Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Sedat_85g

11 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 23:17
İstanbul Metrobüs: Topkapı-Ulubatlı-Edirnekapı-Ayvansaray Arası İnşaat Çalışmaları

1 Hafta kadar önce Topkapı-Edirnekapı arası şerit genişletme işlerine başlandıgını zannediyorum ki Topkapı'daki Postane binasının yanındaki köprü genişletilmeye başlanmış durumda kazıklar çakılıyor....

Edirnekapı Tüneli de sonbahar a kadar bitecek sanırım. Seneye bu zamanlar Edirnekapı Çobançeşme arası yanyollarıyla ve Metrobüs ile hizmete açılacak olsa gerek...

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Cmt 28 Nis 2007, 00:14

"Edirnekapı-Ayvansaray" arasındaki yol da; 4+4 araç akışı ve 1+1 Metrobüs yolu için rezerve edilmeye başlıyor galiba. Çünkü sağ cephedeki yarda kısmî traşlamalar var ve Edirnekapı-Şehitlik üstgeçidinin altı, geçiş bandına uygun bir şekilde inşa ediliyor. Bu kısımda herhalde servis yolları 2 yerine birer şerit olarak gerçekleştirilecek. Ama, asıl trafik akışına dokunulmayacak.

Akın KURTOĞLU

Mehmet Kasım eski
11 yıl önce - Cum 04 May 2007, 10:50

Bayılıyorum bu sitedeki aradaşların gözü açıklığına yahu.

Benim işyerimin önünde  başlayan çalışmayı anında siteye taşıyorlar.Ayvansaray Köprüsünden Edirnekapıya doğru oto korkuluk çakma işi var.Zaten daha önce Edirnekapı-Çağlayan arası 6 şerite çıkarılmıştı.Sadece düzenleme yapılacak o kadar.

Fatih Can
11 yıl önce - Cum 04 May 2007, 21:11

Acaba Ataturk koprusunun hangi seritleri kullanilacak metrobus icin, kopruden sonra da Caglayana kadar genisltilme yapilabilir alan var o kisimda. Asil onemli olan su ki araclara ait herhangi bir ihale vs oldu mu yani yetisir mi mayisa araclar yoksa citarolar ile mi baslar dersiniz seferler sanirim hic durak yapilmadi henuz degil mi. Bu hat mecidiyekoy-avcilar arasi tamamen acildiginda cok verili olacaktir diye dusunuyorum metrodan daha sihhatli ucuz hizli ve merdiven inme vs gibi problemleri yok. Bence bu tarz araclar metroya gore cok avantajli ozellikle banliyo sehir baglantilarinda. Metra sehir ici ana arterler icin sart sadece diye dusunuyorum.

Burç

11 yıl önce - Cum 11 May 2007, 10:27

Cevizlibağ'dan sonrasının genişletme çalışmaları :
E-5'in iki tarafına 1'er şerit ekleniyor, Ayvansaray tüneli de aynen 1'er şerit genişletildi.

(+) Topkapı minibüs son duraklarında yeni eklenen köprü

(+)

Mehmet Kasım eski
11 yıl önce - Cum 11 May 2007, 17:40

Bugün bende obölgeden geçtim.Cevizlibağdan Anıt Mezara doğru yan yolu açıyorlardı.Umutla bilgi levhasına baktım : Mecidiyeköy-Cevizlibağ arası yazar diye .Ama maalesef 2.etap çalışmaları değil bu çalışmalar.

Topkapı-K.Çekmece Arası çalışmaları.....

abhazyalı ugur
11 yıl önce - Sal 15 May 2007, 14:35

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/AnaSayfa
şantiye kamera görntüleri de canlı canlı seyredebilirsiniz
köprü çalışmasını

tolginho

11 yıl önce - Cmt 19 May 2007, 09:35

Son bilgilere göre yakın zamanda Metrobüs projesinin ilk etabının Avcılar'a kadar uzatılması onaylanmış. Bu hat okulların açılmasıyla birlikte hizmete alınacak deniliyor. Mehmet Beyin dediği gibi Mecidiyeköy bağlantısı ikinci planda düşünülüyor.

Tolga KAPROL

mehmetkoru
11 yıl önce - Pzr 27 May 2007, 16:46

26 Mayıs Tarihli Cevizlibağ Edirnekapı arası Yol genişletme çalışmaları.

(+)

(+) [Topkapı Mecidiyekoy Yan Yoll]

[url=http://wowturkey.com/t.php?p=/tr153/mehmetkoru_TopkapiMecid_Yan_Yol1.jpg]

(+)

(+)

(+)

Semih Yaşar

11 yıl önce - Pts 28 May 2007, 00:23

Mehmet Bey

fotoğraflar için teşekkürler , bu çalışma sonunda birer şerit ilave edilecek gibi görünüyor,
bu durumda Cevizlibağ'dan sonra yanyol uygulaması bitecek ve  E-5
3+1 şerit olarak devam edecek diyebilir miyiz?

bu arada arabanızın markası Opel mi?

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM