Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ahmet TEZCAN

12 yıl önce - Sal 24 Nis 2007, 22:21
Kocaeli - İzmit Yeni Stadyum


Uzun süredir yeni stad için yer arıyan Kocaeli büyükşehir belediyesi Uzunçiftlik'de belirlenen alana yapılmasına karar verdi. Türkiye futbol federasyon temsilcileri ve projeyle yakından ilgilenen Hollanda-Finlandiya ortaklığındaki firmanın temsilcileri Uzunçiftlik'teki araziyi gezip proje detayları için çalışmalara başladılar.

ahmetiz
12 yıl önce - Sal 24 Nis 2007, 22:31

evet tezcan arkadasimin dedigi gibi büyüksehirin Mayıs ayında ilk kazmanın vurulabilmesi için çalışmalarda bulunduğu ve şu ana kadar büyük bir ilerlemenin kaydedildiği belirtildi.Çok amaçlı düşünülen stadın kapasitesi 35 bin kişilik olacak.Ayrıca stadın yanına alış veriş merkezi ve eğlence alanları yapılması bekleniyor.İki yılda bitirilmesi beklenen stadın açılış gününe Avrupanın ünlü kulüblerinden LİVERPOOL takımı davet edilecek.

kaynak 23 03.2007 www.kocaelidemokrat.com


En son ahmetiz tarafından Sal 24 Nis 2007, 22:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


kemalcanhakkı

12 yıl önce - Sal 24 Nis 2007, 22:58

yeni stad yapılacak olması sevindirici tabiki uzucu olan kocaelispor un durumu kocaeliye ve kocaelispora hayırlı olsun dileriz takımda bir an once duzelir ve eski gunlerine geri doner

hemen yakında olan Goztepe olayını unutmamak ve ileriye donuk projelerde kocaelisporu nasıl kurtarırızın planlarını yapmaları gerek yonetimin.tamergencel
12 yıl önce - Çrş 25 Nis 2007, 12:17

Tarihinde Türkiye kupası kaldırmış ve süper lige damgasını vurmuş bir takıma da büyük bir stad yakışır.
Kocaelispor'un tesis bakımından herhangi bir sıkıntısı yok. Sefa Sirmen tesislerini yakın zamana kadar Türkiye Milli takımı bile kullanıyordu.
Ama Bir İzmitli olarak Kocaelisporun şu anki durumu beni ziyadesiyle üzüyor. Yanlış transfer politikaları, şu anda takımda lider oyuncu bulunmaması dolayısıyla Super lig hayallari bu sene de suya düştü.
Bu arada düşme hattı ile aramızda sadece 6 puan var.
bu haftaki deplasmandan kesinlikle yenilmeden gelmek zorundayız.


hekimkubilay
12 yıl önce - Çrş 23 May 2007, 14:16

çok güzel bir proje.... artık izbe karanlık kuytu ve adeta tenekeden yapılmış stadlardan terhis vakti geldide geçiyor bile.
 projeye imza atanların ellerine sağlıkorçuncem
12 yıl önce - Cum 27 Tem 2007, 01:49

Kocaelispor Kurumsal Genel Müdürü Mehmet Alkılıç, Kocaelispor için hazırladığı Köy Projesi ve Kocaeli Arena Stadı çalışmasıyla dikkatleri üzerine çekti.

