Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
prensofpers_
9 yıl önce - Pts 12 May 2008, 14:29

kocaeli kenti çok rahatlıkla bu stadı yapabilir sadece sanayi tesislerinden bağışlar alınsa ki bunu büyükşehir istese yapabilir bu stadın parasınından bile fazla para toplanır.zamanında bunların örnekleri var zaten sefa sirmen eğer gelecek seçimlerde gelirse bu stadı yapacağını söyledi.eğer ağzından bu söz çıkmışsa o stat yapılacak demektir.

mdemirer
9 yıl önce - Pts 12 May 2008, 14:59
Yeni stad

Kocaelindeki sanayi kuruluşlarından destek almanın hiçte kolay olmayacağını düşünüyorum. O paraları kazanmak ve daha fazla kar elde etmek için bu firmalar çok çaba gösteriyor. Belki verdikleri verginin bir kısmını devletin ve belediyenin izniyle bu şehrin takımına verebilirler. Ama en önemli gelir superlig havuzundan gelecek..bir de çok iyi sponsorluk anlaşmaları yapabilirsek seneye ciddi gelirimiz olacaktır.

Stad konusunda çok karamsar görünmek istemem ama neden herkes Sefa Sirmen'e konuyu endeksliyor? Stadı yapan olduktan sonra kim yaparsa yapsın ne önemi var?
Kocaeli'ye yakışır bir stad en büyük hayalim, ama sadece futbol stadı olmasını isterim. Tribünlerin sahaya sıfır olduğu, üstü kapalı, kapasitesi 20-25 bin, ses akustiğinin mükemmel olan bir stad..
Arabamla rahatlıkla stada gidebileceğim, eşimi ve çocuğumu götürebileceğim, 10-15 dk önce stadta yerime oturabileceğim bir stad..

prensofpers_
9 yıl önce - Pts 12 May 2008, 15:34

ben sanayi kuruluşlarından bağış toplamanın yeni büyükşehir yetkilerinden sonra çok zor olacağını düşünmüyorum.sadece büyükşehir yöneticileri biraz daha vizyon sahibi olsa gerisi zaten gelir.Artık bu şehirdeki sanayi tesislerinin bu kente birşeyler katma zamanı geldide geçiyor.zaten bunun ilk meyveleri görülmeye başlandı bugünkü yerel basına bakarsak körfezde tüpraş.dubai port ve ereğli demirçelik beraber körfezdeki yarım kalan köprülü kavşak ve yol projelerini kendileri yapacak.bu da gösteriyorki düzgün bir vizyonla bu kentteki dev sanayi tesisleri bu şehire birşeyler yapmaktan kaçmıyorlar.

Murat Caner
9 yıl önce - Pts 12 May 2008, 15:47

Alıntı:
öyle tesis ve stad yaptıktan sonra Kocaelispor düşer, Bank Asya 1. liginde oynamaya başlarsa maçları izlemeye kaç kişi gider onuda söylersen sevinirim..

Eğer iyi okursaydınız yanlızca ayak topu oynanan bir alandan söz edilmediğini anlardınız.

Beni Kocaelispor Ayaktopu Takımı değil tüm Kocaelili Spor Severler ilgilendiriyor. Bisiklet altyapısı en iyi illerden biri Kocaeli. Ayrıca alantopu ve güreş konusunda da gelecek vaad ediyor.

prensofpers_
9 yıl önce - Pts 12 May 2008, 15:55

KOCAELİDE sporun her alanında tesislerimiz diğer illere göre gayet iyi hatta bir çok alanda sadece kocaeli gibi şehirler var mesela buz hokeyinde yine türkiye şampiyonu kocaeli oldu buz pateni keza öyle sağolsun büyükşehir ilin bütün kesimlerine halı sağ gibi futbol sahaları ve basketbol sağları yaptı bisikletle gezebilmek için onlarca km uzunluğunda sahil yolları yapıldı yani kocaeli sporun her alanında var futboldada 10 yıl evvel türkiyenin en lüks tesisleri bizdeydi ama artık revize egilmesi lazım bu yuzden bu stat projesi bence çok önemli ve bu kent bu stadı çok rahat yapar.yeterki istesin.

mdemirer
9 yıl önce - Pts 12 May 2008, 15:58
Yeni stad

İyi de konu yeni stad yapılması...Sizinki KS spor akademisi kurmak fikri..fikirleriniz güzel ama çok abartılı geldi bana..bu benim görüşüm..
Ben sadece orta ölçekli, modern ve çok abartılı olmayan bir futbol stadı isterim..Öteki spor tesisleri de kurulsun tabi..ama gerçekçi olmak lazım..

prensofpers_
9 yıl önce - Pts 12 May 2008, 16:03

yapılacak stat enaz 30-35 kişilik olmalı onun altında bir seyirci kapasitesi için yapılan stad 10-15 yıl sonra atıl duruma düşer kocaeli bugün 1,5 milyon 2020 yılına kadar 3 milyon olmasını planlıyor büyükşehir bu göçle bu hedef çok abartılı değil o nedenle bu stad kocaelinin büyüklüğüne ve zenginliğine yakışır bir stad olmalı.

ertugrul_112233
9 yıl önce - Sal 13 May 2008, 13:25

bence fotoğraflar söze gerek bırakmıyor.yapılması düşünülen stat bu şehre küçük bile gelir.

emre alb
9 yıl önce - Sal 13 May 2008, 15:08

Stadı Kocaelispor yönetimi yapmalı. Tabi ki kendi imkanları buna el vermez, ama mevcut stad arazisi değerlendirilerek, belki Belediye'nin tahsis edeceği bir alana kent kamuoyunun ve sponsorların desteği ile güzel bir tesis inşa edilebilir. Karaosmanoğlu'nun "Kocaelispor'la işim olmaz" dediğini unutmayın. Ben kendisini asla ihanetle suçlamıyorum ama, neyi niye söylediğini bilmeden söylenmiş, çoğu zamanki gibi boş sözlerdi o sözler. Amatör sporların desteklenmesi gerektiği düşüncesinden yola çıkarak söylemişti böyle bir şeyi, ama şunu bilmiyor ki bir Büyükşehir Belediye Başkanı'nın görevi kentin sorunlarını çözmekten öte, kenti ileriye götürmek, çıtayı yükseltmektir ki Kocaeli'nin bu anlamdaki en önemli dinamiği Kocaelispor'dur. Bunu bilmeyen bir Başkan'dan bu projeyi üstlenmesi ve bitirmesi gibi bir şey beklememek gerekir. Harekete geçmek için geç kalınıyor, bence hemen kamuoyu oluşturulmalı ve bu konu kapsamı geniş olarak tartışılmalı.

cenk4174
9 yıl önce - Sal 13 May 2008, 15:23

sayın büyükşehir belediye başkanımız geçte olsa bu kentte siyaset yapan kişilerin kocaelispor a destek olması gerektiğini anlamış olmalıki fotolardan da görüldüğü üzere otobüste futbolcularla beraber halkı selamlıyor.Kocaeli ye yeni bir stat şart bunun içinde en büyük görev büyükşehire düşüyor sanayi kuruluşlarından destek alınarak bu stat çok kısa zamanda bu kente yapılır.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET