Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
123 ... 111213   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

"nereden" kısmına doğru düzgün cevap vermeyenlerin hakkı kaldırılsın mı?
Evet, hakkı kaldırılsın 65.4%  65.4%  [389]
Hayır, isteyen istediğini yazsın 34.6%  34.6%  [206]
Toplam Oy : 595

Burç

9 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 14:27

Kusura bakmayın, başlık biraz garip oldu ama başka nasıl yazacağımı bilemedim.

Biliyorsunuz sitede sadece kendi yüz resimlerimizi avatar olarak kullanıyoruz,
ayrıca gerçek isimlerimizin anlaşılacağı kullanıcı isimleri seçiyoruz ve bunlar bence çok
pozitif katkılar sağlıyor siteye.

Avatarın altında bir de "nereden" kısmı var. Cevap vermek zorunlu değil.
Bu soruya cevap vermeyenlerin nereden oldukları görünmüyor.
Cevap verenler ise gittikçe amacının dışında yazılar yazmaya başladı bu kısıma.
Doğru cevap verenler sanki aptalmış gibi bir durum oluşuyor mu acaba?

sitede bir başlıkta arka arkaya gördüğüm gerçek örnekler vereyim :

Nereden: bEn bİr mÜltEcİyİm...
Nereden: Yıldız Savaşları A Takımı
Nereden: ÇANKAYA LAİKTİR LAİK KALACAK!!

bunlar gibi çok örnek var, internet sitelerinden, fotoğraf makinelerine kadar
çeşitli mesajlar eklenmiş. Beni şahsen çok rahatsız etmiyor ama
dediğim gibi diğer arkadaşlara haksızlık mı oluyor diye düşündüğüm için bir oylama yapalım dedim.

Kemal Bayır
9 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 14:39

Ciddiyeti, kuralları, ağırbaşlılığı nedeni ile mensubu olmakla öğündüğümüz
wowTURKEY'de, yazdığı satırlarla birlikte, avatarındaki fotoğrafı ve verdiği
doğru tanıtımları ile (ki buna nereden olduğu da dahil) pek çok dost edindik.

Gayri ciddiliğe müsamaha göstermeyen tutumu ile sahifelerinde "geyik"
muhabbetlere izin vermeyen sitemizin daha başta "rumuz" ve "nereden" tanımlarına
ciddi cevap vermeyenlere ilgisiz kalması ile saygı duyduğumuz ve korunmaya çalışılan
imajına halel gelir inancındayım.

Bu kararı desteklemekteyim ve muhatabımın bana karşı dürüst olduğunu bilmek isterim.

Teşekkürler Burç.

En son Kemal Bayır tarafından Cum 27 Nis 2007, 14:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

gülşen etişken
9 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 14:42

Benim fikrimce kaldırmaya gerek yok.Bu çok rahatsız edici birşey değil kanımca.
Cevaplamak da zorunlu değilse cevaplamayanlar da cevaplayanlara haksızlık etmiş olurdu.

yasar_gul

9 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 14:43

Aslında haklarının kaldırılması biraz ağır olabilir diye düşünüyorum.Ama bu konuda değişik alternatifler yapılabilir.Mesela ; Site Kurallarında nasıl gerçek isim zorunluluğu var ise NEREDEN kısmını da aynı şekilde zorunlu yapılabilir.O yazılanlar hatamıdır ?- Evet tabiki hatadır bana göre.Ama herkesin hataları olabilir ve bu şekilde bir ceza bana göre çok ağır  Bu yüzden oy kullanmamayı tercih ediyorum.
Saygılarımla...

Yavuz Erel
9 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 14:45

Bu sitedeki ağırbaşlı ve ciddi yapı beni cezbetti ve o nedenle hergün ziyaret etmeye çalışıyorum. Nereden ? sorusuna verilen cevap tanışma ve dayanışma adına da çok yararlı. Nitekim üyeler gruplar oluşturup bir araya geliyorlar. Dahası birbirimize gerektiğinde acilen  yardımcı olmak adına çok önemli: Mesela bir kan ihtiyacında çok hayati bir durum.
Yeni bir katılımcı olarak nereden ? sorusuna abuk subuk cevap verenleri uyarmak şart.
İlle de cevap vermeyip boş bırakana da diyecek sözüm yok.

Armağan Örki
9 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 15:28

Hak alınsın iddiasında haklı olunabilir; ancak ben Şırnak yazarsam doğruluğunu kim bilebilir?
Kullanıcı adım, nereden olduğum, mesleğim (ilgi alanlarını geçiyorum) bilgilerinin doğruluğunu kanıtlamak ilk anda çok zor...
O hâlde, buluşmalara katılıp bir denetçi ile yüzyüze tanışana dek avatar, nereden olduğu bilgisi ve meslek gizli tutulsun. Tanışma gerçekleşene dek kullanıcı adı ile yetinilsin...
Ör:/ Yıldız Savaşları A Takımı ne kadar ciddiyetsiz görülüyorsa, yanlış bilgi de o kadar olumsuz bir etkidir bence...

sonnur
9 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 15:32

Nasıl uyduruk rumuzlar kullanılamıyorsa bu kısmada 'ya gerçek yazılsın yada boş bırakılsın 'maddesi konulabilir.Böylece amacından da sapmamış olur diye düşünüyorum.

Kemal Bayır
9 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 15:57

Kıymetli Armağan
Alıntı:
ancak ben Şırnak yazarsam doğruluğunu kim bilebilir? Kullanıcı adım, nereden olduğum, mesleğim (ilgi alanlarını geçiyorum) bilgilerinin doğruluğunu kanıtlamak ilk anda çok zor...

İleri teknolojinin yaşandığı günümüzde, şehir değil, nokta vuruş bile yapılabiliyor iz sürülerek.
Ama, bu sanal ortamda, sıcak, samimi içten yakınlıklarını esirgeyecek olanlara,
fazla birşey söylemeye gerek yok. Sanal ortamın sanal kişileri olarak tabii ki istedikleri yerde gezinebilirler, sakıncalı buldukları gerçeklerini açıklamak zorunda değiller.
Alıntı:
O hâlde, buluşmalara katılıp bir denetçi ile yüzyüze tanışana dek avatar, nereden olduğu bilgisi ve meslek gizli tutulsun. Tanışma gerçekleşene dek kullanıcı adı ile yetinilsin...

Herhangi bir üyenin herhangi bir toplantıya katılmasının imkansızlığı gözardı edilmemelidir.
Veya bu katılımın gerçekleşmesinin çok uzun bir süre alabileceği göz önüne alınmalıdır.
Alıntı:
Ör:/ Yıldız Savaşları A Takımı ne kadar ciddiyetsiz görülüyorsa, yanlış bilgi de o kadar olumsuz bir etkidir bence...

Hiç bir yeri belirtmemek, örnekteki gibi belirlemelerden çok daha yakışık alır, derim.

Reklamesut

9 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 16:08

Eğer soru nereden ise, bu soruya verilmesi gereken cevap İstanbul'dan, Ankara'dan, Stockholm'den... vs. olmalıdır.

Nereden kısmında;
"Ak akçe kara gün içindir",
"Küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk",
"Neremi neremi, gözlerimiiii..."
gibi cevapların bulunması siteyi komik duruma düşürüyor.

Süha
9 yıl önce - Cum 27 Nis 2007, 16:18

nereden kısmı sadece illerden yada ülkelerden oluşan bir listeden oluşabilir bazen gereksiz gibi gözüksede memleketlimiz olduğunu yada nerden aramıza katıldığını anlıyoruz.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 111213   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET