Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
Başdoğan

15 yıl önce - Sal 24 Nis 2007, 00:53

Güzelyalı'daki karşılamadan enstantaneler

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

yılmaz büktel

15 yıl önce - Sal 24 Nis 2007, 02:03

sabahattin Kayış ile feribot içinde dolaşırken kore gazisi bir grupla karşılaştık. madalyalarını takmışlar, kore kapaklarını yanlarına almışlar ve törene gelmişlerdi. biz sabahattin ile onlara biraz ilgi gösterince, karşılığını kat kat fazlasıyla aldık. bizim için kalpaklarını giyip, esas duruşa geçip selam bile durdular. Sabahhatin Kayış belki daha güzel kareler yükleyecektir ama bir de benim çektiklerimi görün istedim. karşılaştığımız ana kadar belki yerlerinden hiç kıpırdamayan gazileri, bizden sonra feribotun her yerinde gördüm inanır mısınız. üzerlerinde savaş günlerinin dinçliği vardı. yaşlı görünümlerine rağmen zıpkın gibi duruyorlardı.

(+)

(+)

(+)

(+)

feribotun ön salonunun camlarının ardından güzelyalı ve arka planda bulutlar içinde Uludağ

(+)

feribotun ön sol bölümü ve bir can salı. gerçekten feribotun her tarafına girmeye izin vardı. bu kare insansız olmasına rağmen, her tarafı kapalı bu alanda bile sonradan pek çok kişiyi gördüm.
çııÖÖçş

(+)

Güzelyalı'ya yaklaşırken bursalılar da heyecan içinde , feribottaki yolcular da

(+)

Güzelyalı feribot iskelesi yolcu terminali

aslında terminalin sağında ellerinde bayraklarla tören alanına toplanmış insanlar vardı, önceki mesajlarda resimlerini gördünüz. ama iskelenin sağ tarafındaki mendireğin üstüde insan kaynıyordu. hepside feribotun yaklaşımını izlemek için toplanmıştı. feribot da, karşılayıcıların reveranslarından sonra, bu jestlere kendi ekseni etrafında tam bir tur atarak ve uzun uzun siren çalarak cevap verdi

(+)

tarkan arslan

15 yıl önce - Sal 24 Nis 2007, 03:03

sefer saatleri ido sitesinde 07,30 - 17,30 - 21,30 olmak üzere karşılıklı olacak yalova - yenikapı seferleri
ise sabah 07,30 - 11,30 - 17,30 seferleri kalkıyor değişik olarak sabah 07,30 yalova yenikapı 18,30 yenikapı - yalova seferi konmuş anladığım kadarıyla güzelyalı ve yalova hattı biribirine bağlantılı olarak çalışacak galiba

sabahattin kayış

15 yıl önce - Sal 24 Nis 2007, 03:39

(+)

Gün batarken Osman Gazi Feribotu...

Ayrıca feribottan ve açılıştan bir kaç detay..

Bizi yöresel kıyafetlerle karşılayıp, kestane şekeri ikram ettiler, gözlerim bu arada Kılıç-Kalkan ekibi aradı maalesef unutulan bir detay olmuş..

Gemide çok değerli Eser Tutel Bey ile Akın Kurtoğlu'nun sürpriz bir karşılaşması oldu..

Kore gazilerimiz bize gururla poz verirken..

Madalyalarını bizlerle paylaştılar...

Ve de anılarından bir de fotoğraf gösterdiler..

En son sabahattin kayış tarafından Sal 24 Nis 2007, 13:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

yılmaz büktel

15 yıl önce - Çrş 25 Nis 2007, 01:20

bugün açılışa ilişkin son resimlerimi gönderiyorum.

artık güzelyalıdayız. serhat ve arkasında feribotumuz

(+)

wowcuların hepsi feribottan inmesine rağmen, inmemekte direnen ve tören saatine kadar(3ten 5 e)güverte de bakınmayı tercih eden yolcularda vardı. önceki resimlerde gördüğünüz üzere mustafa ve arda da bunlar arasındaydı ama onları elbirliği ile indirdik. bu arada eleştiri konusu bacalar bu renkli resimde ne kadar karanlık bir nokta oluşturuyor görüyorsunuz.

(+)

Osmangazi, Güzelyalı rıhtımında

(+)

Osmangazi, Güzelyalı rıhtımında, cephesinde yurdumuzun ve belediyenin bayrakları ile

(+)

Osmangazinin jetlerinden biri

(+)

Dönüş yolunda giderken yediğimiz ikramların yerinde yeller esiyordu. oysa dönüşte çok iyi bir yere konuşlanmıştık. kemal söylemez ve başdoğanın arkasındaki bölüm ikram servisinin yapıldığı mutfak-büfe bölümü. aradan görüldüğü üzere dönüş yolunda sadece su ikramı yapıldı ve inanmazsınız belki ama yalnız ben 10 bardaktan fazla su içtim. ne kadar su kaybettiğimizi hesap edin.

(+)

Turhan Emeksiz vapuru, mendirek içinde emektar bir vapur gibi kaderine razı bekliyordu.

(+)

yalnızlığı uzun sürmedi ve imralı seferinden dönen tuzla gemisi uzaktan göründü

(+)

ve mendireğe girip sakin bir şekilde büyüğünün yanından geçip, kendine ayrılan rıhtıma yanaştı

Hoşçakalın

Arda Alkaya
15 yıl önce - Çrş 09 May 2007, 00:26

Yalova-Yenikapı çalışan feribotlardan birinin arıza yapması nedeniyle Osman Gazi-I feribotu yarın (9 Mayıs)
9:30 Yenikapı-Yalova
ve
13:30 Yalova-Yenikapı

seferleri yapacak. Yalovalı dostlarımızdan bu anın fotoğrafalarını istiyoruz.
Hatta yarın Yalova-Yenikapı yolculuk yapacaklar varsa belki yolculuk saatlerini değiştirebilir.  

Süha
15 yıl önce - Çrş 09 May 2007, 00:31

09:30 da 10:40 ta okulda olma ihtimalim yüksek ama 13:30 da yalovadan kalkacaksa feribot fotoğraflamam kaçınılmaz İnşallah gelirde bakalım yalova iskelesine nasıl olcak çok yakışacak eminim ama Yalova hattınada bir tane böyle feribot olsa fena olmaz.

Cem Telgeren
15 yıl önce - Çrş 09 May 2007, 11:29

Alıntı:
İnşallah gelirde bakalım yalova iskelesine nasıl olcak çok yakışacak eminim ama Yalova hattınada bir tane böyle feribot olsa fena olmaz.

Hop hop feribotumuzu sahiplenme bakalım Osman .O feribot Bursa'nın feribotu bir kere .Bursa'ya özel alındı İDO tarafından .

Bu arada eğer bilgi doğruysa ve gerçekten Osmangazi bugün Yalova'yı ziyaret edecekse fotograflarını mutlaka bekliyoruz

Süha
15 yıl önce - Çrş 09 May 2007, 11:44

Cem abi bugün İDO nun iptal seferlerine baktım tüm yalova - yenikapı feribot seferleri iptal olmuş.Demekki böyle bir durumda Osmangazi Veya Orhangazi feribotu geldiginde Yalova hattına kaydırılmayacak      

tarkan arslan

15 yıl önce - Çrş 09 May 2007, 11:52

Feribot şu anda geldi. 10,50 de yanaştı geç kalktı herhalde

sayfa 6
ANA SAYFA -> ULAŞIM