Eylül 2006'da Kocaelispor'da göreve başlayan Alkılıç, 2005'te İstanbul'da oynanan Milan-Liverpool Şampiyonlar Ligi final maçının proje elemanlarından biriydi. Çok yönlü çalışmalarıyla bilinen Alkılıç, İngiltere'deki çalışmaları ve üç üniversiteden aldığı ödül ve burslarla Türk sporunda ismini duyurdu. Bir dönem Londra'da bir spor mağazaları zincirinde kalite yönetimi danışmanlığı yapan Mehmet Alkılıç, Londra Amatör Ligi maçlarında hakemlik de yaptı. Kocaelispor'un herhangi bir şahıs ve belediye desteğine ihtiyaç olmadan nasıl ayakta durabileceğine yönelik projeler geliştiren Mehmet Alkılıç, tesisleşme ve kurumsallaşma adına önemli adımlar attı. Kulübün mali açıdan kalkınmaması amacıyla hazırladığı Arena Stadı projesine Kocaeli Belediyesi'nden destek geldi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Münir Karaloğlu, projeyi görünce hayata geçirme yönünde adımlar atılmasına önayak oldu. Bu amaçla Amsterdam Arena Stadyumu'nun CEO'su ile UEFA stadyum komitesi İzmit'e davet edildi ve projeyi çizdirdi. EVATA ve STELIA firmaları İzmit'e çağrıldı. Şimdiye dek dünyada birçok projeye imza atmış olan bu ortak firmaya belediye 160.000 metrekarelik ve otoban yol bağlantısı üzerinde bulunan arazi tahsis etti. Bu arazinin üzerine keşifler yapıldı, yetki belgeleri verildi. 32 bin kişi kapasiteli çok amaçlı bir stadyum, Kocaelispor A Takım tesisleri, altyapı tesisleri, Kocaelispor Futbol Okulu, Kocaelispor Koleji, Kocaelispor Müzesi, Kocaelispor Sağlık Merkezi ve Kocaelispor Eğitim Vakfı, bu projeye dahil edildi. Kocaeli Arena Stadı hayata geçirildiğinde, kulüp hem mali açıdan büyük ölçüde özerkliğe kavuşacak hem de Avrupa çapında bir stada sahip kulüp olarak isim yapacak. Her şey yolunda gittiği takdirde tesisler ve stadyum için en geç 3 ay içerisinde projeler tamamlanarak temel atılacak ve iki yıl içinde Kocaeli şehri yepyeni bir stada kavuşmuş olacak. İngiltere'de eğitim görürken kendisine maddi ve manevi destekte bulunan işadamı İhsan Kalkavan ile Liverpool Üniversitesi'ne girerken gönderdiği referans mektubundan dolayı Şenes Erzik'e sonsuz minnet duyguları beslediğini ifade eden Mehmet Alkılıç, bu projenin Türkiye'de bir ilk olduğunu ve üç büyük kulübe de örnek olabileceğini söyledi.

KAYNAK: ZAMAN


Çağdaş_101_501

12 yıl önce - Cum 27 Tem 2007, 07:44

Ne diyelim hayırlısı olsun.Ancak,bu stad uğruna Körfez ekibi çok borçlanırsa durum şimdikinden bile vahim olabilir.Onun için gelir-gider bütçesi iyi ayarlanılarak yapılmalıFahri

12 yıl önce - Cmt 08 Eyl 2007, 04:01

Stad projesinden gelisme varmi?

mdemirer
11 yıl önce - Pzr 20 Oca 2008, 18:47
stad


proje neye benzeyecek? görsel bir resim var mı? 35.000 kişilik stad olacak demişsiniz..bence kocaeli için çok ideal bir kapasite belirlenmiş..ilimizin nufusuda bunu rahatlıkla kaldırabilecek kapasitede...ama en önemlisi taraftarı maçlara bağlıyabilmek...bunun içinde kocaelisporun mali yapısını acilen düzeltmesi gerekir..bu kadar zengin bir şehirin insanları bence bunu hakediyor..

emre alb
11 yıl önce - Prş 24 Oca 2008, 21:13

Sadece Kocaelispor için değil, Türkiye'de yapılacak olası uluslararası etkinlikler için de yapılması son derece isabetli olur.

Kaldı ki şu dönem Kocaelispor maddi sıkıntı içinde olsa da satd için kaynak kolayca yaratılabilir, mevcut İsmetpaşa stadı gençlik ve spor müdürlüğü ile anlaşılararak satılır (en az 30 40 milyon dolar eder, Türkkablo'nun arazisi 24 milyon dolara gitti). Stadın ismi de satılabilir iyi bir paraya. Bağış toplanır (bu zor olur diyorum) Gereken kaynağın kalanını da büyükşehir karşılar.

Tabi Kocaelililerin projenin takipçisi olmaları lazım. Büyükşehir olmadan bu iş biraz zor olur. Ki Büyükşehir böyle işlerde hep pasif kaldı. Açıkça söylemek gerekirse Büyükşehir seçimin yaklaştığı şu dönemde halkın gönlünü kazanmak adına böyle bir projeyi destekleyebilir, ve hatta seçimlere kadar yetiştirmeye çalışabilir.

Kocaeli ve Kocaelispor bunları hakediyor, artık bu şehrin yöneticileri bu şehir için gerçek şeyler yapsınlar.sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET