan Baysal, Eyüp Can ve Suat Aksoy görev yapacak.

Enstitüden yapılan yazılı açıklamada, 7 yıllık süre içinde 11 milyon doları aşkın destek sağlayan kuruluşun faaliyetlerini bugünden itibaren 'Açık Toplum Vakfı' olarak sürdüreceği bildirildi. Enstitünün Türkiye Direktörü Hakan Altınay, değişikliğin son yaptırdıkları araştırmaya yönelik tepkilerle ilgisinin olmadığını söyledi. Vakıf olmaya iki yıl önce karar verdiklerini anlatarak, "Uluslararası bir kuruluşun temsilciliği anlaşılır değildi, tamamen yerli bir formatla daha iyi anlaşılacağımızı düşünüyoruz." dedi. Uluslararası Açık Toplum Enstitüsü Ağı ile çalışmaya devam edeceklerini belirten Altınay, yaptıkları işlerin değişmeyeceğini vurguladı.

Daha önce Soros Vakıf Grubu içinde faaliyet gösteren Açık Toplum Enstitüsü, 1 Ocak 2009 tarihinden itibaren 'Açık Toplum Vakfı' adını alacak ve mütevelli heyeti, yönetim kurulu, danışma kurulu ile vakfiyesi tamamen yerli olacak. Vakıf, tamamen yerli bir hale getirilse de ünlü işadamı Soros'tan destek almaya devam edecek. Aynı tür araştırma ve projelere imza atmayı sürdürecek. Hakan Altınay'ın genel sekreterliğini yürüteceği vakfın yönetim kurulunda Can Paker, İshak Alaton ve Murat Sungar yer alacak. 9 kişilik danışma kurulunda ise aynı üçlünün yanı sıra Temel İskit, Şebnem Karauçak, Nurcan Baysal, Eyüp Can ve Suat Aksoy görev yapacak.

Raporun iki talihsiz yanı var


Açık Toplum Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Can Paker, 'mahalle baskısı' tartışmasını alevlendiren 'Türkiye'de Farklı Olmak-Din ve Muhafazakârlık Ekseninde Ötekileştirilenler' isimli araştırmadan rahatsızlık duyduğunu söyledi. Burç FM'e konuşan Paker, "Bu raporu desteklemek, enstitünün aynı görüşte olduğunu belirtmez." dedi. Araştırma grubunu 'fevkalade marjinal' olarak nitelendiren Paker, raporun iki talihsiz yanı olduğunu vurguladı. Ardından şöyle konuştu: "Birincisi bu rapor Türkiye genelinde böyle bir baskı vardırı gösteremez. Yanlış yorumlamaya açık olması Binnaz Toprak'ın hatasıdır. Kamuoyuna sunuluş tarzı açısından problemli bir rapor. İkinci talihsizlik; biz bu raporla birlikte 'Türkiye'de elitler niçin tahammülsüz?' diye bir araştırma yaptırmıştık. İki raporu aynı zamanda çıkaracaktık. Fakat elitler raporu gecikti. Türkiye'de muhafazakârlık artmıyor, azalıyor. Gülen hareketi içerisinde olmayanların ticaret yapamadıkları iddiasını da kabul edemem. Küreselliğe açılmış bir Türkiye'de bu olamaz."


http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=790574&a ...vakif-oldu


ahmet1965
5 yıl önce - Sal 18 Nis 2017, 16:39

Alıntı:
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabında yaptığı açıklamada 'Gezi olaylarının arkasında Soros'un olduğunu' ifade ederek "Soros'un şu günlerde Türkiye'ye gelmesi tesadüf olamaz. Yeni Gezi organizesi için gelmiş olması en muhtemel ihtimal" dedi.
Gökçek ayrıca Soros'un Türkiye seyahatinde kimlerle görüştüğünün önemli olduğuna dikkat çekti.
TÜRKİYE GENELİNDE SOKAK ÇAĞRILARI
16 Nisan gecesi referandum sonuçlarının meşru olmadığını iddia eden çok sayıda 'hayırcı' özellikle İstanbul'un Beşiktaş ve Kadıköy ilçelerinde sokağa dökülerek slogan atmıştı.
Bu kişiler şimdilerde sosyal medya üzerinden ülke geneline yayılan sözde protesto gösterileri organize etmeye başladı.

Melih Gökçek sosyal medya hesabından yukarıdaki paylaşımları yapmış.Anlaşılan o ki Soros ve şer taifesi yeni tezgahlar peşinde..Devletimiz bu Soros denen adam ülkemizde ise eğer çok iyi takip etmeli ve ihtimal dahilindeki kalkışmalara,provakatif eylemlere karşı uyanık olmalıdır.Gerekeli müdahale planları, programları hazır olmalıdır..


mehmet999
5 yıl önce - Sal 18 Nis 2017, 18:25

Soros geldiyse imkbdeki hisselerini satmak için gelmiştir.

Burç

5 yıl önce - Sal 18 Nis 2017, 18:28

Tam aksine, bugün borsada yükseliş var.
Zaten çağımızda hisse alıp satmak için kalkıp o ülkeye bizzat gitmen gerekmiyor.
Ayrıca "İMKB" diye birşey artık yok, ismi "Borsa İstanbul" olarak değiştirildi, 4 sene önce.sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET