Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Tarabya
123 ... 222324   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 1
CenkCelik

16 yıl önce - Cmt 09 Tem 2005, 21:33
Tarabya Sırtları

Bugün (C.tesi) hazır havada güzelken Tarabya sırtlarından birkaç fotoğraf çektim. Cumhurbaşkanlığı Konukevi civarında çektiklerim (her ne kadar o tarafı çekmiyor olsam da) güvenlik nedeniyle görevlilerce silindi (ne yapsınlar adamlar işlerini yapacak elbette).

Neyse yine az laf çok iş diyor ve fotoğrafları aşağıda beğenize sunuyorum:

(+)

(+)

(+)

(+)

Hoşçakalın & Dostça Kalın...

Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Pts 11 Tem 2005, 22:47

TARABYA: Semtin isminin kökeni ile ilgili birbirine benzer 2 görüş bulunmaktadır:

1. V.yy’da Bizanslılar Dönemi’nde, hasta olan patriklerden birine Boğaz'ın kıyısındaki bu yer tavsiye edildi. Hava değişiminin patriği iyileştirmesi üzerine, burası halk tarafından tedavi edici özelliği olan bir yer olarak tanındı ve şifa veren, tedavi edici mânâsına gelen; “Therapia: terapi” ismi konuldu. Osmanlılar zamanında yörenin adı biraz değişime uğrayarak bugün kullanılan son şeklini aldı (Yöre, “Therapia” ismini almadan önce de; “Farmakeus (ilâç)” adıyla bilinirdi).

2. Burada çıkan şifalı su kaynaklarından dolayı, Bizanslılar döneminde; “therapeia” denilmekteydi. Osmanlılar da aslına sadık kalarak, semtin isminde fazla bir değişikliğe gitmemişlerdir.

Akın KURTOĞLU

oktay akçay
15 yıl önce - Prş 10 Ağu 2006, 00:13

Dolunaylı bir gece!

(+)

(+)

(+)

Mehmet Bayrak
14 yıl önce - Sal 13 Şub 2007, 07:21
İstanbul Tarabya

Gün batımına yakın saatlerde...

(+)

(+)

(+)

(+)

Baraküda_Turgay

14 yıl önce - Pzr 22 Nis 2007, 01:23
Tarabya

Sitemizde Tarabya'yı Tarabya gibi anlatan ve gösteren başlığımız olmadığından bu başlığı açmanın gerektiğini düşünüyorum.
Eski bir Tarabyalı olarak bu güzel semtimizin tanıtımını bir parça olsun katkım olması dileğiyle,bugün kıstlı zamanda çektiğim bir kaç fotoğrafımı paylaşıyorum.Oteli çekmemeye özen gösterdim,malumunuz inşaat halinde olduğu için çok hoş durmuyordu malesef..

(+)

(+)

(+)

(+)

sayfa 1
123 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL