Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
mimar m. karakoç

10 yıl önce - Pts 23 Nis 2007, 19:20
Bursa Yıldırım- Akçağlayan Konutları

Akçağlayan bahçeli evleri;
  Yıldırım ilçemiz,  Akçağlayan mahallesi; kaplıkaya ile Teleferik arasında devam eden çiçek caddesi üzerinde eski odun depolarının yan tarafındadır. Oksijen bakımından bol olan bir noktadadır.
Proje Yıldırım Belediyesince hazırlatılmış Anıtlar kurulundan onaylatılmış özgün Bursa mimarisini andıracak şekildedir.
   774 konut bahçeli nizam 3 veya 4 katlı yapılar planlanmıştır. Bunlardan 60 adedi ikiz villa,
diğerleri 1+1, 2+1, ve 3+1 şeklinde yapılacaktır. 1+1 dışında her dairenin müstakil bahçesi mevcuttur. Komşuluk ilişkileri ve doğal ortam ön planda tutularak planlanmıştır.  İçinde; okul, cami, sağlık ocağı, bakkal, berber, kahve, alışveriş merkezleri, açık ve kapalı otoparklar ile  anfityatro yer alacaktır. 301.000m² alan üzerine planlanmıştır. Bu alanın 140.000 m² si Yıldırım Belediyesince kamulaştırılmış ve TOKİ ye devredilmiştir. Alanın az bir bölümü de Bursa Büyükşehir belediyesi ve BUSKİ ye ait olup TOKİ ye devredilmiştir. TOKİ Ankara'da ihalesini yapmış ve ŞENTÜRKLER A.Ş. (BURSA) işin ihalesini almış ve 11.04.2007 de yer teslimi yapılmıştır.  İnşaat firması yer teslimini yaptıktan sonra şantiyesini kurmaya başlamıştır.  
  TOKİ ye kalacak daireler inşaat başladıktan belli bir süre sonra talep alma ve kura çekme şeklinde satışını yapacaktır.
  Yıldırım Belediyesine kalan 169 daireyi, inşaat ruhsatı alıp kat irtifakı kurulduktan (inşaat işleri devam ederken)  sonra 2886.maddeye göre açık artırma sureti ile Encümende satışı yapılacaktır.
  Satış ile ilgili bilgiler (yildirim.bel.tr) adresinden daha sonra açıklanacaktır.
   PROJENİN MAKETLERİ YILDIRIM BELEDİYESİNİN MİMARSİNAN MAHALLESİNDEKİ BARIŞ MANÇO KÜLTÜR MERKEZİ İÇİNDE SERGİLENMEKTEDİR.      Bursa'mıza hayırlı olsun.....

Fotoğraflar daha sonra yüklenecektir.

mimar m. karakoç

10 yıl önce - Sal 01 May 2007, 18:44

maket fotoğrafları  
(Maket Yıldırım Belediyesi Barış Manço Kültür merkezinde Sergilenmektedir.)
Adres:Mimar sinan mahallesi ve caddesi  Tel:0 224 366 02 02
Şevket Yılmaz Devlet hastanesi üstü  

(+)

(+)

mimar m. karakoç

10 yıl önce - Pts 14 May 2007, 10:26

Akçağlayan evleri:
3+1 tipli olanlar zemin kat:132m2, 1. ve 2. katlar 150m2,........... Toplamı: 300 adet

2+1 tipli olanlar zemin kat:105m2, 1. ve 2. katlar 114-116m2,..... Toplamı: 372 adet

1+1 tipli olanlar 2.katta 80 m2,......................................................Toplamı:50 adet

villalar zemin+1.kat olup 172 m2,..................................................Toplamı:52 adet

Alan içinde yapılacak konut sayısı :................................................ 774 adet

Ayrıca; 4000 m2 market, 28 adet dükkan, 3 adet bakkal, 1 adet berber, 2 adet kahve, 1 sağlık ocağı,

1 okul, 1 cami, 1 anfitiyatro, 1 kreş  yer alacaktır. İnşaatı başlamıştır.  

ersindonmez

10 yıl önce - Sal 15 May 2007, 00:45

Efendim çok güzel bi proje gibi gözüküyor.Benim anlamadığım konu bu evleri belediye mi yapıyor satışı nasıl olacak;inşaat başladı demişsinizbildiğim kadarı ile böyle prohlerde önce satış olur sonra çalışmalar başlar.
Bide burada ev fiyatları hangi aralıklarda olur acaba;ayrıca Yıldırım Belediyesinin internet sitesinde ben göremedim böyle bir şey.

mimar m. karakoç

10 yıl önce - Sal 15 May 2007, 10:45

Akçağlayan Bahçeli evleri;

1-İnşaat yapımı TOKİ tarafından yaptırılacaktır.

2-Yıldırım Belediyesi, kamulaştırdığı alanlar için kat karşılığı olarak 169 konut alacaktır.

3-Bursa Büyükşehir  Belediyesi, kendisine ait alanlar için kat karşılığı olarak 64 konut alacaktır.

4-Kalan 541 konut TOKİ tarafından inşaat yapımı sırasında talep alıp kura ile (taksitli) satışı yapılacaktır. TOKİ talep ve satış tarihini açıklayacaktır. (www.toki.gov.tr)

5-Yıldırım Belediyesi kendisine düşen 169 konutu (villa,1+1,2+1,3+1) kat irtifakı kurulduktan sonra belediye encümeninde açık artırma suretiyle satışı yapılacaktır. Haziran ayı içinde satışa başlanabilir. Belediye internet sitesi yenileme aşamasında olduğundan bazı aksamalar olmaktadır.

6-Büyükşehire düşen 64 konut için belediye yasal kurallar içinde kararını verip kamuoyuna açıklayacaktır.

hakan1616
10 yıl önce - Çrş 16 May 2007, 19:58

Öncelikle tebrik ederim böyle harika fikir üretenleri. Ben Yıldırım'ın hak ettiği konuma geldiğini ve dahada güzelleşeceğine gönülden inanan birisi olarak bu evlerin satışı hakkında halk arasında kulaktan kulağa dolaşan bazı şeyleri yazmak istiyorum.

Duyduğuma göre bu güzel evlere sahip olmak için ilk şart, Yıldırım belediyesinde çalışıyor olmakmış veya öncelik Belediye çalışanlarındaymış, yaş sınırı en az otuz olacakmış vs.vs. (Umarım doğru değildir)

Şimdi bu yazdıklarıma, neden kaynak göstermedin, doğrumu bunlar diyenler olacaktır. Bu bilgilerin doğruluğunu teyid edemiyorum sadece Yıldırımda oturanların dilinde dolaşan ve benim kulağımada gelen bazı şeyleri yazdım. Doğru olup olmadığı hakkında en iyi bilgiyi verecek olanlar tabiki sayın yetkililerdir.

mimar m. karakoç

10 yıl önce - Cum 18 May 2007, 13:13

Hakan bey,

Daha önceki mesajlarımızda konu açıklanmıştır. Kimse için ayrıcalık yapılmayacaktır. Şartları TOKİ ile görüşme neticesinde açıklanacaktır. Hemşehrilerimiz rahat olsun...

selam ve sevgi ile

söylentilere inanmayalım !

Batur

10 yıl önce - Cum 18 May 2007, 19:03

Bu konutlarla birlikte Çiçek caddesinin yapımına da başlanacak mı?

mimar m. karakoç

10 yıl önce - Cmt 19 May 2007, 13:25

Çiçek caddesi Bursa büyükşehir belediyesi görev alanında olup yeni Teleferik inşaatı bitene kadar cadde 21 m olarak açılacaktır.
Teleferik istasyonu için ana ulaşım aksı Ankara yolu, Polis okulu kavşağı, mimarsinan caddesi, kaplıkaya  kanuni cad. ile çiçek caddesi olarak tespit edilmiştir.

Yolun açılması 2007-2008 yılı olabilir.

SERCAN CAN
10 yıl önce - Pzr 03 Hzr 2007, 15:49

bugun akcaglayan bahcelı evler projesının uygulanacagı yerden gectım ve oduncuların bulundugu ve daha oncelerı agaclık ve boş olan alanlarda bır suru temel kazılarının yapıldıgını gordum.ama dıger çarpık yapıların oldugu yerde ne bı yıkım calışmaları nede insaat vardı. bu yıldırım beledıyesı sınandede kentsel donusum projesınde oldugu gıbı kentsel donusum dıye boş olan alanlar bı kaç sitemi konduruyorlar dıye aklımdan gecırmedım degıl yaniii kamulaştırma calışmaları ne alemde herhangi bi haberi olan varmıydı aranızda?

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet