Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
bülent eco
15 yıl önce - Cum 13 Tem 2007, 18:48
durak yerleri

dostlar,

edirnekapı bölgesinde yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi vermek isterim. edirnekapı çelik köprüsünün altında durak planlanıyor. ancak şu an için metrobus hattının o bölgeye doğru ilerletilmesi biraz zor en azından zaman açısından ancak fotoğraflardan anlaşılacağı gibi bu bölgenin geniş olması sadece metrobus için değil bu bölge trafik yoğunluğunu fazla olmasından dolayıdır. her iki yön için en az 4 şerit karayoluna 1 şerit metrobusa bırakılacak şekilde imalat yapılıyor. cevizlibağdan edirnekapıya metrobus yolunu getirmek esas amaç ama d100 düzenlemesi yapılması gerekiyor bu bölgeye ulaşana kadar. bu bölgede bulunan şehitlikler, tarihi eserlere zarar vermeden aynı zamanda kamulaştırmanın minimum olmasını sağlayarak halletmek ve imalat parasını bulmak biraz zaman istiyor.

abhazyalı ugur
15 yıl önce - Cum 13 Tem 2007, 18:52

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=43967& ...p;start=30
Edirnekapı ile ilgili son resimleride burda görebilirsiniz daha dün cekildi

Ahmet Bengüer
15 yıl önce - Cum 13 Tem 2007, 22:10

Alıntı:
Sahil kısmında yapılabilecek bir çevre düzenlemesiyle, bu alandan kolaylıkla Ayvansaray motor iskelesine ulaşılıp, Üsküdar' a denizyoluyla aktarma imkânı da sağlanabilir.

Bu çok güzel bir fikir, aynı zamanda Eyüp'ten gelen otobüslere aktarma yapıp  
sahilden Unkapanı ve Eminönü'ne ulaşım da çok kolaylaşıyor. Sahil yolunun
Ayvansaray- Unkapanı arası tıkandığını pek görmedim, Küçükpazarı geçtikten sonra
Yeni Cami'ye yaklaşıldığında tıkanabiliyor ama zaten Eminönü'ne gelmiş oluyorsunuz.

Üstad fikrine katılıyorum ancak bir sıkıntı var.Bu sıkıntıda Avyansaray'dan Üsküdar'a gitmek isteyen birisinin 40 dakikada Üsküdar'a gideceğidir.Bu da bana çok mantıklı gelmiyor.Çünkü bu hatta çalışan deniz araçlarının hemen hemen uğramadığı iskele yok.

Ahmet Bengüer
15 yıl önce - Cum 13 Tem 2007, 22:11

Alıntı:
Sahil kısmında yapılabilecek bir çevre düzenlemesiyle, bu alandan kolaylıkla Ayvansaray motor iskelesine ulaşılıp, Üsküdar' a denizyoluyla aktarma imkânı da sağlanabilir.

Bu çok güzel bir fikir, aynı zamanda Eyüp'ten gelen otobüslere aktarma yapıp  
sahilden Unkapanı ve Eminönü'ne ulaşım da çok kolaylaşıyor. Sahil yolunun
Ayvansaray- Unkapanı arası tıkandığını pek görmedim, Küçükpazarı geçtikten sonra
Yeni Cami'ye yaklaşıldığında tıkanabiliyor ama zaten Eminönü'ne gelmiş oluyorsunuz.

Üstad fikrine katılıyorum ancak bir sıkıntı var.Bu sıkıntıda Avyansaray'dan Üsküdar'a gitmek isteyen birisinin 40 dakikada Üsküdar'a gideceğidir.Bu da bana çok mantıklı gelmiyor.Çünkü bu hatta çalışan deniz araçlarının hemen hemen uğramadığı iskele yok.Bu da zaman kaybı anlamına gelmektedir.

Mustafa Noyan

15 yıl önce - Cum 13 Tem 2007, 22:32

Alıntı:
Üstad fikrine katılıyorum ancak bir sıkıntı var.Bu sıkıntıda Avyansaray'dan Üsküdar'a gitmek isteyen birisinin 40 dakikada Üsküdar'a gideceğidir.Bu da bana çok mantıklı gelmiyor.Çünkü bu hatta çalışan deniz araçlarının hemen hemen uğramadığı iskele yok.Bu da zaman kaybı anlamına gelmektedir.

Avcılar Topkapı metrobüs hattını kullanacak yolcular Anadolu Yakasına geçmek için Topkapı'dan tramvay hattını kullanırlarsa 30 dakikada Eminönü'ne oradan 20 dakikada Üsküdar'a geçebileceklerine göre, aynı sürede tek aktarmayla Haliç Hattı fena bir alternatif değil, özellikle kalabalık saatlerde Boğaz Köprüsünü otobüslerle geçmekten daha hızlı bir çözüm olabilir;
aslında önemli olan hepberaber alternatif üretmek; yeter ki yolcu bu tür bağlantıyı benimsesin, yolcu sayısı artsın, o zaman kolaylıkla
"Ayvansaray- Kasımpaşa- Eminönü- Kabataş- Üsküdar"
ek seferleri başalatılıp, Haliç hattında sefer aralığı yarım saate indirilebilir.

adnanu
15 yıl önce - Cmt 14 Tem 2007, 17:08
edirnekapı durağı hk.

üstatların  dediği  gibi  edirnekapı
köprüsü   altına   yapılacak   metrobüs   durağı  ,
harika   bir  entegrasyonu  beraberinde  getirir,
hatta   metrobüs açılışı   beklenmeden  yapılacak
bu  durak  hemen  hizmet  vermeye   başlayacağı  
için  metro-otobüs   metro-metrobüs  ,gibi
birçok  farklı   seçeneği  birarada  sunacağından  dolayı,
hem  hızlı  hemde  alternatifi  çok  fazla  
olur  .
kolay   gelsin..........................

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Çrş 18 Tem 2007, 15:07

Edirnekapı da yapılması greken metrobüs durağı konusunda hemfikiriz.Yıllardır düşnürdüm İETT durağı niye yok diye.Ama metrobüs bir fırsatı da beraberinde getirdi.

Fatih Can
14 yıl önce - Pzr 16 Eyl 2007, 18:04

Simdi bu goruntudeki yerdeki orta bolum metrobus icin tamamlanmis yol mu acaba?Cevizlibagdan- Ayvansaraya kadar olan kisimda bir gelisme var mi? Hattin mecidiyekoye uzatilmasi cok uzun surmez sanirim cunku kopru ve kopru-okmeydani arasi yollar epey genis burada sadece ayirma islemi yapilacak denilmisti.

kaan_34
14 yıl önce - Pzr 16 Eyl 2007, 18:06

Anadolu yakası tarafı inşaatı hat açıldığı gün başlayacak

OzanEmre

14 yıl önce - Pts 17 Eyl 2007, 00:22

Alıntı:
Simdi bu goruntudeki yerdeki orta bolum metrobus icin tamamlanmis yol mu acaba?

Resimde gösterilen yer Zeytinburnu-Kabataş Tramvay hattı . Metrobüs E-5'te

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
E-5 Bahçelievler Metro Durağı Üstüne Metrobüs Durağı Yapılmalı

sayfa 5
ANA SAYFA -> ULAŞIM